Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor adott először csokit...

Ki mikor adott először csokit a babájának?

Figyelt kérdés
Kislányom 1éves. Én még nem szeretnék neki adni, de ismerősök nyaggatnak hogy mikor adok neki már csokit. Meg hogy van baba aki még nincs egy éves és már csokit eszik.
2010. jan. 25. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én kb. 1 évesen adtam neki a nagyszülők hatására! Akkor is csak tejszeletet és Kinder tejcsokit.Mindenkinek mondtam hogy csak ilyenek lehetnek a mikuláscsomagban és sok gyümölcs.Azóta 15 hónapos és ritkán eszik csokit.Nálunk a nasi a joghurt,puding,kölesgolyó néha-néha túrórudi,tejszelet.
2010. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja és persze ha csinálok olyan sütit pl.kakaós muffint abból is kap!(első voltam)
2010. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nehogy már az ismerősöd döntse el, hogy mikor mit adsz a gyerekednek! Ha te így látod jónak, ne adj, nincs igazán szüksége rá. Egyébként az enyém úgy 14 hónapos lehetett, mikor először kapott tejszeletet... Mivel van 3 nagyobb testvére, kivédhetetlen, hogy lássa, ők esznek ilyet. De kimondottan csokit még nem adtam neki. Majd csak később, 2 éves kora körül. Kap helyette normális (azaz számomra az) dolgokat, pl, gyümölcsös joghurtot, gyümölcsöt, néha sütit. Később se akarom rászoktatni, hogy állandóan csokizzon, de teljesen nem fogom tiltani, fölösleges. Érdekes módon a nagy gyerekeim se nagy nasizósok, így szokták meg...
2010. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

16 hónapos, és ritkán kap pár falatot.

nálunk is anyósom adja neki mindig a csokit.

én nem szeretném, főleg mert nem engedi mosni a fogát, azokat féltem.

tejszeletet mondjuk 2 hetente egyszer.

sütit ha sütök(néha sütök csak), abból is pár falatot.

nem tördőnék az ismerősökkel.

nem értem, miért akar mindenki csokit adni a babának, úgy értem, nagyszülők, ismerősök stb....

2010. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

9 és fél hónaposan kapott egy kis joghurtos szaloncukrot.

a túró rudiról még mindig leszedem neki a csokit.

2010. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

20 hónapos, nem adok neki, mert teljesen feleslegesnek tartom. örülök, h kezd rendesen enni, nem h még ilyenekkel tömje magát. anyósomék egyszer megetették milkával, hááát szerintem többet nem fogják, látták a fejemen,h még 1 falat és rájukborítom az asztalt.

ha sütök abból persze kap, pár hetente eszik túrórudit is, de ennyi.

2010. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi :).
2010. jan. 25. 13:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök,hogy vannak így gondolkodó anyukák is.Én nem adtam a lányomnak,helyettem adtak a rokonok.Felháborítónak tartom,hogy mások döntsék ezt el.Utolsót nagyon megértem,én is legszívesebben rájuk borítottam volna valamit...
2010. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a szitu, mint nálatok...

Majd ha már tud fogat mosni, akkor ehet. Most még csak tönkretenné a fogcsíráit és azok a gyönyörű hófehér fogacskák hamar odalennének...

Amúgy meg szorulást is okozhat náluk, továbbá semmilyen létfontosságú vitamin nincs benne, ami feltétlen szükségessé tenné a fogyasztását :)

De tudom, hogy ezt az előző generációk nem tudják felfogni, szóval még sok vita lesz ebből.

(állítólag minél később eszik csokit, annál kevésbé lesz édesszájú később)

2010. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha eléri elveszi.

"ellopott" egy szaloncukrot 6hónaposan, tegnap a csokitortámba harapott bele:) nem engedtem, csak az ölemben ült, és mindenki csak nevetett, hogy a gyerek szája a tortámban, de elvenni.., úgyis egy éves tortájára gyakorol. Ma a csokis teasütit lopta le a tálról.

Még csak 7hónapos, és csokimániás, pedig eddig nem kapott.

2010. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!