Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki sokáig szoptatja a babáját...

Aki sokáig szoptatja a babáját ( 1 éves kor utána) az miért teszi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom azért, mert azt mondják, ellenállóbb lesz a szervezete, jobb lesz az immunitása a későbbiekben, bár van, aki cáfolja és azt mondja, ez csak a szoptatási időszakra érvényes
2010. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

3 éves korig javasolják a tápszert (tejérzékeny a gyerek).

Mit csináljak, tiltsam le a szopiról és töltsek bele tápszert helyette? Az jobb?

Hát ezért.

2010. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Talán mert bőségesen teje.... Én is szoptattam volna, de nekem 9 hónaposan elapadt. Az anyatej a legjobb táplálék a babáknak, mellette nyugodtan lehet hozzátáplálni, de én pl. a főzeléket is azzal csináltam nekik, amíg volt tejem.
2010. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Azért tettem, mert semmi érv nem szólt az mellett, hogy ne tegyem. És mert boldoggá tett mindkettőnket.

Ennyi.

Mindezt 32 hónapos koráig tettük.

2010. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Én teljesen szoptatás párti vagyok!A nagyot 12 hónapig szoptattam,de ekkor ő saját magát elválasztotta.A pici 20 hós,most szokott le a tejcsiről mert jön a kistesó,és nem ízlett neki a megváltozott tejcsi íze.Hogy miért?Mert volt bőségesen tejem,egészséges és sokkal kényelmesebb(gondolom)mint a tápszerezés.Amúgy egyik gyerekem sem beteges,de szerintem ez genetikai is lehet,mert ez jellemző az egész családunkra!Amúgy ,eg szerettem szoptatni őket és a harmadikat is addig fogom szoptatni ameddig ő igényli!(persze nem 5 éves koráig)
2010. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
1 éves kor után azért, mert nem tudom elválasztani, visít a ciciért. Előtte azért, mert szerettem szoptatni, fontosnak tartottam, hogy anyatejet kapjon. Mára már nem annyira élvezetes a 8 fogával. Főleg, hogy orvosok is javasolták egészségügyi okból, hogy válasszam el.
2010. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
biztos mert kényelmesebb, vagy mert mint az utolsó hozzászóló, nehézségeik vannak az elválasztással (neki üzenem, hogy fog az mennei!), meg szerintem sokan nehezen teszik zen túl magukat lelkileg (már az anyukák). tudják ők az eszükkel, hogy az érettségi bankettig nem kell szoptatni, csak nehéz az "elválás".
2010. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Én azért szoptatom még 13 hós babámat, mert igényli, de már lassan választja el magát, és szerintem 1-2 hónapig tart még, hogy cicizni akar. Addig fog is. Ráadásul sok tejem van, és nem akarom, hogy begyulladjon a mellem a hirtelen leállástól. (Hajlamos rá.)
2010. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

nekem még pici a babám, de mindent megteszek, hogy sokáig szoptassam :) fél éves kortól 1 éves korig még napi 2x szeretném szoptatni, utána ameddig kéri, mondjuk éjjel ha felébred szerintem cicizhet nyugodtan, 2 éves korig teljesen normális dolognak tartom.


Engem sajnos nem tudott anyukám szoptatni és akkor még nem ilyen tápszerek voltak, meg egyáltalán a felfogás is más volt. reggelig sorolhatnám mire vagyok alergiás amit 20 évig tartó vizsgálatok során az orvosok az anyatej hiányára vezették vissza.

hát ezért fogom én szoptatni az egy- másfél éves babám ha ő szeretné :)

2010. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Én 3 éves koromig szoptam(nem voltam hajnaldó leállni vele:D:S) de nem lett tőle jobb semmi... Sokat betegeskedema mai napig, sovány vagyok, nem tudok hízni, stb.
2010. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!