Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már ilyet?

Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Lányom 6 hónapos,hasmenése volt/van,múlthéten vittünk székletmintát a köjálba,ma jött meg az eredmény szalmonella fertőzés.Nem értem,hogy lehet,hisz tápszeren,almán és sütőtökön kívül még mást nem evett a babám.
2010. jan. 20. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A szalmonella fertőző betegség , akár el is kaphatta vkitől.Állati ürüléktől is el lehet kapni.(de mivel ő még nem igen jár a homokozóba gondolom nem attól van. ) Az unoka öcsém nagy valószínűséggel a játszótéren kapta el.
2010. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sajnos állítólag saját széklettől is elkaphatja. pl pelenkázásnál egy pillanatra nem figyelsz, a kis keze odatéved, kakis lesz (nem biztos h látványosan, elég egy kis pont), és mivel a babák folyton a szájukba nyúlnak...

egyszer én is voltam...túléltem.

azt mondják, amibe nem halsz bele, attól erősebb leszel. :)

2010. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
pl baromfihust szeletelsz, aztán ugyanazon a deszkán (hiába mosogattad el) később az ő sütőtökjét...áll ez a késre, a kezedre, konyharuhára...a baromfik 99%-a szalmonellával fertőzött...ezért is kell nagyon gondosan sütni-főzni...
2010. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!