Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok érzékeny, túlreagálo...

Én vagyok érzékeny, túlreagálom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Anyósnál lakunk ahol kutya, macska van. A babakocsit sajnos csak egyetlen helyre tudom tenni ahol nincs útban, de ott folyton lepisili vagy a kutya vagy a macska (nem tudom melyik, tök mindegy). Ettől teljesen kész vagyok. Mert igaz nem az a része pisis ahol ül a gyerek, hanem lent, ahova bepakolom a szatyrokat ha elmegyek vele vásárolni reggel (kaja!!!). A páromnak már többször mondtam, ő persze lehurrog "semmi baja nem lesz a gyereknek", anyóst meg nem érdekli mert szegény állatok... már a tököm tele van hogy ennek a gyereknek mit kell itt néha kiállnia, mert fontosabbak a dögök mint ő. Szerintem nem egészséges hogy a babakocsi rendszeresen le van pisilve, rosszul vagyok tőle. Nem beszélve arról hogy egyszer még le is volt fosva (már bocsánat a kifejezésért). Jogos a felháborodásom? Egyébént le van takarva fóliával de az sem segít, mert akkor arról folyik az egész trutyi, ha meg a huzat leviszi akkor meg mindegy. A garázsba nem tudom kitenni mert az meg egész nap nyitva van (több okból kifolyólag), bármikor bemegy oda vmelyik állat, ugyanaz a helyzet. A lakásban máshol nincs hely. Van ötletetek?
2010. jan. 22. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld valamivel letakarni az egész kocsit. Lehet kapni takarófóliát, amit a festők is használnak, azzal szokták letakarni a bútorokat. Ez olyan 200 forintos beruházás. Legyen nálad és mindig letakarod. Ha azt pisilik le, akkor kidobod, legközelebb újat teszel rá.

Vagy jó alaposan mosd át a kerekeit, meg a kosarat domestossal, és akkor talán nem fogják érezni a pisit. Valószínűleg azért pisilnek mindig oda, mert érzik rajta. A kutyák már csak ilyenek...

2010. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Lehet venni kutya-macska risztó spray-t. Fújd le a kerekeket vagy a falat ha van a kocsi mellett, majd akkor elkerülik. Azt majd kitapasztalod, hogy meddig van hatása.
2010. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen jogos.Én a helyedben anyós cuccaiból kitennék párat a babakocsi helyére, a babakocsit meg a cuccai helyére tenném.:-)Persze csak akkor ha fel vagy készülve egy kis vitára:-(
2010. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem reagálod túl. Én sem örülnék ha tiszta pisi meg fos lenne a babakocsi. Nem tudom egyesek hol tolják a babakocsijukat, de én nem szoktam pisibe szz@rba tologatni, a járdára nem igen csinálnak kutyák, macskák. Sajnos a fóliázáson kívül nem tudsz mást csinálni, hisz mondtad máshol nincs hely:(
2010. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Én is kiakadnék az biztos.Mi ezért nem vettünk még kutyát, pedig kertes házban élünk.

Nem hiszem el, hogy anyósod ne tudná elkeríteni valahová azokat a dögöket.Már bocsi!Szólj neki, hogy csináljon már valamit a kutyáival.Miért Neked kéne a kocsira ügyelned állandóan?Állj őrt mellette, vagy mit kéne tenned?Most akkor az állatok vagy a gyerek az első?De szerintem ilyen embereknek az állat.Anyósod is ezek szerint jobban becsüli őket, mint a saját unokáját.

Ja, van egy ötletem.Nem tudod betolni a babakocsit a házba?Akár oda is, ahol útban lenne.Ki takarít anyósod?Ha igen, akkor én tuti betolnám.Még akkor is, ha csupa sár a kereke.Főleg akkor.Miért?Attól nem lesz baja a járólapnak.Mondanád Te.

