Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el neki hogy...

Hogy magyarázzam el neki hogy a mamákat is szeretnie kell? egy éves fiúcskáról van szó!

Figyelt kérdés
nem akar a mamákkal foglalkozni egyikkel sem!se anyukámmal se anyósommal!pedig ők szeretik goglalkoznak vele tanítgatják játszanak vele vigyáznak rá etetik itatják bármi megvesznek neki mindent stb... ő mégsem viszonozza ha jönnek nem örül nem ad nekik puszit stb... de bárki más egy idegennek is örül köszön stb..Mit tegyek hogy tudja őket is szeretnie kell hisz ők imádják őt!
2010. jan. 24. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pont az a baj, hogy túlárasztják a szeretetükkel.

Az én babám megijed a túlontúl nagy szeretettől. Így ő sem kedveli azokat, akik nagyon "letámadják".

Beszéld meg a nagyikkal, hogy hagyják békén a gyerekedet, és várják meg, amíg ő oda nem megy hozzájuk.

Szerinted?

2010. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, én is hasonló helyzetben voltam! Sőt ha mentünk valahová, akkor ott kitört a hiszti, hogy haza akar menni. Már nem emlékszem mikor kezdte, talán másfél évesen, de 2-2,5 éves koráig ilyen volt. Aztán elmúlt ez az időszak és most már ő mondja, hogy menjünk a mamiékhoz. Sőt pár hónapig olyan is volt, hogy "apa te nem vagy jó" és néha még most is előfordul, ami nekem rosszul esik. Senki ellen nem neveltem és elkényeztetve sincs, nem tudom miért volt ilyen.
2010. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19.01 es vagyok. Nálunk sem volt hajlandó puszit adni :) De mióta ovis, azóta osztogatja és megöleli a családtagokat és odasúgja, hogy: szeretlek! :) Szóval szerintem átmeneti ez az időszak. Még annyit tennék hozzá az előzőhöz, hogy az ő kedvéért nem rohantam el az aktuális helyről(mamitól, vendégségből, stb) és gyakran vittem közösségbe és olyan helyekre, hogy minél több gyerekkel találkozzon.
2010. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14 hósom utál anyósoméknál vagy anyuéknál lenni, tiszta ideg, ha otz vagyunk, sír, hisztizik, le sem lehet tenni. De én kitartó vagyok és viszem. Annyit kérek, hogy ne vegyék ki rögtön a kezemből, mert attól ideges. Meg ne kezdjék egyből fejhangon sikitani a fejébe, hogy KUKUUUUCCS!!!meg stb:) ettől kap frászt. Főleg anyósom csinálja. Amióta békénhagyja , sokkal jobb.
2010. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
19:00 próbálták már hogy nem rohanják le de akkor sem tűnik fel neki hogy itt a mama hurrá!
2010. jan. 24. 19:11
 6/12 A kérdező kommentje:
19:01!akkor ez egy átmeneti időszak csak?szerinted várjak még a magyarázkodással felé?örülnék ha így lenne és majd később ő is szeretni fogja őket!irigylem a kislányod!
2010. jan. 24. 19:13
 7/12 A kérdező kommentje:
19:10 nálunk is igen rögtön KUKUCS ez lenne a baj?
2010. jan. 24. 19:14
 8/12 anonim ***** válasza:
igen,szerintem is nagy túláradó szeretet,és hangos hirtelen lerohanás az oka.bár nálunk ilyen nincs,de olyan volt,hogy egyszer-egyszer kedvtelenebb,hidegebb volt a babám velük.mondtam nekik,hogy beszélgessünk,és majd ő jelez mikor mit szeretne.egy idő után,mert vitte a mamához a játékot,és 3 perc múlva már az ölébe is volt.ám olyan is van,ha nekik valaki valami miatt nem szinpatikus,a csillagot lehozhatja akkor sem fogják szeretni.esetleg jóval később.ez viszont nagyfiammal tapasztalat.
2010. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nálunk apámtól nagyon félt pár hónapos kora óta. Ha meglátta, már ordított. Aztán mondtam apámnak, hogy oké, ne vegye fel, ne beszéljen hozzá, majd megnyugszik. Most már szereti őt a babám (13,4hón.), odamegy hozzá, meg tudja etetni apám, odaviszi a játékokat, pár percet még az ölében is elvan. Azért puszit még nem ad neki..

Anyósomék is mindig egyből letámadták, sziiiiiiiiiiiiiiia meg hooooooooogyvaaaaagy, meg jajjjjjjjjjjjjjdeszépvagy, stb, baba ordít ezerrel. Ott is szóltunk, hogy egyszerűen nem szóljanak hozzá, ne nyúljanak hozzá, majd ha a baba nyit feléjük. Őket még nem szereti úgy, mint apámat, de haladunk. Náluk nincs meg egy másodpercet sem ölben, inkább hozzám bújik, ha ott vagyunk. De legalább már nem sír, ha hozzászólnak.

Apósom engem hibáztat, szerinte az én hibám (talán azt hiszi, hogy magyarázok a babámnak újszülött kora óta, hogy anyósékat utálni kell?????). Nekem semmi bajom anyósomékkal, miért akarnám, hogy a babám utálja őket???

Anyukám és apám nője mindketten pedagógusok, ők értenek a gyerekekhez, így őket szereti a babám, mert ők tudnak vele jókat játszani, ráadásul ők tudják, hogy kell közeledni egy gyerekhez, hogy nem szabad egyből letámadni.

Kicsit hosszú lettem, bocs, csak le akartam írni neked a tapasztalataimat.

2010. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocs, előző, 13 és fél hónapos.
2010. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!