Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Származhat-e valami bajom...

Származhat-e valami bajom abból, ha egyszerűen nem megyek le a védőnőhöz a mérésekre?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a kislányom. Tele van a hócipőm az egész védőnői szolgálattal. Ott kezdve, hogy az akihez tartozom soha egy értelmes tanácsot nem adott, és hiába kértem, hogy telefonáljon, csak azért is váratlanul jön. Minden alkalommal elejt egy-két megjegyzést, amivel tudomásomra adja, csípi a szemét, hogy saját gyermekorvosom van egy másik kerületből (a doktornő 15 éve ismer engem, az én orvosom volt anno, szerintem teljesen természetes, hogy őt választottam). A védőnőm nem adott meg mobilszámot, mondván, ha kérdésem van, hívjam a szolgálatot és majd ott valaki válaszol. Egyszer hívtam őket, szó szerint elhajtottak, hogy ha saját orvosom van, nem tudnak segíteni, hívjam fel az orvost. Úgyhogy elegem van belőlük, nem akarom látni többet egyiket se. Kéthetente jár hozzánk az orvosunk, az oltásokat is ő adja. Kb. egy hónapja mondta a védőnő, hogy menjek le mérésre, de eszemben sincs. Ugye nem küldheti rám a gyiviseket?
2009. okt. 20. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves korig havonta javasolt tanácsadásra menni a védőnőhöz. Nyelni kell nagyokat, ők rettentő okosak, a felének gyereke sincs. Lehet kérni a védőnői SZOLGÁLTATÁS megszüntetését(mert ez csak egy szolgáltatás!)az ÁNTSZ-nél. Hogy utána jönnek-e a gyivisek? Sajnos lehet:( De csak egyszer. Ha minden rendben, nem kötözködnek. Kitartás!
2009. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Pont ez dühít, a fent leírtakon kívül, hogy az a bamba banya, aki rámtör reggel kilenckor, mikor én még pizsiben iszom a kávém és tévézek, amíg a kislányom alszik, soha egy értelmes tanácsot nem adott, van ott nagyon aranyos védőnő is, évfolyamtársak voltunk, de sajnos nem válthatok. A banya meg se nézi, hogy milyen korú a baba, csak rámtör. A múltkor is hőbörgött, hogy mit képzelek én, hogy két hónapos gyereket hozzá akarok táplálni, pedig egyrészt akkor már elmúlt három hónapos, másrészt csak feltettem egy kérdést, szó nem volt arról, hogy kezdeni akarom. Még azt se tudja, fiú-e a gyerek vagy lány (a nevéből nem derül ki). Szóval ha kicsit is érdekelné a munkája, akkor belenézne a füzetébe, hogy ki a franchoz jön, ha már egyszer rámtör. Boldogan járnék tanácsadásra, ha adnának tanácsot. De nem adnak! Helyette diszkriminálnak, csak mert a saját gyerekkori orvosom választottam, és nem azt a pancsert, akihez tartozunk cím szerint. Mert az egy pancser, már gyerekkoromban is ő volt itt az orvos, nem véletlen kerestünk másikat.
2009. okt. 20. 22:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Jól kidühöngtem magam, bocsánat. Még azt akartam írni, hogy hallottam én is arról, hogy lemondom a tanácsadást, de mi van akkor, ha a következő várandósságomnál is itt lakunk még? Biztos még undokabbak lennének velem. Pedig terhesség alatt gyűjteni kell a hülye pecséteket.
2009. okt. 20. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló cipőben járunk, annyi különbséggel, hogy a körzeti védőnő aránylag normális.

Én is másik orvost választottam, és mi hozzá járunk tanácsadásra. Kisfiam már elmúlt 1 éves, és minden mérésre, stb vizsgálatra a dokinénihez vittem. Az Ővele dolgozó védőnő pedig egy tünemény. Mindig nagyon kedves, és sok kérdésemre tőle kaptam választ.

Próbáld meg Te is így csinálni.

2009. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

nekünk is valami borzalom egy védőnőnk van,vagy mi...

Én csak egy ideig hordtam le hozzá,majd elfeljettem menni,utoljára 15hós oltásnál látta,most 23 hós a fiam. nekünk is csinált olyanokat,hogy mire észbekaptam már mellettem állt a konyhában,reggel fél 9-kor. Aztán meguntam az ilyen lépéseit,jöttem én :P

Zárjuk akaput folyamatosan,kulcs bennt. többször járt iitt,nem engedtem be,nekem nem kell még plusz tőle is afeszkó!

kedvenc szavai,amiket egymás után mond:igen,nem,talán,nem tudom.

na köszönöm....

