Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan folytassama a hozzátápl...

Hogyan folytassama a hozzátáplálást? Nem igazán megy, segítséget szeretnék.

Figyelt kérdés

Fél éves anyatejes fiammal 1 hete kóstolgattatok. Először szépen elfogadta az almalevet, csak keveset persze, aztán a harmadik naptól elkezdett fintorogni az almapürétől, még bele is borzongott, kiköpte. Próbáltam szopi előtt és két szopi között is, de mindegy volt. 5 nap után megpróbáltam a baracklevet (fagyasztott őszibarackból), hát az sem tetszett egyáltalán.

Pedig már egy jó ideje kilesi a szánból a falatot az asztalnál, úgy vettük észre érett lehet már a hozzátáplálásra.

Ha sem az almát, sem a barackot nem fogadja el, mi lesz később?

Vagy nagyon savanyú neki? Kétféle almát is próbáltam.

Mi lehet a baj? Hogy tovább?

Nagy, erős, jószopó baba egyébként.


2010. jan. 22. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

anyatejet keverj bele

süsd meg az almét úgy édesebb :)


7,5hós kúszómászó kiscsaj anyája

2010. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha sok tejed van akkor ráérsz szép lassan szoktatni. Várj pár napot, egy hetet...hátha akkor már elfogadja. Hogy adtad neki? Kanálla a leveket vagy cumiból? Esetleg főz meg vagy párold egy kicsit az almát, akkor kevésbé savanykás. Baracklevet adhatsz kifejezetten babáknak valót, üveges, finom. :)
2010. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld egy picit meglangyosítani a püréket. A szobahőmérsékletűtől az én bogyóm is fintorog, melegen viszont befalja.
2010. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ok, kipróbálom a melegítést, csak így is olyan ronda barna.

Mikróba tehetem?

2010. jan. 22. 10:59
 5/11 A kérdező kommentje:

Kanállal és pohárból is adtam a levet, csak a poharat mindig ki akarja szedni a kezemből.

Itatóspohárból kaphatja a gyümölcslevet? Csak az olyan nagy az ő adagjához még.

A cumisüveget nem tudja használni, ahogy a cumit sem sajnos.

2010. jan. 22. 11:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy kell megsütni az almalevet :-) ?
2010. jan. 22. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Az almát süsd meg, ne a levét!:)

Én meghámoztam, felkockáztam, és megpároltam az almát, de egy kis vízbe is megfőzheted, 2-3 perc az egész, aztán botmixerrel pépesítsd, és ha langyos, add neki oda. Nagyon finom, a lányom imádta így, és a reszelt almát ő sem ette meg.

2010. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia,az én Törpillám sem eszik meg semmit,ami szobahőmérsékletű,,így mindent melegítek!

Nem baj,hogy barna,ez az alma sajátossága,nem szép de finom még akkor is:-)!


Nem bánd,hogy nem használja a cumisüveget,mi nekünk nem is volt,csak csőrös pohár,most tanulunk csőr nélkül inni!


Én is 6 hónaposan kezdtem a kóstoltatást,almalével,almapürével!Nem igazán Ízlett Babámnak,sokszor megrázkódott tőle,de ez a mai napig így van,ha valami új ízt kóstolunk!

Akkor én egy 2 hétig hanyagoltam,majd újra kezdtük,és melegítettem,na akkor már ízlett neki!


Kitartást!Szép napot!

2010. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam dettó ez a probléma mint nálad, csak mi már próbálkoztunk krumplival, sárgarépával, banánnal ugyanolyan sikerrel. Nekem azt mondta a védőnő, hogy keverjem össze a dolgokat, hátha úgy jobban ízlik, pont most beszéltem vele telefonon. A sült almát én is ki fogom próbálni, alufóliába becsomagolod és úgy sütöd meg és turmixolod. Én így fogom csinálni.
2010. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Hipp natúr almalevét, a gasztrós dokim szerint tisztább, mint amit te csinálsz otthon. Mi azzal kezdtük és nagyon szerette.
2010. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!