Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveljük a babát, hogy...

Hogyan neveljük a babát, hogy ne sérüljön, ha erőszakkal találkozik?

Figyelt kérdés

Sajnos kivédhetetlen, hogy valamilyen formában ne találkozzon erőszakkal. Ilyenkor mit is csináljon, hogyan oldja meg, ha bántják, elveszik a játékát.

De ne is váljon az áldozatból támadó, tehát ne billenjen át ő is erőszakoskodó szörnyikévé, kezdeményezővé.

Remélem érthető:)


2010. jan. 27. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Pont a végére írtam, hogy hasonló kérdést szeretnék feltenni:)

Szóval sokan hangsúlyozzák, hogy nem szabad a gyereket erőszakra nevelni, de szerintem a mai világban kivédhetetlen, hogy ne történjen olyan eset, amikor a játszótéren elveszik a játékát, stb.. stb... Én sem szeretném erőszakra nevelni a gyermekemet, de azt sem (végképp nem), hogy hagyja magát! Sajnos azt kell mondanom, akkor már inkább az erőszak. Persze verekedés nélkül is vissza lehet szerezni a játékot - gondolom én, és sokat jelent, ha látják a mi pozitív példánkat (felnőttek közötti kommunikáció vitás helyzetekben - konstruktív megoldással), de gyerekeknél azért ez mégis csak máshogy megy. Valahol életkori sajátosság is, hogy mindig a más játéka kell a gyereknek. Itt léphetne be finoman a szülő (annak a szülője, akinek a gyereke elvette a játékot) - de hát ugye erre nem számíthatunk !!

Így bízom benne, ha majd tudatára ébred a kicsim, és hasonló szituációba fog keveredni, akkor ha szép szóval nem megy a mi részünkről,("A" terv) másik anyuka sem szól rá a gyerekére, ("B" terv)akkor bizony csavarja ki a másik gyerek kezéből a saját játékat!("C" terv) Ettől még nem kell szörnyikévé válni, de meg kell tanulnia, hogy bizonyos dolgok így mennek, és a későbbiekben is kell ezt a stratégiát alkalmazni, mert másképp bizony nem mindig megy ! (Saját tapasztalat, és sokáig kerültem a vitát, még ma is ezt teszem, de azon vagyok, hogy változzak ezen a téren, mert különben nem jutok egyről a kettőre az élet különböző területein.

Hát jó hosszan, de remélem érthetően fogalmaztam :)))

2010. jan. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!