Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás segítség?

Tittiritty kérdése:

Hozzátáplálás segítség?

Figyelt kérdés

Gyakorló babakonyhás Anyukáktól szeretnék praktikus tanácsokat kérni. 7 hónapos a kis manóm és már lassan mindent eszik, amit ebben a korban lehet. Eddig nem volt érdemes főzőcskéznem neki és üveges bébikaját kapott. Most viszont egyre többet eszeget és szeretném házilag készíteni a kaját.

Pl.: nem tudom, hogy a csirke- és pulykahúst, ha előre megfőzöm, akkor mennyit tegyek egy adagnyi zöldség mellé? Hallottam olyat, hogy van, aki lefagyasztja jégkockatartóban...


2010. júl. 14. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most csináltam a babámnak csirke- és pulykahúst. Én nem jégkockatartóban fagyasztottam le, mert azok a kockák túl kicsik (legalábbis, ami nekem van), hanem a megfőzött húst összeturmixoltam, kiterített folpackon elsimítottam és egy főzőkanál nyelével nagyobb kockákat csináltam. Két vagy három kockát szoktam tenni zöldséghez, ez nagyjából egy bébiételes üveg fele. Céklát is fagyasztottam, de ezt bébiételes üvegben, úgy hogy félig tettem az üveget.
2010. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy kockányit adhatsz neki. Én úgy szoktam, hogy felvágom olyan 2x3 centis kockákra, megfőzöm és egy műanyagban lefagyasztom. Mindig egyet veszek ki neki.
2010. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom gyakorlottnak számítok-e, de a kisebbik fiam most 7 hós. Én főzök neki is, és régen a nagynak is főztem.


Én eleinte pipimellet főztem, mert sokkal könnyebb leturmixolni, mint a pulykát. És igen, egy jégkockányit teszek a 180-200ml főzelékhez.

Hétvégén főztem egy nagyobb adagnyi főzeléket, amit kiadagoltam és lefagyasztottam. Husit is tettem hozzá.Így nem kell minden nap pepecselni.


Amúgy a husit nyersen fagyasztom le. Már ránézésre tudom mennyi egy adag, így felaprítom, folpackba csomagolom és egy nagyobb zacsiba teszem a darabokat.

Főtten nem szoktam lefagyasztani. Csak úgy,mint most pl. Hogy a kész főzelékhez hozzákevertem a kellő főtt husit.


Na, remélem érthető:)

2010. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

igen gyakran teszik ezt az anyukák. Megfőzik a csirkemellett vagy más husit, turmixolják és lefagyasztják a jégkockatartóba. Én a nyers husit kockáztam fel, úgy fagyasztottam, és majd megfőzöm a zöldségekkel együtt, mint egy mini húslevest. Az adag kb egy jégkockányi így is. Nem néztem utána, hogy mennyi legyen a húsadag, de ez mérték nekem is szimpatikus.

Egyébként a zöldségeket együtt megfőzöd, pépesíted, egy kicsit sózod, vagy tehetsz már bele pl a tökhöz kaprot. Ha sűríteni akarsz, de még nem liszttel, erre legalkalmasabb a krumpli, vagy a főtt rizs. Ha már használsz lisztet, azaz bevezetted a glutént, akkor kis rántást csinálj olajjal vagy vajjal. Egyébként rántás nélkül is érdemes egy kis kanál olajat belekeverni a főzelékbe, mert segíti a vitaminok felszívódását.

Én húsleveslét is fagyasztottam le kis adagokban, még a teljes beízesítés előtt vettem ki a nagyfazékból, és abban is főzheted a zöldséget, vagy a husit, attól függően, hogy mit fagyasztasz le, vagy friss husit adsz neki.

2010. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hú Csajok, királyok vagytok!!!!!! Köszi a segítséget! Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam Tőletek!

Azért a rutin, az rutin:-)))

2010. júl. 14. 15:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért még várok ötleteket!:-)
2010. júl. 15. 10:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Én szintén nem jégkockatartóban,hanem folpackban fagyasztok, és nyersen.Eleinte én is üvegest adtam, mert két nap alatt evett meg egy üveggel, de már pár hónapja én főzök neki.Mindig két napra főzök,egy evésre 150 grammot eszik meg.Én most csirke felsőcombot adok neki.Vettem tíz darabot,lebőröztem,lehártyáztam,kicsontoztam,és egyesével lefagyasztottam.Egy combot eszik két evésre.Nemrég volt itt a védőnő, és ő mondta, hogy több húst adjak neki, mert előtte olyan 2X3 centis darab csirkemellet evett két evésre.Ha tojást eszik, akkor két tojássárgáját turmixolok a két evésre.Májat csak egyszer ehet egy héten,egy evésre egy májat főzök meg zöldséggel.Ma paradicsomos krumplit csináltam neki csirkével.Kecskeméti paradicsom italt veszek, egy decit teszek a két napi főzelékbe,a másik decit aventes pohárban lefagyasztom.Ha túl sűrű, akkor a krumpli főzőlevével hígítom egy kicsit.Sót nem nagyon használok, max. egy csipetet a zöldséghez, kristálycukrot nem használok, ha savanyú a gyümölcs,akkor egy mokkáskanál szőlőcukrot keverek hozzá.Ja és minden főzelékbe keverek egy mokkáskanál olajat.
2010. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is választ!:-)

Azt esetleg nem tudjátok, hogy botmixerrel hogy tudnám pépesíteni a húst? Sajnos nincs turmixom és tegnap sehogysem akart sikerülni. Vagy Ti hogy csináljátok?

2010. júl. 16. 11:53
 9/12 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 15:15 vagyok


Én botmixerrel úgy turmixolok, hogy a zöldséghez teszem a husit és így egyszerre... Ha meg pl. üvegeshez főzök csak husit (merthát maradt olyan üveges, amiben még nincs husi), akkor kiöntöm az üvegből, hozzá a husit és együtt jól összecsapatom a botmixerrel.

Önmagában a husit nem tudod lebotmixerezni, mert száraz.

2010. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom akkor úgy. Nagy izgalmamban eszembe sem jutott ez a megoldás:-DD
2010. júl. 16. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!