Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még nem beszél? 16...

Baj, hogy még nem beszél? 16 hónapos a kisfiam, és még nem beszél semmit-vagyis csak azt mondja néha, hogy gyere, meg anya, meg tata-mama de ritkán.

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta sokat hintáztassam, lehet,hogy el van maradva, azért ajánlotta a hintát?Jókedvű,és a maga nyelvén be nem áll a szája,állandóan magyaráz, de nem értem,miért nem beszél még....Van még hasonló helyzetben valaki, vagy aki volt,mikor indult meg a beszéd végül?-köszi...
2011. máj. 25. 12:36
 1/10 *Calli* ***** válasza:
100%
Nekem ilyet sose mondott volna a védőnő hogy el van maradva, sőt megnyugtatott hogy abszolút nem kell aggódni! A fiam 20 hónaposan kezdett el beszélni addig csak gagyogott...
2011. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy a hintáztatás hogy függ össze a beszéddel (de én nem értek a dologhoz). Azt hittem, a hintáztatással a gyerek egyensúlyérzéke fejlődik, nah mindegy. Amúgy szerintem ne aggódj!! Egyáltalán nincs elkésve, szerintem nem is kéne elvárni egy 16 hónapostól, hogy beszéljen. Én nem várom el lányomtól!! Ő még ennyiket sem mond, csak szótagokat: pl. pa:paprika, Dé: dédi, stb. Jah, a nem-et szépen mondja:)

Szóval, ne aggódj, nem baj!!!!

2011. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sok olyan gyereket ismerek, aki későn kezdett el beszélni (2 évesen vagy később), de mondjuk akkor meg szinte mondatokban. Addig csak raktározták az információkat, és utána meg úgy beszéltek, mintha mindig is ezt gyakorolták volna.

Szerintem 16 hónaposan még nem vagytok lemaradva semmivel.

2011. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 15 es fel honapos mult es meg annyit sem mond mint a tied. Sem anya, sem tata sem mama. Szoval semmit. Nekem meg eszembe sem jutott aggodni emiatt. :) Mondjuk mi ketnyelvu csalad vagyun, kulfoldon elunk, bolcsibe angolt hall, az apjatol angolt hall, tollem magyart. Nem tudom, lehet ez kever be neki.
2011. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
21 hónaposom néha mondja ,hogy ányá és ennyi ! A védőnő az őrületbe kerget ,a doki meg mindig megnyugtat ! Hát inkább neki hiszek !
2011. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hintázás közbeni mondókázás tényleg sokat segít a beszédfejlődésben, barátnőméknek is a gyógytornász ajánlotta. De 16 hónaposan még egyáltalán nincs lekésve semmiről.
2011. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éves 10 hónapos a kisfiam, még csak maximum szóösszetételeket mond, mondatoktól, és hogy feleljen egy kérdésemre még távol állunk. Szeptemberben kezdte a bölcsit, az első három hónapban semmi, aztán szépen nekiállt és egy csomó szót ismer és használ, újakat alkot, imádni való!
2011. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most essek kétségbe?

22 hónaposak lesznek a lányaim, egyikük 5 szót mond tisztán, a másikuk még ennyit sem. De rengeteget magyaráznak a maguk nyelvén, értelmesek, okosak (szerintem), eszembe se jutott, hogy ellennének késve. De így olvasva, amiket írtok, kezdek megijedni...

A védőnő még másfél évesen mondta, hogy 2 éves kor körül várható a beszéd.

2011. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom 18 hónapos, de csak annyit mond hogy NEM és HOPPÁ!


Sok szót tud utánam mondani, vagy 15-öt! (nincs papa mama cici baba puszi pisze egy ...) de nem használja őket!

CSak az elején említett két szót használja naponta többször és értelemszerűen!


Mindent megért mindent megértet, de nem akar még beszélni! :)

Én nem aggódok, és a védőnőmt csak akkor látom ha nagyon muszáj, pont az ilyen hülyeségek miatt!


Én jobban szeretek más anyukákkal beszélgetni inkább, jobban szeretem a tőlük jövő infókat,mert azok tapasztalatból vannak! :) Nem tankönyvből :)

2011. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!eddig én sem izgultam, csak ma gondolkoztam el,hogy nincs-e valami gond?hamar elindult a kisfiam, de több hónapot mászott előtte....azért még írhattok!

reméljük hamar elkezdenek gyerekeink beszélni...

2011. máj. 25. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!