Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párommal jól megvoltunk, még...

Párommal jól megvoltunk, még nem terveztük a babát. Egyszer csak becsúszott.1 hónapos terhes vagyok. Párom totál kiakadt, hogy biztos én nem szedtem a fogamzásgátlót, meg hogy megbeszéltük hogy egyenlőre nincs gyerek?

Figyelt kérdés
és aztmondta, ha nem vetetem el a gyereket, elhagy, és még tenni fog rosszabbat is.idióta.én nagyon nem szeretném és nemis foogm elvetetni a babát,hisz ő nem tehet semmiről.és ezek után a páromat is el akarom hagyni,de félek,mi lesz az a rosszabb...tudom hogy a kérdés nem teljesen ide tartozik,de mind1.kihez forduljak?mit tegyek?
2010. febr. 8. 21:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
Még mindig nem válaszoltál hogy miért szemét az az ember aki őszinte? Ő nem csinált semmi rosszat, ellenben te lehet hogy elfelejtetted hogy hánytál vagy később vetted be vagy stb! Mégis hogy gondolod, hogy majd csettintésre mindenáron gyermekre vágyó tökéletes apa lesz belőle? Azért mert így működsz mivel benned fejlődik a gyerek, még nem kell tőle is elvárni! Mai világban sajnos csak a bájolgás jó meg a hazudozás, az őszinteség nem... :( Ha ennyire utálnád meg ennyire kellene a gyerek akkor már rég elhagytad volna és nem is gondolnál rá!
2010. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
nem az őszintesége miatt szemét.hanem mi joga ven engem úgy megzsarolni,ha nem vetetem el a babát elhagy,de ez még semmi lenne,hanem ugye állítólag lesz valami rosszabb...nem azér szemét mert őszinte.hanem nincsen joga megzsarolni
2010. febr. 9. 21:43
 13/27 anonim ***** válasza:
72%

Tudod, ezen az oldalon nagyon sok kisbabás anyuka van, jómagam is, akiknek minden értelmét jelenleg az életében a kismanójuk jelenti. Mert amint megszülsz egy életet ő lesz a te életed is! Persze, hogy itt mindenki a még meg nem született kisember pártját fogja, én is ezt tenném. Nálunk is meglepetésbaba fogant meg, és nálunk is volt "elsőijedség", de csak 5 percig tartott!

És asszem itt az idő a kulcs. Ha ez a "nemakarás" már napok óta húzódik, akkor ez a férfi tényleg nem akarja ezt a babót. Döntened kell, mert egy férfi életében ez a befogadás nem jön magától a bébi megszületésével, sőt...akkor fog csak igazán haragudni rá, mert nem foglalkozol vele, hisz fáradt vagy, és a nuni is még hetekig fáj...

Mikor férfit választ a nő, akkor APÁT is! Ezt soha ne feledd!!!

2010. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
de ez mit jelent hogy lesz rosszabb is?? és hogy nem mered elhagyni? miért? mit csinálna?? illetve ha nem mered elhagyni de műtétre se mész, hanem megtartod a babát, akkor egy idő után neki is fel fog tűnni hogy nő a hasad stb...
2010. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Azzal fenyeget hogy elhagy,és Te még nem mersz haza költözni? Eldöntötted hogy azt a kis pirinyó életet megtartod,ami nagyon pozitív :) Ő lesz az életed,és tapasztalatból mondom,1 gyerekkel is tudsz olyan pasit találni aki jobban szereti a gyereket,mint a saját apja!! Én a Te helyedben,mikor nincs otthon,lebeszélném a szüleimmel hogy megyek haza,esetleg megkérném őket hogy segítsenek haza cuccolni,és kész...Akkor meg már fenyegethet...ha közeledbe mer menni,fel is jelentheted,a fenyegetésért! Nem tudnék ezek után együtt maradni vele. Hány éves vagy? Házasok vagytok?

Ha ezért el akar hagyni,akkor nem is szeretett igazán,és csak a szabadságát félti!

