Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kellene már etetnem igaz?...

Nem kellene már etetnem igaz? Származhat hátránya a hajnali evésekből?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom éjszaka többször ébred,hajnali fél5-5 körül magam mellé teszem,és adok neki 180ml tápszert,ha nem adom oda neki,akkor nem alszik vissza csak vergődik.
2010. jan. 29. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
16 hósan már tényleg nem kéne ennie, de ártani nem hiszem, hogy árt, viszont neked ez már nagyon fárasztó lehet.. Szerintem ha megpróbálod leszoktatni, semmi baja nem lesz tőle ha pár napig nyűglődik, aztán megtanulja, hogy hajnal 5-kor még éjszaka van, nem reggel.
2010. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy ha felébred, adsz neki teát, vagy vizet, mert lehet, hogy nem is éhes, hanem szomjas.

Tartalmas vacsit adj neki, akkor nem fog felkelni.

2010. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha így minden gond nélkül visszaalszik és hagy téged is pihenni még, akkor valószínűleg éhes, főleg, ha megiszik egy egész adagot.Vannak ilyen babá sokan...aztán ha nem kapnak olyankor enni, egy ideig valóban vergődnek, sírnak, aztán elalszanak, de fél, 1 óra múlva kezdődik minden előről...ennek sincs értelme..egyébként az én kislányom 17 hónapos. Néhány hete jutottunk el odáig, hogy már csak hajnali 5 körül ébred..olyankor szopik és alszik tovább..ettől nem lesz semmi baja, hidd el. Írják itt a tartalmas vacsorát..az enyém is rendesen vacsorázik, aztán még elalvás előtt szopik is, mégis ilyen korán ébred...nem ezen múlik... találtam egy ide illő cikket: "Valamilyen okból kifolyólag a legtöbb kismama úgy gondolja, hogy az éjszaka végig alvása egy elvárható teljesítmény a babától, mely annak bizonyítéka, hogy ki mennyire jó anya. Régebben kifejezett kultusza volt annak, hogy az éjszakai szoptatásról (evésről) kényszerrel leszoktassák a babákat. A legfőbb módszer az volt, hogy a síró gyermekről nem szabad tudomást venni, mintha senki nem is hallaná, hogy sír. Elképesztő, hogy sok kismama ezt valóban megtette, és hitt benne, hogy a lehető legjobbat teszi gyermekének, pedig csupán a szükséges tápláléktól és a biztonságérzettől fosztotta meg a babát.


A csecsemő szervezete pontosan érzi, hogy mikor mennyi táplálékra van szüksége és egyáltalán nem veszi figyelembe a napszakokat. Amikor már ritkábban van szüksége evésre, akkor hamar rájön, hogy éjszaka legjobb aludni, de amíg ez a pillanat el nem érkezik, addig meg kell adni számára a lehetőséget, hogy akkor egyen, amikor szükségét érzi."

2010. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem,semmi hátránya nem lesz.Az én 20 hónaposom is felébred,megiszik kb 300 ml tápszert,és kb.8-ig durmol még utána.Persze velem.Én azt mondom,adj neki enni,ha éhes.Aztán mindenki nyugodtan alhat tovább.
2010. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor maradunk a hajnali "tejcsinél",mert mindig megeszi a 180-at,éheztetni semmiképpen nem szeretném,hiszen igy sem egy vastag csajszi,nekem pedig már természetes,hogy hajnalban felkelek.
2010. jan. 29. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!