Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan kismama, aki...

Van még olyan kismama, aki 5-6 hetes babáját 3-4 óránként szoptatja?

Figyelt kérdés
Az ugye naponta 6-7 alkalmat jelent. Nem kevés ez? Viszont sokat eszik és hízik is, olyan 200 grammot hetente.
2011. márc. 8. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 5 hónapos a kisfiam, 5-6 hetesen én is így szoptattam, sőt volt, hogy "csak" 5ször evett 1 nap, akkor persze sokat aludt, de jól fejlődik, ő is mindig sokat evett egyszerre.Most már több mint 7 kg, 3050g-al született:)

Ne aggódj, ha jól érzi magát, nem éhes, akkor nem kell többször megszoptatni, nem az számít hányszor eszik, hanem hogy mennyit, és hogy mennyit gyarapodik:)

2011. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, tudják ők jól, hogy hányszor akarnak enni. Úgyse tudod akarata ellenére megszoptatni, nem igaz? :-)


Egyébként a fiam születésétől kezdve 3,5-4 óránként szopott, 8 hetes korától meg az éjjeli kaját is kihagyta, volt hogy 10 órát szunyált egyben. Ő is hatalmas mennyiségeket evett, és gyorsan nőtt. Bár átlagos értékekkel született, 6 hós korára 86-os ruhákat hordott mint az egyévesek, most 1 éves és épp kinövi a kétévesek ruhatárát (92-est), bár mostmár nem csak szopik....


Szerintem bízd a babádra, tudják ők hogy mi kell nekik.

2011. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen volt, meg még most is (4hónapos). 2 hetesen már 6-7 órát aludt éjszaka, és nappal is csak 3-4 óránként kért enni. 4 hetes korától 12 órát alszik éjjel, nappal ugyanúgy 3-4 óránként eszik (egy nap 4-5 alkalom mostanában).

Ha jól hízik a babád, van pisis-kakis pelus, akkor nem baj, hogy csak ennyiket eszik.

2011. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
teljesen jó, örülj neki, hogy nem óránként eszik, illetve nem akar mindig cicizni. az én lányom is így evett, szépen gyarapodott. A tiéd is szépen gyarapszik, hiszen fél éves korig kb. fél kg-ot kell híznia egy babának.
2011. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 hetes korától 12 órát alszik....huuu de jó nektek:))))

(első válaszoló)

2011. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy a szoptatáshoz kellett volna kitennem a kérdést, na mindegy.

Köszönöm a válaszokat! Akkor nem aggódom annyira:) Bár éjszaka van, hogy nagyon elalszunk mindketten, de amint felébredek, fel szoktam ébreszteni, próbálok nem hagyni nagy szüneteket. De, ha nagyobb szünetet is hagyunk, akkor utána nagyon jól bepótolja, én még mérem néha és oylankor van, hogy 150-et megeszik egyszerre.

Valahogy beállt nálunk ez a 6-7 alkalom, ha elalszunk és kihagyunk egy szopit, akkor csak 6 szokott lenni.

2011. márc. 8. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól értem?Éjszaka van hogy felkelted enni??Szerintem nagyon nem kell!Hagyd éjjel aludni és addig örülj, míg te is alszol éjjel!
2011. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehogy felkeltsd éjjel!!!!!!! Nem szabad felkelteni, örülj, hogy alhattok! Inkább nappal keltegesd, azt én is csináltam, hogy ne maradjon ki egy evés, magyarán nem hagytam 3 óránál többet aludni egyfolytában. De éjjel nyugodtan aludhat, több baba gyakorlatilag átalussza az éjszakát ennyi idősen, ne aggódj, nem lesz semmi baja. Az én lányom kb. 7 hetes volt, amikor este 10-től hajnal 3-4-ig aludt egyfolytában, tehát 1 evést kihagyott, és ez megváltás volt számunkra, neki sem lett semmi baja. Majd fog ő még ébredezni éjjel egyéb okokból, hagyd aludni, amíg magától nem kér enni!
2011. márc. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!