Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet nevelni egy 1,5...

Hogy lehet nevelni egy 1,5 éves gyereket? Ti hogy éritek el, hogy az adott dolgot ne csinálja?

Figyelt kérdés

Kislányomba néha belebújik a kisördög. Ha rosszat csinál szépen elmondom neki, hgoy nem szabad, és nevetve tovább csinálja. Hogy lehetne megértetni vele, hogy ne csinálja többet?

Néztem a múlt héten a Segítség gyerekeim vannak c. sorozatot a viasat-on, kipróbáltam ezt a leültetem egy székre, ha rosszat csinál és 3 percig nem engedem felállni. Nos, odáig jutottunk, hogy megcsinálja a hülyeséget és vigyorogva mászik fel a székre és ott ül pár percet - tehát neki ez is inkább játék. Nem vesz komolyan.


Ok, persze, tudom, hogy még kicsi, de azt is tudom, hogy megérti, hogy rosszat csinál, csak neki ez vicces.


2010. febr. 16. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én lányomnak is volt ilyen korszaka :) minden gyerek más, de nálunk az vált be, hogy határozottan szóltam rá. akkor érezte meg, hogy ez nem vicc, és tényleg rosszat csinált. ez neki elég volt. ha mégsem, akkor nem játszottam vele, amíg rendesen nem viselkedett, mintha ott sem lenne. na EZ mindig hatott, szerencsére csak egyszer-kétszer kellett eljátszani, aztán kinőtte ezeket a dolgokat.
2010. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tök cuki! Örülj, hogy nem ordit, amiért nem engeded rosszalkodni, csak nevet. :) fiam mostanában megint harap. Tegnap simán combon harapott, amikor feljajdultam jót nevetett. Akkor is, mimor megfogtam mindkét kezét és mondtam hogy ne harapjon...ellökött és a másikba harapott...jajjj! Amugy szerintem jól csinálod. Én a hisztiket kezelem rosszul.:( 15 hós fickó anyuja
2010. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is szólj rá határozottan,ha nem segít,ne figyelj rá,az én kislányom ilyenkor mindig odajött hogy bocii és megölelte a lábam:)
2010. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!