Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hetes. Sajnos...

Kislányom 8 hetes. Sajnos egyre kevesebb neki az anyatej, ezért tápszerrel pótolom azt, hogy jól lakjon. Minden (csak) tápszeres baba "kerekfejű"?

Figyelt kérdés
Elnézést senkit nem szeretnék megsérteni, de mikor sétálok és más babákat látok, vannak olyanok akik kis kerek fejűek illetve kis pufókok, és ha rákérdezek, hogy tápszeres -e, akkor mindig azt a választ kapom, hogy igen. Vagy nem minden babánál vált ki ilyen hatást? Vagy az sem mindegy, hogy milyen tápszert eszik?
2009. dec. 14. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem pont a kérdésedre válaszolnék, mert arra nincs rálátásom, hogy van-e olyan baba, amelyiken nem látszik meg, hogy tápszeres. Viszont szerintem ne add fel a szoptatást. Hívj fel egy tanácsadót a La Leche Ligától (www.lll.hu). Ők tudnak segíteni, hogy hogyan növeld a tej mennyiségét és nem lesz szükség a hozzátáplálásra. Ha eddig volt tejed, ezután is lesz elegendő, hisz még csak 8 hetes a baba.


Sok sikert a szoptatáshoz!!!

2009. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 7.-8. hét körül van egy fejlődési ugrás, ekkor kevesebb a tej, de egy pár nap alatt rendeződik.Ha pótólod neki, akkor idővel egyre jobban csökkenni fog.Nem tudja a baba beállítani magának a mennyiséget, úgyanis jóllakatod, és ritkábban kerül mellre.Ilyen könnyen ne törődj bele, hogy kevés a tej!!!Megéri egy kis áldozatot hozni.

Kérj segítséget, ahogy az előttem szóló is írta.

Én is szivesen segítek, ha tudok!

2009. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs az offért!

Előző

2009. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányom kerekfejű, de még soha nem kapott tápszert.

9 hónapos, napi 4x cicizik, 6 hónapig anyatejet kapott.

De nem az a pufók, 8,5 kiló.

2009. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislánya két hetes korától tápszert kap.Lassan egy éves, de egyáltalán nincs kerek feje, sőt nem is duci gyerek.Pont olyan szép formás, mint amilyennek kell lennie.
2009. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes én is hasonlóképpen vagyok. :D Mindenki csodálja milyen szép és tökéletes a kislányom. 6 hónaposan 6,85 kg és 74 cm. Én pedig csupa nagy buci fejű babával találkozom, akiknek a testük szinte elveszik a fejük mellett.


Jééé mind anyatejes, csak az enyém tápszeres...szóval hagyjuk már ezt a táp kontra tej témát légyszíves...


Nem nem lesz kövér, nem nagyfejű, sőt szarva sem fog nőni tőle hiába szeretik ezt a hiedelmet terjeszteni sokan!

2009. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám születése óta tápszeres. És egyáltalán nem kerekfejű és nem is duci. Ez hülyeség szerintem, bocsi.
2009. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb 8 hetesen kezdett fogyni a tejcsi. Félelmetes étvágya lett a fiamnak. Sajnos pár nap után muszáj volt a tápszerért folyamodnunk. Mi a Humana HA-t kaptuk. Először fintorgott, de aztán elfogadta. Mellette kapott cicit is. A mellszívóval még hónapokon keresztül fejtem a tejcsit, és szopiztattam is, de nem lett több tejem. Végül, amikor 4 hónaposan elkezdtem a főzelékeket adni neki, abba hagytam a mellszívózást, de továbbra is kapott cicit és tápot is. Most 16 hónapos és reggelire még mindíg cicit kap. Estére tápot.

Nagyon szép baba, nem pufók a táptól.

2009. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!