Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz dolog gyereket nevelni?

Nehéz dolog gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
Furcsa lehet a kérdés,de ahoz képest amit elképzeltetek amikor még úton volt a baba,mit tapasztaltok?más lett mint amit elképzeltetek?Vagy erre számítottatok?Néha meghaladja a képességetek,vagy fél kézből kirázzátok a dolgokat?
2009. szept. 30. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, én kb. azt tapasztalom, amit előre elképzeltem. Szerencsére nyugis, vigyori lányom van, de azért egész nap lótok futok a nyomába (10 hónapos). Amit nem egészen így képzeltem, az az éjjeli 8-10-szeri felkelés.. :( Ettől kivagyok. Ezt leszámítva nagyon élvezem :)
2009. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak bene szakaszok amikor könnyebb meg amikor nehezebb. Amitől én nagyon féltem a terhességem alatt az az, hogy előjönnek-e az anyai ösztöneim és ha a baba sir vagy valami baja van, fogom-e tudni mi a teendő. És furcsa, de idővel magától előjött, ezt sehol nem lehet tanulni az ember idővel megérzi mire van szüksége a babának. Amig nem jöttem rá mikor miért sir na az volt a nehéz.
2009. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.A kérdésem egy kamasz ismerősöm hozta elő,aki gyereket vár,még ő is az,és dacolva mindenkivel,megtartja mert ő tud és képes gyereket nevelni,nem nehéz az.mindenkinek megy neki miért ne.Segítsége semmi,apuka lelépett.munka semmi,és nem érti meg,hogy nem olyan egy gyereknevelés mint az ahogy 10 évesen babázás közbe elgondoltuk.Én is nagyjából azt kaptam amire számítottam,de érnek minden nap meglepetések.fel kell készülni a napi 24 órás szolgálatra a gondokra,nehézségekre és ezekre én sem voltam felkészülve.
2009. szept. 30. 15:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lelkiismeret furdaláson nehéz úrrá lennem. Értem ezalatt azt, hogy vannak helyzetek, amikor úgy alakul, hogy nem tudok mit kezdeni a síró gyermekemmel, semmi nem jó Neki, és ilyenkor úgy érzem, hogy szörnyű anya vagyok, mert nem tudom az élete minden pillanatában elégedetté, boldoggá tenni. Persze, tudom, hogy ez hülyeség, és az Én kislányom szerencsére a kifejezetten "jó sorsú" gyerekek közé tartozik, de az érzéseimet nem tudom megerőszakolni. Nem mondanám, hogy nehéz, egyszerűen át kell alakítani ügyesen az életedet, egy idő után már rutinból megy. Én egyetlen dolgot érzek nehéznek, a tehetetlenséget, amikor beteg, vagy egyszerűen csak olyanja van, hogy sír, rosszkedvű stb., szerintem ez a legrosszabb érzés a világon, ha csak egy pillanat is van olyan, amikor nem érzi jól magát, nem boldog/elégedett, és nem tudsz mit tenni hirtelen, illetve bármit csinálsz, semmi nem jó. Én csak ezt érzem nehéznek, a saját rossz érzéseim miatt.
2009. szept. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog. Én 29 vagyok, 2. babámat várom. Másfelől szép dolog. Sosem voltam bulizós tini de örülök hogy csak most vállaltam. Anyu 16 évesen szült és minden kimaradt az életéből. Mindennek megvan a maga ideje. Ez egy életre szóló felelősség. Innét már nem rólad szól minden és félre tenni sem lehet ha épp unod a banánt.
2009. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyerektől (is) függ.

Mi nagyon küzdünk a férjemmel, mert rettenetesen eleven, "24 órás" fiunk van, akit imádunk, de nagyon nehéz nevelni.

Viszont vannak barátaink, akik szó szerint ugyanúgy élnek, mint a gyerekük születése előtt. Éppen a múltkor mondták, hogy szinte észre sem veszik, hogy bármi is változott volna az életükben, azon túl, hogy még egy ágy van a szobában. Nagyon csendes, jó alvó, jó étvágyú gyerekük van, szinte ő alkalmazkodik a szülőkhöz.

2009. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekünk még csak egy fél éves babánk van, de álom. sokkal egyszerűbb, és jobb, mint hittem volna. lehet, hogy szerencsések vagyunk. én a kezdetektől nagyokat alszom (és ő is, egyben 12 órát:)), megyünk nyaralni visszük magunkkal, szinte sose sír, nagyon jó baba, mindenki a csodájára jár. azt hiszem, szerencsések vagyunk, bár próbálok következetes is lenni. hogy később mi lesz? nem tudom, biztos lesznek nehezebb időszakok, de ha az alaptermészete ilyen marad a kislányunknak, akkor biztos mindent meg fogunk tudni oldani. :)
2009. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Az első 6 hónapban nálunk is sok-sok átaludt éjszaka volt. Aztán jöttek a fogak... azóta rémálom majdnem minden éjszakánk... De kibírjuk :)
2009. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én meg a 09:18-as vagyok. az én babámnak nem fog kijönni egyhamar a foga, előjele sincs. nekem is 10 hónaposan jött ki az első, anyám azt mondta. az apjának is később. ha ezt tőlünk örökölte, akkor ebben is talán szerencsénk lesz, minél később kezdődik a fogzás, annál könnyebben viselik.

de egyébként ha most elkezdődne, és minden éjszaka kelni kellene hozzá, akkor is nem a saját éjszakáimat sajnálnám, hanem az övéit, hiszen neki vannak fájdalmai. gondolom ezzel ti is így vagytok. :)

2009. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én speciel mindkettőnk éjszakáját sajnálom, persze az övét jobban. Kár, hogy nem tudom átvenni tőle a fájdalmat. :( Az enyémmel (én éjszakámmal) az a gond, hogy másnap olyan vagyok, mint a mosottxar, és egész délelőtt nincs sok kedvem vidámkodni.. :(( Ezt a gyerek is észreveszi. Ezért ez oda-vissza játszik. Ha neki rossz, akkor nekem is, és ha nekem rossz, akkor neki is.
2009. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!