Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha a 8 hónaposom ha a...

Nem baj ha a 8 hónaposom ha a TV be van kapcsolva akkor szereti nézni. Főleg ha zene megy benne. Nem árt neki? Képes a játékot is abbahagyni.

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 14:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
19:46, illetve :47, mielőtt leírsz valamit, nézz utána, mivel óriási butaságot írtál. A "mai" TV-k (LCD, projektor, plazma, illetve sima képcsöves 100 HZ-es) egyáltalán nem ártanak a szemnek, a babákénak sem, hacsak nem egy 20 éves darabra gondoltál. Az egyetlen dolog, ami sérülhet, az az agyuk a túl sok infó miatt, a villódzó fények miatt stb., stb. Persze, mindenki maga dönti el, hogy engedi-e a gyerekét TV-t nézni, vagy sem, tehát maximálisan tiszteletben tartom mindkét oldal véleményét. De, lényeg a lényeg, a szemnek nem árt, 2 centiről nézve sem. És mielőtt lehurrogsz, javaslom, nézz utána, Én nem csak a levegőbe beszélek (írok).
2010. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
16:35-ös vagyok ismét. Én sem akarok okoskodni, de nem hagyhatom szó nélkül, mivel az utolsó válaszadó elég nagy BAROMSÁGOT írt!!! 2 cm-ről semmiképp ne nézzen egy gyerek TV-t, mivel még egy felnőttnek is azt javasolja a szemorvos, hogy a képernyő átmérőjének a háromszoros távolságából ajánlott a TV nézése a szem károsodása nélkül. Lehet az bármilyen plazma, akár 200 Hz-es LCD tv is. Szóval ha már másokat lehurrogsz, nézz utána alaposabban, vagy kérdezd meg kezelőorvosodat, szemészedet!:)
2010. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak köszi :) utolsó előttinek: egyáltalán nem írtam óriási butaságot. Nekünk is LCD tv-nk van és ponotsan erre kérdeztem rá a dokinál, aki azt mondta, hogy ez is árt a szemének. Egy felnőttnek sem tesz jót amúgy, nemhogy egy babának. De te csak nézesd vele nyugodtan, végülis nagyon jó kis kontaklencséket lehet manapság venni...
2010. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a 22.33-as úgy felidegesített, hogy akkor én is okoskodom egy kicsit, mint ő, tessék:


Egyes szakértők úgy vélik, hogy a TV károsíthatja a baba fejlődő látását (!!!!!!), hallását és koncentrációs idejét. Az élet első néhány évében a baba agya hihetetlen gyorsasággal fejlődik az érzékeléseinek és a környezetvel való interakcióinak hatására. Mivel a TV az érzékeik természetellenes stimulációját nyújtja – sík, nem pedig 3-dimenziós, a képek túl gyorsan váltakoznak, rossz a hangminősége és nem interaktív – könnyen a passzív megfigyelésre „huzalozhatja” a baba agyát ahelyett, hogy aktív részese lenne a világnak


akkor a babaszemész honlapról:

Véleményünk szerint a televízió nem szükséges, illetve nem megfelelő képinger a csecsemő látásfejlődéséhez. Egy pár hónapos baba számára a kiságyban, illetve fölé biztonságosan elhelyezett színes tárgyak jelentik a legmegfelelőbb ingereket. A képernyő bámulása a gyorsan változó képek inkább fárasztják a szemét, illetve idegrendszerét, mint fejlesztik azt. Nincs szüksége ebben a korban televízióra.


Az rendben van, hogy te valamiért úgy gondolod, hogy nem ártalmas a szemnek a tv, de legalább ne osztogasd ezt a tanácsot másoknak, ráadásul úgy, hogy közben lehurrogsz, hogy óriási butaságokat beszélek... nem a hasamra csaptam, és jókedvemben írtam én sem...

2010. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Ráérős hülye p...ák, mind dobjátok ki a TV-teket! Lehet, Én is kidobom, amúgy sem nézem, mert nem akarom, hogy ilyen szintre lehülyüljek, mint Ti, akik ágáltok ellene. Tutira veszem, hogy egyfolytában a jobbnál jobb butító műsorokat nézitek, mikor nem a gyerekkel foglalkoztok, a válaszaitok alapján. Azért levegőre vigyétek ki a gyereket, az talán nem árt....
2010. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Szegényt jól felidegesítettük!:) Már kínodba mindent felhozol itt, pedig csak arról volt szó, hogy okoskodni próbáltál, és mi kijavítottunk.:) Inkább nézz alaposan utána a dolgoknak, mielőtt nagy okosságokat írnál!:)))Tudod hülye ember okoskodik, okos ember hülyéskedik. Fél infókkal sajna csak okoskodni lehet. :))))
2010. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

22.43-nak: Sajnos az olyan buta és rosszindulatú anyukák miatt megy el az ember kedve a válaszadástól, mint te... Jó lenne, ha lehetne szűrni valahogy az oldalon a felhasználókat :)

Természetesen nem azért ellenzem a tv-t egy 8 hónapos gyereknek, mert butító műsorok rajnongója vagyok... ebben amúgy én semmiféle logikai összefüggést nem találok..:)) inkább te tűnsz egy kicsit Mónika show rajongónak, vagy inkább szereplőnek...

És igen levegőzni is viszem, de ennek sincs köze ahhoz, hogy a tv rontja a szemét...:))

Na mindegy azért vannak itt még normális anyukák is, az összes többi válaszadó például...


A kérdezőnek pedig akkor összefoglalva: a tv nem jó egy 8 hós gyereknek, mert fárasztja a szemét, és túl sok inger éri, szóval minél kevesebbet nézze lehetőleg, és inkább hallgassatok zenét :)

2010. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Vegyétek már észre magatokat Ti szerencsétlenek.... amúgy mi az a Mónika show (ezek szerint valami nagyon gáz műsor lehet)? Látom Te azért jóval tájékozottabb vagy ezügyben.... tehát akkor ki is az odavaló? Én a Jerry Springert ismerem, láttam néhány részt, javaslom Nektek, na, Ti mind odavalók lennétek.... Kedves kérdező! Ha gyermeked naponta egy kicsit a TV előtt ragad, nyugi, nem fog meghalni, nem lesz értelmi fogyatékos sem, és meg sem vakul.
2010. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nem bírja a kritikát szegény!:) Látod, kár volt kekeckedned a fél infóddal, szerencsére vannak itt intelligens emberek, akik valóban tudatában vannak annak, mit írnak. Inkább bővítsd a tudásod, hogy máskor tudj hasznos, korrekt választ adni! Addig meg nézd a Jerry Springert, vagy a Mónikát teljesen mindegy, az igazán a magad fajtának való.:) Válaszaidban annyira csapongsz, próbálj meg máskor egy dologra koncentrálni, tudom nehéz...:)))
2010. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Jajjjj, de kis butuskák vagytok. Én, felhúzni magam? Inkább tanulnátok meg szöveget értelmezni. Na, szóval cseppet sem, sőt, marha jól szórakozom, illetve szórakozunk a párommal együtt. Már rég akartam neki mutatni példát arra, hogy mennyi hüpi kismama van, akik közé tudatosan nem járok. Végre találtam itt néhány szép példányt. Idézném, amit mondott: "Azt a k...a, van faszi, aki az ilyeneknek még gyereket is csinál? Tuti valami nyomorék.... szégyen.". Na erre varrjatok gombot Ti szánalmas nőszemélyek, illetve nem is, nem nevezlek benneteket nőnek, nem akarom sértegetni a normális nők táborát. :-))))))))
2010. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!