Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a 6 hónapos babátok étrendj...

Mi a 6 hónapos babátok étrendje? Nem eszik már a Kislányom tápszert, anyatej nem is volt!

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

pedig erősen kellene neki még a tápszer.

reggel és este, min. de. gyümölcs, délben főzelék, uzsi pl. tejpép. de ez is elég erős 1 6 hónaposnak.

2010. márc. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindenféle tápszert kipróbáltam már,nem kell neki!Cumisüvegből,csőrös pohárból,pohárból,úgy sem kéri!
2010. márc. 4. 09:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy 6 hónapos babának kell ennie még tápszert ha nem kap anyatejet! nagyon fontos, minimum 1 éves koráig. A reggelinek és a vacsorának még annak kell lennie!
2010. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha végképp semmilyet nem akar elfogadni, adj neki tejpépet, ami tápszer alapú, mivel neki még nagy szüksége van a tejalapú dolgokra egy éves koráig. Egyébként 5 hós kisfiam napi 3x kap tápszert (ezt akkor tejpéppel kellene megoldanod), egyszer gyümit (két étkezés között) és kétszer főzeléket (ebből egy húsos). Lehet, hogy egy páran megköveznek érte, de doki tanácsára tettem ezt, kezdettől tápszeres volt kisfiam.

Ha gondolod, írj privit, és leírom, mit hogyan vezettem be.

(B)

2010. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6 és fél hós babám ebédre eszik főzelékeket, húst, gyümit, zöldséget, de a többi 4 kaja még tápszer. Naponta 2-3-szor tápszer kell az ilyen korú babáknak. Eddig mit evett? Várd meg, míg éhes lesz nagyon, és akkor meg fogja enni.
2010. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ugyanez a baj, már megőrülök. Ő még 3-szor enne tápszert, de minden ilyen evés kész cirkusz. Tisztában vagyok vele, h nekik még egy nap meg kellene inni a fél litert, de ez nálunk lehetetlen. Nagyon el vagyok keseredve. Szívja egy kicsit és ordít, én meg már szinte sírok. Pedig már ki is várok, h éhes legyen, ma reggel is úgy adtam neki oda, hogy már nyöszörgött. MI Ha-s tápit eszünk, itt javasolták, h váltsak sima 2-esre, annak talán jobb az íze. Tízóraira gyümit, ebédre főzit eszik, azzal semmi gond. Kisfiam most aludt el, ha felébred lesétálunk a védőnőhöz, kíváncsi vagyok, h mit fog mondani, ha gondolod megírom, h nekünk mit tanácsolt.


*Sz*

2010. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet hogy most butaságot fogok irni,ez csak egy ötlet de hátha beválik. Mi lenne ha megpróbálnál a tápszerbe annyi izesitett tejpépet keverni hogy legyen valami elfogadható ize? Az én fiam is 6 hónapos de ő megeszik mindent mindenből és még szopizik is. Naponta 2 szer tápszer,este tejpép,napközben gyümi,főzelékek,és evések után még általában szopi is. Ez az ötlet csak onnan jött,hogy nekünk volt olyan tejpép ami nem igazán jött be neki és kicsit beizesitettem gyümölccsel,ebből kiindulva miért ne keverhetnél pár kanál mondjuk vaniliás tejpépet a tápszerhez? Hátha....hisz vagy tápszerre vagy anyatejre még szüksége lenne.
2010. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit,hogy én a Mildibé natúr és szép álmokat tápszert adom a fiamnak mert annak egész finom ize van a HA-hoz képest.
2010. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most beszéltem a barátnőmmel, ő azt javasolta, h ízesített tápszert adjak a kisfiamnak. Mivel a gyümit imádja, valószínű azután nem kell neki a keserű tápszer. Vagy tejpépet javasolt, abban is van ízesített. Mindjárt megyünk a védőnénihez, megírom azt is, h ő mit mondott, ha gondolod ?!


*Sz*

2010. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ,és várom a védőnő válaszát is!A múgy eddig elfogadta,csak egy hete nem nagyon akarja!Ha igen,akkor is éjszaka csak,fél álomban,és humana baby fitt 1-est!Tejpépet eszi,kipróbálom a tápszeres-tejpépes ötletet is,köszönöm szépen!Amúgy 6,5 hónapos,és 9,12 kg:)!
2010. márc. 4. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!