Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, segítség?

Hozzátáplálás, segítség?

Figyelt kérdés
Több kérdésem lenne: ha például egy étkezést már kiváltottunk (délelőtt), mikor kezdhetek el kiváltani egy másikat?? Például ha egy hete délelőtt csak pürét eszik, köv.héten kezdhetem kiváltani egy másikat? Vagy hogy is van ez?? Másik: ha lefagyasztok répát, tököt, őszibarackot, azoknak nem lesz vizesebb az ízük? Vagy Ti hogyan csináltátok?? Hogyan tennétek el télére alapanyagokat?
2011. okt. 6. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mar egy etkezest teljesen kivaltottatok, akkor johet a kovetkezo egesz nyugodtan. Mi eloszor a tizorait, aztan az uzsonnat, ebedet es vegul a vacsit valtottuk ki. Amikor 3-4 napig nem kert tejet az etkezes utan, akkor kezdtem egy uj etkezes kivaltasat.

Az alapanyagok lefagyasztasaban nem tudok segiteni, mert nalunk nem nagyon van szezonja semminek, minden evszakban kaphato minden a boltokban, sajnos minden import, de hat termeloit nalunk nem kapni.

2011. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkét lányommal úgy csináltam, hogy akkor nem kínáltam meg a cicivel evés után, amikor már egy egész adagot megevett a pépekből. Viszont ezt ha egy-egy evésnél 1 hét alatt elértük, akkor is csak kb. havonta kezdtem kiváltani a következő étkezést, hogy azért még kapjon rendesen anyatejet is.

Tehát pl. a kisebbiknél 5 hónaposan kezdtük almával, barackkal a tízórait, 6 hónaposan répával-krumplival az ebédet, 7 hónaposan tejpéppel a vacsorát, végül 8 hónaposan szintén gyümölccsel az uzsonnát.

Most 9 hónapos és este 8 és reggel 8 között kb. 4-szer szopik, nappal viszont már egyáltalán nem.


A fagyasztásnál a nagy víztartalmú gyümölcsök-zöldségek elég vizes állagúak lesznek kiolvasztáskor (pl. a tökfélék ilyenek), de az ízük szerintem nem nagyon változik. Én a gyümölcsöket nyersen, a zöldségeket evésre készen szoktam lefagyasztani. Pl. Tök+krumpli megfőzve, leturmixolva.

2011. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Még nem váltottunk ki semmit, de már mindent megkóstolt, korának megfelelően, a délelőtti kajánál. Tápszeres baba, fél adagnyi pépet már megeszik, de akkor nem kell ezzel sietni úgy látom! :-)
2011. okt. 7. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!