Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik már 3 hósan elkezdték a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 10:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem akartalak kioktatni, csak jótanácsot írtam.

Tudod amikor megnézem a babkönyvét, hogy miket kaott a fiam 4-5 hónaposan, akkor elszégyellem magam és a lelkifurdalásom van.

Senki nem mondta, hogy ha kihagyok egy szoptatást, attol nem nőni, hanem csökkeni fog a tejem.

Te babád, te tudod, de ha a második lányom valamiért tápszeres lett vona, még akkor sem kezdtem volna el előbb a hozzátáplálást.


Meg amikor egy védőnő azt mondja egy anyukának, hogy adjon a 3 hónapos gyereknek mandarin levet (volt itt egy kérdés), na akkor megkérdőjelezem egynémely orvos és védőnő szaktudását.

utolsó

2010. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%

Én 3 és fél hónaposan kezdtem el.

Ez mondjuk nem pont a kérdéshez kapcsolódik, de azt nagyon utálom, hogy minden babás honlapon ott virít, hogy "SZOPTASSUNK!", meg "A szoptatás előnyei a tápszerrel szemben", "A tápszeres táplálás hátrányai", stb...

Lehet, hogy vannak olyan anyák, akik saját maguk döntenek a tápszer mellett, de szerintem többen vagyunk, én is, mindent megtettem volna, hogy szoptathassam a babámat, de a kezdetektől csak fejni tudtam a tejet (és nem volt túl sok), mert 8 hetes koráig nem tudott szopni, mire eljutottunk odáig, hogy tudott, már alig volt tejem.:-( Már szinte semennyi nincs. Hétfőn voltunk 4 hónaposak.

És biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen ebben a helyzetben...

2010. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát igen teljes mértékben igazad van kedves utolsó válaszoló!

Én is most próbálkozok minden félével hogy ezt a keveset is tartsam szinten.Én mindig is "irigy" voltam az olyan anyukákra akik tudták úgy szopiztatni a babájukat hogy nem kellett pótolni is még mellé.De ha kérdezek valamit azt nem véletlenül és hobbiból teszem.Ezzel persze most senkire nem utalgatok.Holnap már elkezdem a barack levet adni neki.Ja és utolsó előtti válaszolónak akarom még mondani hogy én nem hagyok ki szopit hanem a két etetés közé iktatom a hozzátáplálást.Tehát ez nem megy a szoptatás rovására.

És mégegyszer köszi mindenkinek!!

2010. febr. 19. 20:20
 14/16 anonim ***** válasza:

Az anyosom 60 eves fogorvos, es figyelmeztetett, hogy oke hogy a 3.5 honapos babam barack-almalevet kap, de ha jonnek a fogai, abba kell hagyjam, mert az elso unokajanak (a ferjem elozo kapcsolatabol szuletett fianak) emiatt mentek tonkre a tejfogai. Igen am, de a legeny az ize miatt issza, nemreg lebukott. Nem akart inni, s mikor par csepp a szajaba kerult, benyakalt 40ml-t. Igy a gyumolcslevet most felesben adom, aztan egyre jobban higitom majd lefott vizzel. Nalunk a gyumolcsok a menok, ma szinte szegyelltem neki csirkepepet adni, olyan kacat ize volt...neki sem tetszett.

Regen, mikor nem volt tapszer, szinten koran kezdtek a hozzataplalast, s lam, tuleltek, mennyi felnott es idosebb szaladgal meg mindig!

2010. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szia!

én most járok hasonló cipőben, mint te febuárban és érdekelne, hogyan alakult a hozzátáplálásotok?

tudnál nekem segíteni?

3 hónapos a babám, és állandóan pótolnom kell, pedig próbálkozom szoptatni és tejet serkenteni, de nem megy.

én is arra gondoltam, hogy elkezdeném a hozzátáplálást.

2010. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
3 hósnak csak tápszer, az ő gyomra még nem érett másra
2010. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!