2009. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

És muszáj neked akkor beengedned a lakásodba, amikor neki tetszik?!...

Becsenget : kiszólsz neki, hogy MOST NEM ALKALMAS! Jöjjön máskor!


2-3 ilyen után megtanulja majd, hogy előbb odatelefonál, mielőtt váratlanul beállít!... :-[

(Én tuti megjegyezném neki párszor, milyen bunkóság váratlanul beállítani valahová, főleg 10 óra előtt!)


A gyerekorvosod nem tud védőnőt küldeni?

Vagy ő mit tanácsol, hogyan építsd le ezt a vén banyát?!

2009. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az orvosunk egy tünemény, ő azt mondta, hogy mondjam le, úgy, ahogy az első válaszoló is írta. csak én azon agyalok, hogy ha megint terhes leszek és kell hozzájuk megint járnom, akkor biztos még undokabbak lesznek.

Hát leírok egy agyrém esetet. Reggel fél9kor csörög a telefonom. Láttam, hogy a védőnői tanácsadó száma, kinyomtam. Mellesleg még aludtunk, az egész család. Tíz perc múlva csöngött a kaputelefon. Nem vettem fel, tudtam, hogy tutira ő. Eltelt negyed óra, megint csöngött a kaputelefon. Felvettem, mert csomagot vártam, azt hittem, a postás. De ez az állat visszajött! Kérdezte, hogy most dolga van de egy fél óra múlva feljönne, jó-e nekünk? Mondtam, hogy nem, nem leszünk itthon. Jó akkor feljönne most. Most erre mit tudtam mondani? Nem vagyok ehhez elég faarc sajnos, hogy elküldjem. De jó nagy cikibe hozta magát, mert akkor keltünk, a nagyszobában az ágyunk szanaszét, az óvszeres doboz meg ott virított a síkosítóval egyetemben! XD

De van bőr a képén, nem tanult az esetből. Most már addig hergeltem magam, hogy eldöntöttem: felkeresem az ÁNTSZt! :) Azért a hülyevédőnős sztorikat írjátok le! :)

2009. okt. 20. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen eset, Akkor voltam fősulis és vizsga időszakom volt, mivel a férjem és anyukámék dolgoztak így áthívtam a barátnőmet hogy vigyázzon a gyerekre. És az nap reggel 8 körül mielött indultam beállított a védőnő. Éppen rendezgettem a dolgaimat, és megkérdezte hogy hová megyek a gyerek nélkül?

Mondtam hogy 3 óra és itthon vagyok vizsgázni megyek!!

Erre kiakadt hogy hogy merészelem ott hagyni az 5 hónapos gyerekemet a barátnőmre a vizsga miatt, meg hogy az nem olyan fontos és telefonál a Gyermekvédelmisekhez.

Letettem mindent és én követeltem hogy hívja ki őket.

Fél óra múlva megjelentek leültünk és elmondtam hogy mi a helyzet, hát elég leszúrást kapot a nő a Gyermekvédelemtől, meg ahol dolgozik ott is. Azóta nem láttuk. És másikhoz se járunk.

2009. okt. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy mérleget és mondd a védőnőnek hogy már megmérted.A gyerekorvosod úgy is látja a babádat nem?

És miért járkál olyan gyakran hozzátok?Nálam 6 hetesen volt meg 10 hósan azóta se.20 hónapos a fiam.

2009. okt. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Mi elköltöztünk vidékre és babát is átjelentettem az ottani gyerekdokihoz,és védőnőhöz.

Rá 3 hónapra visszaköltöztünk Pestre,terhes is lettem a 2.babóval,jelentkeztem hogy újra ittlakok,nem gond-e ha ide járok terhesgondozásra,és a kisfiamat hozhatom e az oltásokra.Azt mondták mindegy hová vagyok bejelentve,ha újra itt lakok menjek nyugodtan.Jövő héten megyek csak lakcím kártyát csináltatni,és visszajelentkezni Bp-i címre.

Annyit kértek hogy kérjem vissza a gyermekm papírjait ehhez a dokinőhöz,és kész.

Ja még egy megjegyzés:egyik barátnőm nem volt megelégedve a területi gyerekdokival,ill védőnővel,és átment egy tök más kerületbe.

Szerintem ez úgy működik,hogy rákérdezel annál a dokinál akihez most jársz nem lehetne-e..és ha az ottani védőnő vállalja,akkor átkéred a papírjait a babának,és egy második terhességgel eleve ott kezdessz..

Remélem segítette.:-))

2010. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!