Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Mitől lehet?

Miért van ez? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lányom 11hónapos, egy hete szinte semmit nem eszik és nem iszik, csak a reggeli és az esti tápszert. Napközben se gyümölcsöt,se főzeléket, se tízórait,se innivalót, szóval semmit. Alul van két foga, a két 1es, felül meg a két szemfoga. Amikor azok jöttek, nem volt gond, így nem merem ráfogni a következő fogara,fogakra.

Jó a kedve,nem beteg.


2010. jan. 21. 06:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, de ugyan ennyi idősen nálunk is ez volt!Gondolhatod hogy kétségbe estem, aztán anyukám azt mondta hogy ha éhes lesz úgy is jelzi majd, és éhen tuti nem fog halni, csak ne erőltessem, mert akkor dacból nem fog enni.Ez 1 hónapig így ment!Csak a cici reggel este, meg napközbe volt hogy 3 kanál bébiétel!Aztán egyik napról a másikra megváltozott!
2010. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig én fogacskára gyanakszom. Széklete nem több vagy hígabb? Erős nyálzás, folytonos rágcsálás? Esetleg hőemelkedés, láz főleg este? Próbálj adni neki homos Chamomillát napközben és ha jobb az étvágya akkor a fogcsírái fájnak és ettől ennyire étvágytalan. Vagy egyszerűen csak el van telve és hidd el tényleg fog enni ha igazán éhes lesz. De sztem a fogai okozzák én biztosan "letesztelném" a homos fájdalomcsillapítással. 20 hós kislány anyukája
2010. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Használunk homeós szereket születése óta, de most szinte semmi nem vált be. Lehet hogy tényleg fog lesz a vége... Ma már evett uzsonnára egy keveset, nem erőltetem, nem szeretném ha gond lenne később.

Köszönöm szépen a segítséget!!

2010. jan. 22. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányomnak is vannak ilyen korszakai, akár két hétig nem eszik semmi mást, mint regggel-este a tejet. Én sem erőtletem, majd ha éhes , enni fog.
2010. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is volt ilyenje. Egy hétig csak tápszert evett reggel és este, napközben semmit. Mivel jó volt a kedve, nem volt baja, nem különösebben aggódtam. Úgy voltam vele, ha éhes lesz, úgyis eszik, csak nem fogja "éhen halasztani" magát. Kínálgattam mindenfélével, hogy legalább pár falatot egyen nappal, néha elfogadta, néha nem.

Aztán elmúlt a nemevése, már minden rendben. Nem jött foga, pedig én is arra gyanakodtam. Ez már 1 hónapja volt, még mindig nincs fog, 14 hónapos lesz.

2010. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fogacska lehetséges. Nekem is volt, van ilyen gondom. A védőnéni mesélte, hogy azért nem eszik, mert nem érzi magát éhesnek, mert az a rengeteg nyál, ami a fogzáskor termelődik, az nem csak kifelé, hanem befelé is csorog. Tehát lejut a gyomrába és telítettség érzetet okoz nála. Az első fogak szinte észrevétlenül bújtak ki, de a rágók nagyon meggyötrik szegénykémet.
2010. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!