Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tapasztalta már, hogy...

Más is tapasztalta már, hogy elég keskenyre vannak szabva a babaruhák? Kabátokra, pulcsikra, nadrágokra gondolok.

Figyelt kérdés
Vettem pár őszi-téli ruhát, nagyobb méretekben, mint amit most hord, de a felét alig bírom ráadni. Pl. egy télikabát, amiből ki se ér a keze, és még túl hosszú, alig tudom behúzni, mert túl szűk, pedig csak két vékony hosszúujjút adtam alá. Kardigánokkoal dettó, még hosszú az ujjuk, de már a bodyra ráadva ráncolódik a patentolásnál. Nadrág is hosszú, bő, de a derekánál szoros a gumi. Nem kövér a babám, igaz, nem is sovány, olyan átlagos. Nagyon bosszús vagyok emiatt. Más is járt így?
2010. szept. 30. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez valahogy testalkat függő. Nekem a fiamra ami jó hosszra mind irtó bő nadrágokra mind öv kell, felsők, pólókba 2 szer beleférne (jó azért nem de majdnem:))

Ugyanakkor pl. a lányomnál meg épp az ellenkezője, szorul rajta ami ujjhosszra jó lenne,,,pedig súlyra hasonlóak voltak ugyanabban az életkorban nézve.

2010. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én attól vagyok rosszul, hogy akik tervezik a babaruhákat, azok kismajmokra terveznek. Az ÖSSZES pólónknak/pulcsinknak rövid a dereka és nagyon hosszú az ujja. Mire belenő az ujjába a gyerekem, addig már a derékrészt kinövi.

Pedig az én gyerekem is teljesen normális testalkatú.

2010. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg nem találok egy olyan ruhát sem a fiamnak, ami ne legyen bő. :(

Pedig nem sovány

2010. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább a márkák közötti különbséget vettem észre.

Az Auchan-os ruhák nagyon keskenyek, szerintem vékony hosszú testalkatú babákra tervezték. Azokból pl. a most 8 hónapos (66 centi, 7200 gr) fiamra legutóbb 74-es 12 hónaposra való méretezésűt vettem, mert az a jó rá.

A Tesco-s ruhák pedig pont fordítva. Most kezdtük el hordani a 3-6 hós besorolású ruhákat...

A Scamp body-k passzolnak leginkább az épp aktuális mérethez.

Téli overall-t a C&A-ban vettem dm-es kuponnal, még augusztusban. Hát tartok tőle, hogy nem fogom tudni ráadni... 74-est kaptam, de ha ránézek az overall-ra, és a fiamra, akkor elég kétséges, hogy rá fogom tudni adni, akkor mikor itt lesz az ideje.

Szóval tényleg nem egyszerű eltalálni a tökéletes ruhaméretet.

2010. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 9.39-es válaszoló, lehet, ruhatárat kéne cserélnünk, kár, hogy kislányom van...

Én a kabát miatt vagyok a legmérgesebb. 92-es a beleírt méret, gondoltam, a tél nagy részén jó lesz (kislányom most 75-76 cm), erre így jártam. Gyönyörű kabát, a teszveszen vettem, és le voltak írva a cm-ek is. Akkor átfutott az agyamon, hogy nem lesz-e szűk, de vagy 50 kabátot megnéztem, és mind kb. ilyen széles volt.

Szomorúan látom, hogy nem csak én jártam így...

2010. szept. 30. 10:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy elég nyúlánk baba, fél évesen az egyévesnek való ruhákat vettem neki, meg 80-as bodyt, most 9 hónaposan meg inkább másfél évesnek valót. De van olyan pulcsija, amibe 3-6 hó van írva, és még jó rá, és még a 74-es rugik is passzolnak. Tényleg összevissza van méretezve minden.
2010. szept. 30. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Az Auchanos ruhák tényleg nagyon szűkek, a Tescosak pedig nagyon szélesek, a C&A-as bodyknak hosszú az ujja, az overálok rövidek, a kabátok pedig óriásiak. A Next ruhák ált. nagyobbak.

Van egy kantáros sínaci és dzseki a H&M-ből, 86-os méret, a naci akkor pont jó volt, a kabát pedig most jó, amikor már 104-es ruhákat hord a kisfiam... :)

2010. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!