Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik már elkezdték a hozzátápl...

Akik már elkezdték a hozzátáplálást leírnátok babátok egy napi étrendjét? Mit és mennyit eszik, iszik egy nap?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat:)
2011. jan. 4. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hónapos, egy hónapja kezdtem a hozzátáplálást, mert már nem volt elég neki az anyatej.

Mi így eszünk: délelőtt egy kis gyümölcs, többnyire őszibarack, alma vagy szilva (neki kell, mert lassú az emésztése). Utána cici-nem mérem, mert nme szoktam, igény szerint szopik.

Délben, vagy ha elaludt tízórai után, akkor ébredéskor, egy kis főzelék, még csak kóstolgatja: ma alma-krumpli-póréhagyma volt, csak pár kanállal, tegnap alma-krumpli-sárgarépát ettünk (előtte is 2 napig), ez kicsit jobban ízlett neki. Utána megint cici. Délután, de még 5 előtt ismét gyümölcsöt eszik, a már bevezetettekből. Utána cici.

Folyadékot külön Mecsek babateát szoktam adni neki az emésztésére, de inkább csak rágja az itatópohár csőrét, nem iszik belőle.

Amúgy ajánlom a Nagy babaszakácskönyvet, a kismamablog.hu-n található, csak regisztrálni kell és ingyen letölthető, kinyomtatható.

2011. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

reggelire: anyatej nem toom mennyi

10óraira: tejpép 40ml

ebédre: fél üveg bébi főzi (húsosak a kedvencei)

1.uzsi: anytej

2.uzsi: gyümölcs szintén fél üveg (almán és a szilván kívül mindent szeret)

vacsira: anyatej +jó éjt tejpép 40ml

napközben gyümis babateát kap 150+175ml körül de van hogy többet is kér...

evés után még kínálgatom cicivel, nem sok sikerrel így azt az adagot lefejem és megy a fagyasztóba...

7hónapos kisfiú anyukája

2011. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!