Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már ilyet? Anyósom...

Hallottatok már ilyet? Anyósom foyamatosan ha átjön a babához azt monjda neki, hogy:szia itt van anya! Persze utánna kapcsol, hogy bocsánat mama?

Figyelt kérdés
Először azzt hittem nyelvbotlás,de ennyiszer?Ja és még megse született szinte tervezte,hogy majd ő neveli én meg megyek melózni.Mit tegyek?mert nem szeretném ha a kicsi nem nekem mondaná,hogy anya!
2010. okt. 22. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nyakon vágnám... :)

Én a helyedben leülnék vele elbeszélgetni. Azért álljon már meg a menet, Te vagy a gyerek anyja, Te szülted!!!

2010. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút megértelek, nálam az veri ki a biztosítékot, amikor azt mondja a babámnak, hogy kisfiam. Én azzal védeném ki, hogy mielőtt megszólal, mondanám a gyermekemnek, hogy: nézd csak, itt a mama!
2010. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szépen megmondod neki, hogy "legközelebb már a köszönés előtt figyelj oda, mert elhiszem, hogy véletlen, de ez csak egyszer-kétszer hihető, MINDIG már nem."

Semmi ciki nincs neked ebben, bátran, de finoman szólj neki ezügyben. Szégyelje magát ő, hogy lyen primitiv dolgokat művel.

2010. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik ezt csinálja az elején, aztán eltelik az első év, majd a második, ráhagyod egy esetleg két órára, és rájönnek, hogy nem fiatalok, és jobb nekik ha csak nézegetik és nem nevelik!

Úgynailyen problémáim voltak nekem is mint neked. Ráadás, hogy a mama velünk él. Most ott tartunk, ha kell viszi a gyereket a bölcsibe, de vigyázni már nem akar rá 20 percnél tovább (meg mondjuk én mindent tudok és szeretek is együtt csinálni a fiammal, úgyhogy igény sincs rá), mert belefárad. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy anyósom már 74 éves (bár nem a bottal járó fajta, csak a nyafogós mindét fájlaló fajta :) ).

Úgyhogy biztos lehetsz benne, hogy téged fog anyának hívni, és te fogod nevelni. :)

Üdv: 2 éves fiú anyuja

2010. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha az anyukád mondaná ugyanezt nem biztos, hogy akkor is kiakadnál.
2010. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen "nyelvbotlás"...

Nem tetszik, de most minek csináljak belőle ügyet. Ettől semmi nem változik.

Egyébként meg a neveléssel kapcsolatban vagy az lesz, amit valaki írt, hogy később már nem nagyon akarja "nevelgetni" vagy éppenséggel örülsz annak, hogy pár órára rábízhatod, amíg te elszabadulsz otthonról.

Hidd el nem érdemes az ilyeneken összeveszni, mert még nem tudhatod, mikor jön jól a segítsége.


Azt meg konkrétan megmondhatod, hogy eszed ágában sincs egyenlőre visszamenni dolgozni, örülsz, hogy a gyereked mellett lehetsz. Mindezt meg lehet emberi módon is tenni.

2010. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Én viszont tutira kiakadnék anyámra is, anyósomra is. A gyerek az ÉN gyerekem. De hála az égnek eszükbe sem jutna egyiknek sem ilyet mondani, még véletlenül sem. Legalábbis ha 1 évig nem fordult elő, akkor ezután sem fog.
2010. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mond utána rögtön te is,hogy vagyis itt a nagymama,hátha észreveszi magát.egyébként nekem is rosszul esne,de nem gondolom,hogy ettől még neki mondaná,hogy anya.azért ahhoz több kell,picik ezek a babák de nem hülyék.
2010. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is helyesbíteném, mikor "véletlenül" megbotlik a nyelve. Direkt csinálja, a fiús anyukák ilyenek. Ne aggódj, ha tudod kezelni, akkor abba hagyja. Csak szóljál neki, h mi az, ami neked nem tetszik. Hangsúlyozd ki, hogy a TE/TI gyereketek, és milyen elveket, nézeteket vallotok. Tiszteletben kell tartania. Akár meg is kérdezhetnéd, hogy az ő anyósa is belekotnyeleskedett-e mindenbe; vagy ő hogyan fogadta a jobbnál-jobb gyereknevelési ötleteket.. Szerintem nem sokan szeretik, ha beleszólnak a gyereknevelésükbe..
2010. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!