2010. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Nem csodálom, hogy szemét embernek tartod, akár milyen hirtelen jött a baba akkor is a tiétek, milyen jogon várja el egy férfi, egy nő elvetesse a szíve alatt fejlődő pici életet. Nekem 6 hónapos a kislányom, tervezett baba de ha nem lett volna az akkor sem vetettem volna el, nincs az a pénz, vagy ember. Pakolj össze és hagyd el, meg se érdemli, hogy gyereket szülj neki.
2010. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk is meglepetésbaba volt. Mikor megtudtam a teszt eredményét üvöltve keltettem fel a páromat....kiborultam, hirtelen ő is. Elment dolgozni 7kor én addig orvoshoz mentem, délelőtt már jött haza,, nagyon örült a babának csak nem akarta mondani mert én nagyon nem akartam,(nem akart befolyásolni) mikor beenyhültem elkapott a félelem és megint csak az abortuszt hajtogattam, így ment 1-2 hétig, hogy nyugodt higgadt döntést tudjak hozni, tudtam, hogy a párom szeretné, de nem akart befolyásolni. Idő után én mondtam, hogy jó a baba marad, akkor mert ő is igazán örülni..és én is...attól mert nem akartam, de nagyon, most annál jobban szeretem ezt a kis mocskot :D
2010. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
a férjemnek van egy 12éves fia, akit nem szeretett volna, de a lány ennek ellenére megtartotta. Évekig nem is ismerte a kisfiút, csak amikor összekerültünk, akkor sikerült rábeszélnem. Azóta minden hétvégén nálunk van, visszük nyaralni, segítünk neki tanulni, jön velünk az én anyámékhoz is, midneki úgy veszi, hogy 3 gyerekünk van. Én nagyon szeretem, figyeltünk rá, mind a két terhességemnél, hogy ne sérüljön a kis leleke, de ennek ellenére ő egy szmorú kisfiú. Ha nálunk van imádja a húgait, ha otthon van, imádja az öccsét, de neki olyan hely, ahol anya és apa együtt van,nincs! Nekem sikerült a családot megenyhítenem és most már anyósomék is nagyon szeretik, de mi van, ha a párod nem fog megenyhülni soha? Mi van, ha neki nem olyan felesége lesz, mint én? A szíved fog megszakadni, ha majd kérdezi, hogy hol az ő apukája és szeretne vele találkozni és te nem tudod megadni neki amit szeretne. A bíróságon el lehet érni a tartásdíjat, lehet nyerni apasági pert és viselheti a nevét majd a baba, de a szeretetét nem fogod tudni kiharcolni. Egy életre szóló döntést hozol úgy, hogy a másik fél nem akarja. Nekem sokáig úgy volt, hogy nem lehet gyerekem, így én nehezn mondom ki, hogy vetesd el, de hidd el látom a kisfiút, akit a megkérdezése nélkül tettek ebbe a helyzetbe. Nincs igazi családja, ő sehol nincs otthon. Gondolom te is akarsz majd férjhez menni és még gyereket szülni, akkor pláne0 úgy fogja érezni, hogy ő kívül álló. Nem köcsögözni kell a párod, hanem ha mindenképpen meg akarod tartni, akkor próbáld meggyőzni, hogy ne elleneze a babát. Ettől még elhagyhatod ha akarod. Le lehet engem szólni meg pontozni, de én az életben látom, hogy az akkori döntés mit tesz egy családdal.
2010. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon összetett kérdés és nagyon nehéz helyzetben vagy. Senki nem tud sajnos helyetted dönteni. Azt azonban érdemes lenne pároddal tisztázni, hogy átgondolta-e, hogy ezt a babát valóban SOHA nem fogja akarni, és hogy tényleg ezért el akar-e hagyni. Amennyiben tiszta a lelkiismereted, hogy nem tudtál róla, hogy teherbe eshetsz, nyugodtan mondd el neki, hogy te sem így tervezted, de miután már itt van, beleszerettél és neked fájna nagyon elvetetni.

Ezután persze utána kell járni, hogy le lehet-e papírozni, hogy lemond a babáról örökre. Szerintem nagyon nem jó dolog, hogy felneveled egyedül vagy egy másik férfival, majd x év múlva, amikor már semmi gond nincs vele, önálló, megjelenik, hogy "én vagyok az apukád"...

Persze a babának sem jó az édesapja nélkül, de ha őszintén és kedvesen beszélsz majd neki az apjáról, akkor soha nem lesz ebből gondotok. Én sem láttam az apámat 4-5 éves korom óta (3 éves koromban hagyott el minket) és soha nem tiltottak a szüleim tőle (ja, nevelőapámat szólítom apunak). Mindezzel együtt én döntöttem arról, hogy nem érdekel az édesapám és soha nem is akarom megkeresni. Lehet másabb lenne, ha tiltottak volna tőle.


Szóval, utána kell járni, hogy jogilag ilyenkor kinek milyen lehetőségei/jogai vannak.


Viszont szerintem ne hagyd magad zsarolni és bár te ismered a párod, de gyanítom csak azért fenyegetőzik, hogy ráderőltesse az akaratát. Ha kinézed belőle, hogy bántana, sürgősen hagyd el (máskor is meg fogja akkor tenni, ha még nem tette meg és ha megszülöd a babát, ő sincs biztonságban). Ha nem nézed ki belőle, akkor szerintem nem is fog annál többet tenni, minthogy elhagy.


Nagyon sok boldogságot kívánok, ha megtartod a babát. Azonban azt tudd, hogy nem könnyű egyedül felnevelni egy babát. De persze meg lehet oldani!


Kitartás és kívánom, hogy a párod meggondolja magát. Istenem, nem tudja mit veszít ezáltal... próbáld kinyomozni, miért utálja ennyire az apaság gondolatát. Sok sikert!

2010. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát:)amikor elkezdtem vele beszélgetni,azonnal elkezdte magát sajnáltatni,aztán ideges lettem,mondtam hogy a fenébe is én fogom ezt a gyereket megszülni,meg ilyenek,elsírtam magam,ő meg mondta hogy istenem nem gondolta komolyan hogy bánt meg ilyenek,persze nem fogom neki ezt olyan hamar elfelejteni,de most már reméljük minden rendbejön:)amúgy 26 éves vagyok,nem vagyok házas.
2010. febr. 16. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!