Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik már 3 hósan elkezdték a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen. Mi a kérdés? :)
2010. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi aranyos vagy!!!

Csak azért mert mindig jön a kioktatás hogy mineeeek ilyen korán?

Szóval már 2 napja szoktatom az almaléhez.Ma már nagyobb mennyiségben is adhatom neki?

És meddig?Holnap már kezdjem a barackkal vagy még maradjon az alma pár napig?

És tényleg köszi:-)

2010. febr. 19. 11:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Én nem gyümölccsel kezdtem, hanem sárgarépával és krumplival, ebédre. Persze, fokozatosan, első nap három kiskanál, másnap 5, aztán 10, kb. egy hét alatt eljutottam vele oda, hogy teljesen kiváltotta az étkezést a főzelék. Nagyon jó gyomra van hála Istennek, és jól is eszik születése óta, tehát nem okozott gondot. Ezután jött a gyümölcs. Alma, őszibarack, banán, tízóraira. Ekkor adtam neki gyümölcslevet is, vízzel higítva 1:3 arányban, mert a víz a fontos ugye. Ezt italként kapta.


Szerintem nyugodtan alkalmazhatsz hasonló tempót, ha nem hasfájós, éj jól reagál rá. Próbálj több félét, minden nap mást akár. Ami ízlik neki és nem kínozza, azt add neki nyugodtan, csak arra ügyelj, hogy egy-egy étkezést ha teljesen kiváltasz, egy-egy hónap teljen el.

2010. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki nyugotta barackot is márt, én a sütőtőkkel keztem,és ami négy hónapos kortol van bébi kaja nyugottam meg kostoltathatod vele,én vettem mindeggyik fajtábol és két naponta más más ízeket próbáltaam ki,8 hónapossan meg márt azt ette amit mi!
2010. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor fel kell higitani az almalevet?Ezt nem tudtam.Vagy nem muszály?Mert akkor nem tenném,hátha jobban megissza.

De jóó alig várom adhassam neki neki rendesen nagyon kíváncsi vagyok a reakcióra.

Köszi csajok a választ!!!

2010. febr. 19. 11:12
 6/16 anonim ***** válasza:

Én is 3 hónaposan kezdtem, reszelt almával először. Csak pár kanállal. Aztán jött a barack, aztán a krumpli, aztán alma krumplival, barack krumplival, sárgarépa krumplival, meg az ilyen kis első főzelékek ezekhez hasonlóan.

2 és fél éves, egészséges, jó étvágyú, semmire sem allergiás fiam van :)

2010. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem muszáj higítani, csak jobb ha nem a tömény ízekhez szokik hozzá, hogy később ne mindig az édeset akarja, mert vannak babák, akik utána már nem isszák meg a vizet. Én csak ezért higítottam.
2010. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
KÖSZI!KÖSZI KÖSZI KÖSZI
2010. febr. 19. 11:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem érte, ha van tejed minek?

Amúgy a fiamnál 10 éve elkezdtem 3 hónaposan, pedig volt tejem, csak azt hittem kevés..(na mindegy egy nagyon nagy barom voltam )

Végül 21 hónapig szopott, semmi szüksége nem lett volna a korai hozztáápláláshoz. Csak annyi, hogy ekcémás lett, 10 éve és még mindig az.


Szóval semmiképp nem kezdeném el,a lányom aki 11,5 ónapos, 6 hóig csak anyatejet kapott.

Ő is ugyanolyan jó evő, nem válogatós és még szopik.

Nem kioktatás, inkább jótanács akart lenni és tapasztalat.

2010. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az lehet hogy a te babád ekcémás lett(egyáltalán bizonyított hogy a hozzátáplálástól?),de egyáltalán nem biztos hogy az én fiam úgy reagál rá.Már csak azért sem mert az én fiam is ekcémás és az már biztosan nem lesz.Ez lehet hülyén,rosszul hangzott,de ez van.Tejem az olyannyira kevés hogy minden etetésnél még 80-100-150 tápot eszik hozzá.Ezért kértem tapasztalatokat,mert szeretném elkezdeni főleg hogy a dokink is javasolta.És így van ne is legyen kioktatás mert annyira utálom amikor kérdezek valamit és azt kapom hogy minek?Azért!!!Amúgy az ezen kívüli mondataidat köszönöm szépen!

2010. febr. 19. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!