2010. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
én azt nem tudom,miért kell egy állatot egy ember elé helyezni.miért nem lehet kint az ember barátja,miért nem lehet olyan helyen tartani ahol nem érintkezik semmivel,és most lehet arról beszélni,hogy az utcán is felverődik stb,de direkt had ne érje már ilyen szenny a gyerek dolgai,de még az enyémet sem.3 hetet töltöttem egy korházba a fertőtő osztályon egy kutyától elkapott betegség miatt,ami nem is az enyém volt,de nálunk volt folyton.szerintem ez nem játék.a párod mit szolna hozzá ha az ő motorjának az ülőkéje lenne leszarva,vagy az anyósod biciglije.akkor biztos elegük lenne.
2010. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Előszöris a kutya egy állat, épp ezért NEM képes féltékenységre! Ez egy emberi tulajdonság amit sokszor kivetítenek az állatra (éppen úgy ahogy a macska sem gonosz, önző, érdek állat). Ha a kutya szobatiszta akkor DOMINANCIAPROBLÉMA áll a háttérben. Mivel a kutyának az őse a farkas, ezért magával hozta azon tulajdonságát, hogy falkában él, ahol rangsor uralkodik. Rangsor = az alfának jut mindenből a legjobb és a legtöbb, ő szaporodhat, de neki is kell a legrősebbnek, legokosabbnak lenni hogy a falka sikeresen túléljen mindent. Tehát vagy anyós a főnök és titeket nem tekint dominánsnak vagy az egész családot maga alatt lévőnek képzeli! Nos akárhogy is van, próbáld meg ezt elmagyarázni anyósnak. Ha nem érti meg akkor magad próbáld kivívni a tiszteletet. Ehhez rengeteg segítséget találhatsz a neten! Pl. Jan Fennel könyvei, vagy itt a kutyás topic, és még ezer hely a neten, videó a youtube-on! Anyósnak magyarázd el, hogy a kutyának ROSSZ így élni, mert háziasítása során kifejlődött benen a hajlam az együttműködésre és az alárendeltségre. Neki stressz ha azt hiszi ő a főnök, és akkor nyugodt és boldog ha az ember az.

Azton kívül mosd le a kocsit vagy ahova pisil, mert a kutyák szeretnek egy helyre járni, és nem szabad éreznie a szagát! És nézd meg nem az véletlenül a törzshelyük ahova teszed a cuccokat.

A macskát irány ivartalanítani! Először is akkor nem jelölget. Másodszor, ha nőstény akkor igen rövid élete lehet, mivel ha nincs bepároztatva akkor folyamatosan tüzel ami rossz neki. Az ellés és a kiscicacsinálás neki nem okoz örömet mert nem ember, sőt inkább fájdalmas és kellemetlen neki. Ezen kívül a macska fogyóeszköz, utcán utánad dobják annyi van belőle, felelősséggel tartoztunk irántuk hogy nem hagyjuk szenvedni őket, úgy hogy még többet csinálunk belőlük!

Ha kandúr akkor is csinál kiscicákat akiknek szerencsétlen élete lehet, azon kívül ő is szenved ilyenkor. Verekszik, párkeresés közben elüti az autó stb...

Vannak ivartlanítási akciók, igen olcsók.

Ha te ezt nem tudod bevállalni akkor sajnálom. Nem kelett volna anyóshoz szülni. Ez az ő háza, az ő állatai, másnak még ilyen sem jut, örülhetsz neki hogy fogad titeket. Tudom hogy ez idegesítő, de ők csak állatok és ők legártatlanabbak, és ők szenvednek a legjobban amikor téged bosszanatanak, mert mindegyik arra utal hogy nem megfelelően tartják őket.

2010. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Már próbáltam szépen elmagyarázni de csak sértődés lett belőle. Mert az állatok a szentek neki. Ez engem nem izgat addig amig a gyerekem elé nem helyezi őket, és sajna rendszerint ezt teszi. Csak ezek után engem ne oktasson ki hogy mit hogyan csináljak.. többször volt rá példa.

A házban a lépcső alatt tárolom a babakocsit a lépcső és a szekrény között egy "u" alaku helyen a fal mellett. Magyarán csak egy irányból tudják lecsinálni az állatok. Az állatok nem az enyéimek én nem takarítok utánuk, nem érdekel. Hozzám nem jönnek be, mert nem engedem. A kutyának van kutyakijáró ajtója, bármikor kimehet. Amig nem volt gyerek sosem csinált be a házba. A macska meg egy aggastyán 20 éves, már rozzant, beteg... de azt sem altaná el. Egyáltalán nem egészséges hogy egy beteg macskával élünk együtt. Nem fog meggyógyulni mert öreg. Hiába kértem hogy altassuk el, "nem bírom megtenni, jaj szegény cica"... f@szom kivan... Én megtenném, csak úgy érzem nincs jogom hozzá.

2010. jan. 28. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!