Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan vagy ismertek...

Van itt olyan vagy ismertek olyat, aki nem szoptatja meg a babáját amikor éhes?

Figyelt kérdés
Több helyen olvasom az "igény szerinti szoptatás" fogalmát, értem én mit jelent, csak azt nem tudom mi értelme ezt különvenni, elnevezni, hisz én nem ismerek olyat, aki az éhségtől síró gyermekét nem szoptatja meg vagyis mindenki igyény szerint szoptat. Mégis miért van ez mint a szoptatás egy fajtája hangsúlyozva?
2009. okt. 17. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan elképzelés, hogy pontban időre kell a picit szoptatni, mondjuk 9-kor, 12-kor, 3-kor stb, és ő ezt majd megszokja, és így lesz rendszeres az élete.Tudja, mikor mi jön.

Ez a rend szerinti szoptatás.

2009. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha közte éhes a bab, akkor hagyják sírni az éhségtől?
2009. okt. 17. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Régen (a komcsi időben) nem igény szerint, hanem időre szoptattak. Általában 3-4 óránként. Közben csak teát adhattak a gyereknek... így aztán szépen el is apadt a tejük...
2009. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát amit az utolsó írt butaság!Én '89-ben születtem és még akkor is rend szerinti szoptatás létezett csak!Mégis volt tejük!Hiszen azért volt betartva a 3 óra és közte a fejés,hogy legyen tej!Régen aki nem így szoptatott az volt a "hülye" !Mert mindenki így csinálta!Csak nemrég lett ez divat,az üveges papival,a tejpéppel és a babavízzel együtt!

És nyilván ilyen esetekben a baba egy kevés idő után megtanulta,hogy visszafogja az éhségét és kivárta az etetést!Közte úgyis aludt,olyan baba nincs aki folyton éhes!Csak olyan aki nincs rendesen megszoptatva és ezért folyton sír a cici után!

2009. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem ez azért furcsa mert én és a környezetemben szinte mindenki 3-4 óránként szoptatott, de sosem volt olyan, hogy éhes marad a baba. Kb 2 naponta 1x előfordult, hogy hamarabb elkeseredett, akkor természetesen megszoptattam, nem néztem, hogy hány óra telt el. Az én babaámnak 3-4 óránként volt igénye az evésre, nálunk ez igény szerint volt, mégis, amikor valaki rákérdez a szoptatásra és én elmondom , hogy nálunk 3-4 óra, akkor rávágja, hogy ő igény szerint. Kifejezetten sértő, hogy feltételezi rólam, nem alkalmazkodom a baba igényeihez.

Aztán később a neten utánaolvastam és látom, hogy ez mit is jelent és igazából még mindig látom a különbséget, ami ezt az elnevezést indokolja.

2009. okt. 17. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Régen tényleg úgy volt hogy csak 3 óránként volt "szabad" szoptatni. Pl: Az anyósom is így szoptatott kb. 1 hónapig utána tápszert adott a férjemnek. Most meg mikor az unokája született bőszen figyelte az időt és nézte mikor telik le a 3 óra. Aztán mondtam neki, hogy már más idők járnak meg hogy a gyerek nem bír ki 3 órát úgyhogy jobb ha nem is figyeli az időt.

2009. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És anyósod sem etette meg az éhes gyereket?
2009. okt. 17. 22:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Utolsó vagyok!

Szerintem nem etette meg csak teát adott neki két étkezés között meg éjszaka, mert akkor az éjszakai etetés sem volt divat.

2009. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem volt szabad megetetni, ezt mondta a védőnő. Hogy akkor felborítom a rendjét. Meg fájni fog a hasa. Meg nem fog fejlődni.Ringatni kellett fél órát meg teáztatni, s lesni az órát.

Attól én megszoptattam, de letagadtam. Mert én lettem volna hülye felelőtlen anyuka, aki fittyet hány a tudományra.

Amúgy meg ez sak az első 2-3 hónapban kérdés. Aztán úgyis beállnak, mint az óramű. Próbáld meg, nagyapádnak főzz minden délben, tedd pontban 12-re az asztalra! 3 hét múlva ott fog ülni, s korog a gyomra. A gyerekek is ilyenek. A suliban se igény szerint esznek, hanem uzsonna szünetben. Mi sem igény szerint eszünk, hanem 6:30-kor reggeli, 13:00-13:20 ebéd, 18:00 vacsora

Aki egész nap rág, nem egészségesebb.

De én azért mégsem bőgettem 10 percért. Viszont rendetlenek is, a gyerekeim is én is.


Az az előnye magvolt, hogy nem kérdeztem kétségbeesve, hogy óránként tetettem a gyerekem, nem bírom, mit tegyek. De sír!Ez mégis, valamiféle vezérfonal volt, egy tanács, amit lehet követni a kétségbeesett bizonytalan magányos szoptatós anyának.

2009. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
21.19-es vagyok, nem értem, hogy miért szavaztak le sokan, mikor az utánam vélaszolók is lényegében ugyanazt írták. Tényleg voltak olyanok, köztük az én anyósom is, aki 2 étkezés után nem szoptatta meg a férjemet, hanem teáztatta, és hagyta sírni (mert "sírni is kell a gyereknek"). Kb egy hétig szoptatott, mert elapadt a teje. És akkoriban ez volt a gyakoribb...
2009. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!