Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor adott először csokit...

Ki mikor adott először csokit a babájának?

Figyelt kérdés
Kislányom 1éves. Én még nem szeretnék neki adni, de ismerősök nyaggatnak hogy mikor adok neki már csokit. Meg hogy van baba aki még nincs egy éves és már csokit eszik.
2010. jan. 25. 13:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
decemberben volt 11 hónapos,és az első mikulásának leharapta a fejét.ennyi csoki egy időre elég neki.akkor is csak a mikulás kedvéért engedtem meg.azóta nem kapott és nem is kap.még tejszelet sem,túrórúdit is csak hetente csoki nélkül.egyébként a sok csoki és cukor nem hogy nem egészséges,de még bajt is okozhat egy pici szervezetében,felesleges ilyenekkel tömködni.
2010. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1 éves korától, mivel egyszer egy kb 7 hónaposan egy 6 hónaptól ajánlott csokis Nestlé tejméktől kiütéses lett. 1 éves kor után nem tapasztaltunk ilyet, minden nap kap 1 túrórudit vagy egy Kinder tejszeletet vagy néhány falat sütit, ha rendesen eszik aznap, ebéd után vagy az uzsira szánt gyümi után. Ez is az élet része, miért vonnám meg tőle, azért, hogy később rákapjon és ezen éljen jóformán....? /Ismerek ilyet, nem is egyet/

Az édesség, a desszertek, a nasi az élet részei és szerintem azt kell megtanítanunk a gyereknek, hogy mikor, hogyan és mennyit, értelmetlen tiltani.

A rokonokkal is meg lehet beszélni, hogy nekünk mik a nézeteink, én is kivettem anyósom kezéből a süteményt ebéd előtt, elmagyaráztam, hogy merre hány méter és megértette.

2010. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én 8hónapos korától minden este adok neki egy kocka étcsokit.Ez mellett eszik csokis piskótát,vagy palacsintát már.Most 14hónapos.Ha a nagyi,vagy más kínálja csokival,belenyal,és vissza rakja az asztalra,nem kéri.Rendesen megeszi a főtt ételeket,a zöldséget nyersen is elrágcsálja,a gyümölcsöt minden formában elfogadja, és a fogkefével is jóban van.Mindenki maga dönti el mikor ad édességet a babájának,ebbe ne szóljon bele senki,szerintem.A rokonok, barátok,kedveskedhetnek egy banánnal is.
2010. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!