Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg, kérlek!?...

Tittiritty kérdése:

Nyugtassatok meg, kérlek!? Megijedtem nagyon.

Figyelt kérdés

Korábban feltettem egy kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Tegnap voltunk dokinál a 2 hónapos oltáson és nagyon megijeszetett a babám száján lévő piros folttal kapcsolatban:-( Azt mondta, hogy jóindulatú vérdaganat. Persze hozzátette: "nem kell megijedni, mert 1-2 éves korára elmúlik, de ha nőni kezd, akkor ki kell vizsgáltatni". Volt már valakinek ilyen?


2010. febr. 10. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én fiamnak ugyan nincs, de a barátnőm mindkét kicsijének volt hemangiómája, a lányánál elmúlt, a fiánál meg lefagyasztották, nyoma sincs. Szóval ne aggódj, hallgass a dokidra, de ha nagyon nem tudsz megnyugodni, kérj tőle beutalót szakrendelésre, és majd ott megnyugtatnak:) Jó babázást!
2010. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Szia, az én babám fenekén van ilyen érdaganat. Újszülött korától kezdett el nőni, egyre nagyobb lett, kicsit ki is dudorodott. A tietek is nő?

A Heim Pálba járunk vele fagyasztó kezelésre, voltunk 2,4, 10 hónaposan, és majd megyünk 15 hónaposan is. Az lesz az utolsó kezelés, utána már el fog múlni. Már nem dudoros, és egyre kisebb.

Ha ilyenetek van, mint amit belinkeltem, érdemes megnézetni. Magától nem biztos, hogy felszívódik 1-2 év alatt, pl egy ismerős kisfiú már 3 éves múlt, és az 1 centis érdaganat már kb 15 centis, és most kaptak észbe a szülők.

2010. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat!

Az én picúrkámnak nem nő a folt és nem is dudorodik ki. Nagyon remélem, hogy így is marad és kinövi. Nem szívesen vinném erre a cryoszondára vagy mire. Még mindíg nem vagyok nyugodt. Délelőtt óta már utánaolvastam kicsit. A védőnő látta minden héten a babát és azt mondta, hogy a szopizástól van és majd elmúlik. Eddig nem is aggódtam emiatt.

Szerintetek mi okozhatja a hemangiómát?

2010. febr. 10. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy mi okozza, de a doki nekem azt mondta, hogy még nem jöttek rá, de folynak a kutatások a témában. Mindenesetre nyugodj meg, ha nem változik, akkor el fog múlni, de ha nő, akkor sem kell megijedni, villámgyorsan tudják kezelni! Jó babázást!
2010. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!