Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cselekvőképességet korlátozó...

Cselekvőképességet korlátozó gondnokság alá helyeztek. Milyen lesz ezekután a helyzetem, életem? Miben lesz más mint eddig? Származhat hátrányom a dologból?

Figyelt kérdés

Paranoid skizofréniás vagyok, és az orvos elindította a gondnokság alá helyezésemet. Volt 3 bírósági tárgyalás, amin azt a határozatot hozták hogy gondnokság alá helyeznek. 28 éves lány vagyok, de nem érzem hogy ez jogos volt. De nem ez a lényeg, mivel már megtörtént a gondnokság alá helyezésem. Illetve hogy kinek a gondnoksága alá kerülök még nem tudom, de azt mondták lehet kérni hogy Édesanyám legyen a gondnokom.

Azt sem értettem, hogy hogyan indíthatnak ilyet orvosi javaslatra. Én azt hittem csak családtag kezdeményezheti. Mindenesetre nagyon fáj ez a dolog, és félek, hogy esetleg nagyon beleszólnak majd az életembe és hátrányom is lesz belőle. Mik az "előnyei" (ha vannak) és mik a hátrányai ennek a dolognak? Bármit tud bárki erről a témáról szívesen olvasnám, mert nem tudok semmit a témában!


2011. máj. 16. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Az előnyei... anyósom szintén paranoid skizofrén, de őt nem vették gondnokság alá. Amikor leszázalékolták, jókora végkielégítést kapott. Abból egy fitying sincs meg, mindet elköltötte, pl sugárzásmérő műszerekre (többek között az a téveszméje, hogy az ország lakosságát sugárzással fertőzik és próbálják megölni). Ha gondnokság alatt lett volna, nem költhette volna el a pénzét értelmetlen és felesleges dolgokra.
2011. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem... akkor ezek szerint megszabhatják mire költöm a pénzemet. Ez viszont nem éppen előny, mert az igaz hogy vannak emberek, betegek, akik tényleg hülyeségekre elszórnák a pénzt, de ha tegyük fel valami értelmes dolgot szeretnék venni akkor ezek szerint abba is beleszólhatnak.
2011. máj. 17. 19:52
 3/3 anonim válasza:

Itt az a legfőbb kérdés, hogy a korlátozott cselekvőképességedet általános jelleggel mondta-e ki a bíróság, vagy csak meghatározott ügycsoportokra vonatkozóan! Ha meghatározott a bíróság az ítéletében ügycsoportokat, akkor csak azokban nem dönthetsz önállóan, minden más területen önállóan cselekedhetsz!

Vannak olyan dolgok, amiket önállóan megtehetsz, és van, amit nem (ezekhez a gondnok beleegyezése szükséges)! Ha érdekel, jelezz vissza, és leírom, mi az, amit önállóan tehetsz! Egyébként a gondnoknak a gondnokolt érdekeit kell szolgálnia, tehát semmi olyat nem fog tenni, és nem is tehet, ami a te érdekeiddel ellentétes! Minden, a személyedet és a vagyonodat érintő döntés előtt ki kell kérnie a véleményedet, és azt a lehetőségekhez képest be is kell tartania! Önállóan (tehát nélküled) csak azonnali intézkedést igénylő esetekben járhat el, ill. akkor, ha te erre általános jelleggel feljogosítod!

2011. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!