Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalta ezt valaki Postán,...

Tapasztalta ezt valaki Postán, vagy egyéb hivatalokban?

Figyelt kérdés
Tegnap el kellett mennem Postára. A gyerek jól bebugyolálva, a postán meg negyven fok. Beálltam a legrövidebb sorba, és amikor odaértem, akkor közölték velem, hogy már mondták, hogy ebbe a sorba már ne álljon senki, bár ezt én nem hallottam. Amikor kértem, hogy engem még "rendezzen" le, hogy ne kelljen a babával még egy sort végigállnom, egyszerűen csak behúzták előttem az ablakot. A másik sorban meg mindenki látta az esetet, de senki nem mondta volna, hogy álljak nyugogdtan ekőre! Hát hova jutunk így, ha már ennyire sem figyelnek az emberek egymásra, de még a babákra sem! ELKESERÍTŐ!!!!
2010. jan. 22. 09:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én terhesen egyszer voltam olyan szituációban, hogy álldogálnom kellett. Az ügyfélszolgálat tele volt, minden ülőhely foglalt volt. Senki nem adta át a helyet, pedig már a 8. hónapban voltam. A lány, aki jött velem, ő kérdezgette fennhangon, hogy senki se adja át a kismamának a helyet? És senki se adta át.

Nekem is van egy postai történetem. Szintén terhes voltam, kb. 5-6 ember volt előttem a sorban, köztük egy anyuka egy csecsemővel hordozókendőben. Egy öreg néni szólt neki, hogy álljon be elé nyugodtan. Erre egy másik öregasszony elkezdett óbégatni, hogy minek engedi be, mert hogy ő is nagyon siet. Mivel - és ez komoly - otthon hagyta egyedül az 1 éves unokáját, aki lázas beteg. Erre persze jöttek a megjegyzések, hogy mennyi esze van, meg hogy normális-e, meg biztos, hogy fontos volt-e lejönni a postára épp akkor csekket feladni. Persze teljesen fel volt háborodva, sőt, szerinte őt is előre kellett volna engedni. Remélhetőleg az unokájának nem lett semmi baja egyedül, de ha lett, biztos azt okolja, aki beállt elé a sorba.

Ezeken kívül nekem is inkább pozitívabb tapasztalataim vannak, most már kisbabával engem is gyakran előreengednek, és megállnak az autósok még ott is, ahol nincs zebra.

2010. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is mindennaposak ai ilyen helyzetek. Nem csak a hivatalokban, de a boltokban is. Nem régen épp egy nagy bevásárlóközpontban voltam a picivel. Őt babakocsiban toltam. Hatalmas sor a pénztárnál, persze, ahol ki volt írva, hogy "kismamáknak", ott is tömeg, egy kismama vagy kisbabás anyuka sem volt ott...na, mindegy.. Szóval a kislányom elunva a hosszú várakozást, sírni kezdett. Próbáltam megnyugtatni, nem sok sikerre. Volt olyan "kedves" embertárs, aki odaszólt, hogy hallgattassam már el végre, nem igaz, hogy hogy üvölt a gyerek, őt zavarja!!! Még én szégyelltem magam! Persze előreengedni senki sem akart!

a másik szitu pozitív végű: két gyerekkel voltam autóval boltban. A bevásárlás végén indultunk haza. Egy kereszteződésnél valamiért leállt a kocsi. Próbáltam indítgatni, nem indult. Kiszálltam, megemeltem a motorháztetőt, de nem tudtam mit tenni. Mögöttem feltorlódott a sor, de segíteni senki sem szállt ki, a dudát meg nyomták ezerrel..aztán megkerülve a kocsimat, mind otthagyott. Az egyetlen ember, aki segített egy roma srác volt, aki segített áttolni a kocsit a másik oldalra egy parkolóba és még a telefonját is ideadta, hogy tudjak szólni a férjemnek, jöjjön értünk (én az enyémet épp otthon felejtettem... Sajnos ma a médiából és bárhová nézünk, mindenhonnan az ömlik az emberek felé, hogy "légy önző!", "csak te számítasz!", "tiporj el másokat a saját érvényesülésed érdekében!", " csak a te önös érdekeid fontosak, a másik emberen nézz át!". Persze, szerencsére vannak még igazi Emberek, akiket ez a világ hála Istennek még nem fertőzött meg! Csak ők (mi) vagyunk kevesebben! Nekem eszembe se jutna átnézni egy másik emberen, ha látom, hogy segítségre szorul..még esetleg ha önmaga tehet is róla....

2010. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
én sose vártal el,hogy terhesen segítsenek.vidéken élek,de terhességem miatt többször kellett Pestre utaznom.pesten rám se bagóztak,nem is vártam,de nem is adta át senki a heéyt a tömött buszon stb.de amint vidékre értem,ott szinte azonnal.pedig nem ismernek.volt több hely mégis sorba ugrottak fel az emberek.Nem kérek magamnak előnyt sehol azért mert gyerekkel vagyok,de ennek ellenére,előreengedett egy anyuka,a héten az orvosnál,hogy menjek be előtte az 1 éves fiammal.mondtam neki,ó kivárjuk,ne menjek csak be.amit te írtál,egyébként egy nagyfokú bunkósság,és most teljesen mindegy,hogy terhes,vagy nyugdíjas vagy,ez emberség kérdése.
2010. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én nyáron a terhessgé utolsó harmadában utazgattam több ízben buszon 3/4 órát.Folyott rólam a víz, de senki nem adta át a helyet.Kénytelen voltam a vizsgálatokra busszal járni.
2010. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Épp ma voltam a munkaügyikp.ban. Sorszám kérésnél rákérdeztem a hölgyre, h kb mennyit kell várni, mert veszélyeztetett terhes vagyok -pénteken jöttem ki a khból, s sajnos senkit nem tudtam magam helyett küldeni-és így órákat nem tudok várni. Ő rögtön jelezte a gépben a munkatársainak, de senki nem reagált vissza, s akkor mondta, h pillanat, s bevitt egy üi-hez. Ő kicsit -3-4perc- félreültetett, de utána rögtön elitézte a papírokat. Hazafele a zebrán is átengedett 1 autós, de sajnos ezen kívül nincs sok + tapasztalatom. Sőt, mikor a kórházból hazaengedtek a nagy csomagot is nekem kellett az utolsó szobából kicipelnem a lépcsőházig, mert a tilalom miatt a párom csak addig jöhetett. 3 ápolónő ült a pultban, de csak néztek, h boldogulok-e. Hát sajnos ilyen világot élünk, de bízzunk benne, hogy egyszer talán jobbá fordul.

Boldog babavárást, és babázást mindenkinek:)

2010. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mindig igyekszem alacsonypados busszal menni,hogy könnyen feltudjam tolni a babakocsit.Ez nyáron volt,valahogy elnéztem a menetrendet és nem olyan busz jött.Megkértem a megálloban várakozó férfit segitsen fel,mire az közölte velem"ne járjál ekkora szekrénnyel".De van jó tapasztalatom is.A földhivatalba kellett mennem,vittem a picit is.A portásnő egyből elintézte,hogy sorra kerüljek.Egy kedves fiatal ember percek alatt elintézett mindent.
2010. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!