Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babakocsi státuszszimbólumá...

A babakocsi státuszszimbólumá vált?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt veszem észre hogy a mai világban nagyon nem mindegy milyen a babkocsija a gyereknek és nem olyan értelemben hogy melyik biztonságosabb,kényelmesebb stb, hanem hogy milyen márkás, mennyibe került. Csak én érzem így, mi erről a véleményetek? Ti is ez alapján döntöttetek, vagy belejátszott a döntésbe? És tényleg ciki egy használt vagy olcsóbb kocsival járni, de légyszi őszintén! Köszönöm!
2010. febr. 28. 20:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

igen, státuszszimbólummá vált.

De mondok egy furcsa dolgot. Azt figyeltem meg, hogy akik nem élnek olyan nagyon jó körülmények között, azoknak új, drága, flancos babakocsijuk van. Azok meg, akik megtehetnék, hogy egy csúcsmodellt vegyenek, nem teszik. (persze nem mindenki, de a többség)

Mikor a XII. ker-i jó környékű játszóterén vagyok, sokkal több használt, régebbi babakocsit látok, mint mondjuk a XIII. kerületben. (most csak azért ezt a két kerületet hoztam fel, mert erre járunk sokat)

2010. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%

Gondoltam hogy mindenki ezt fogja írni,hogy nem számít meg jó a használt olcsó,nem lényeg a márka.

Igenis jó dolog a drága,luxus babkocsi 200 ezerért ha van rá pénz!Nem hiszem el hogy nem jobb!!

Őszintén!

2010. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem ciki egyáltalán az olcsó babakocsi, az a lényeg, hogy tiszta legyen és ne legyen szakadt. Semmivel nem lesz jobb más gyereke azért, mert az anyukája, apukája megteheti a drága b.kocsikat. Nem látunk bele a számlájukba, lehet, hogy tele vannak adósággal. Sőt ismeretségi körömben van egy olyan anyuka, aki állandóan mondja, hogy miket vett a kislányuknak ilyen-olyan rucikat, játékokat stb... Hát igen nekik nem kell 60 e ért lakáshitelt fizetniük, mert albérletbe laknak, de nem hogy inkább félre tennék azt az összeget, hogy egyszer majd legyen nekik egy lakásuk. Nem érzem úgy, hogy a babakocsi bármilyen módban minősítse az embert, és aki lenézi a másikat, mert nem új modellű b.kocsija van, az olyan emberrel nem kell foglalkozni. Vegyen magának barátokat is, meg a gyerekének is.
2010. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Nekünk horror árú babakocsink van, újonnan 170.000 lett volna. Barátoktól kaptuk, 50.000-ért. Nagyon imádom, de ha őszinte akarok lenni, akkor megmondom, hogy ennyi pénzt nem adtam volna ki érte, akármilyen státuszszimbólum is, függetlenül attól, hogy megvehettük volna. Nekem csak az volt a lényeg, hogy legyen sportrésze, hordozója, és mózese. Többet is néztem aukciós oldalakon, végül a mostanira a párom beszélt rá, mondván, jó áron van és jó minőségű. Igaza lett:D

ҝ

2010. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%

Igen és némelyil olyan idétlen, egyszerűen látszik rajta, hogy semmi ésszerűség nincs benne.

Ellenben divatos és drága.

megveszik, aztán vesznek űjat mert nem jó.

Nálam ababkocsi 4 kerekű, nagy kosaras, úgy vettem, hogy az elejétől jó legyen (TS-es), fekvőtől ülőig jó.

2010. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


ilyenekre gondoltam

előző

2010. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Én babysitter vagyok N.Y. Manhattanben. Jönnek mennek a jó babakocsik es vacakok.

Nem tudom mi otthon a dörgés, de tiszta meggyőződésem az, hogy a Maclaren babakocsik nagyon jók, amig nem kell bevásárolni és nem esik a hó. Ha esik es vásárolni kell a legjobb a Phil&Teds és a Mountain Buggy...Stokke? Kellene a francnak meg annak akinek nincs más dolga a plázázáson kívül. Nem látom biztonságosnak, de tény hogy jobb, hogy a baba nem a kipufogógázt szivja állandóan.

Mi most várjuk az első babánkat. Nem veszünk babakocsit egyenlőre. Egy hordozó és egy - örökölt - babyülés amihez lehet venni keretet jó ideig megteszi majd. Aztan egy Maclaren. Ha nagyon megszalad és apjukat sikerül rávennem akkor persze nem érem be a Techno xt-vel.

Igazából az a legfontosabb, hogy stabil, könnyű egy kézzel könnyen tolható legyen.

2010. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
igen,sajnos.De mi nem tehettük meg tehát mardt az olcsobb.Sportból meg a használt.Nekem nem ciki a használt,de fontos,hogy tiszta ,jó állapotú,biztonságos legyen
2010. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
72%

na tudod ki adna ki ennyi pénzt Stokkéra.... Még ha milliomos lennék akkor se.

Dizájnos meg minden de majd ha szop lop körmötvág.

És a szatyrot hova teszem?

2010. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, az első linken lévő babakocsi nagyon gáz (nem tudom, h a 7 kg-os, télen beöltözetett, betakart kisfiamat hova tenném. Max. cipelném a kezemben, és talán 1 kg kenyér elférne benne.... na,de félretéve a viccet... mi 40.000 ft-ért vettünk egy új babakocsit, csak hordozó nem volt hozzá, de nagyon jó, telejsen meg vagyok vele elégedve. A kisfiam simán, kényelmesen elfér benne (hosszában, széltében), nagy kerekű, a hóban simán eltoltam..stb. 234000-ért már szinte autót lehet venni....

Szerintem egyeltalán nem ciki használt vagy olcsóbb kocsit tolni (van, akinek még a 40.000 ft is drágának számít). Nem, az a lényeg, h mit tolsz, hanem az, aki benne van, és én RÁ BÜSZKE vagyok,így a 40.000 ft-os babakocsimat is BÜSZKÉN tolom :))))

*V*

2010. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!