Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babánál mi az oka...

Anyatejes babánál mi az oka az étkezések kiváltásának?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 14:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták,a babáknak 6 hónapig fontos a cici. 6 hónapos kor felett viszont már nem kap meg minden szükségeset a fejlődéshez.Ezért kell etetni is. Én még mindíg szoptatom a lányom, 18 hónapos. A tej mennyisége meg magától csökken..
2010. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 hónapos, még szopik 3-4 alkalommal egy nap, attól függ milyen kedve van. Nem mindig akar szopni.

Neki már nem volt elég a tej tápértéke, nem hízott ezért is lett nála kiváltva a szopi más kajára. Illetve a másik ok, hogy egyetemre járok+ néha besegítek dolgozni is és olyankor vagy apa vagy a nagyi vigyáz a picire és így könnyebb nekik etetni. Mivel a cumisüveget nem fogadta el és ezért pohárból kapott tejem, de az meg elég macerás volt.

Nálunk röviden ennyi a szopik kiváltásának oka.

2010. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A WHO ajánlása az éhező, fejlődő országokban élő gyerekek táplálására vonatkozik. Ott ugyanis még a víz sem biztosított, nemhogy tápláló ételek, ezért ott az anyatej a legjobb a kicsiknek, amíg csak lehet. Nemhiszem, hogy nálunk is kötelezővé kéne tenni ezt az irányelvet.
2010. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Elsősorban az, hogy nem élhet örökké cicin.

Aztán 6 hónapos kor után egyre inkább kevés a tej neki, de fontos. A lányom anyatejes, először kaja, aztán tej 2x naponta. (7 hónapos)

Aztán meg mindenkinek más oka van az elválasztásnak.

Nálunk pl. azért lesz egy évesen elválasztva, mert nyár végén megyünk lombikra és nem hiszem, hogy jót tenne neki a hormon a tejen át.

2010. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
Én nem szeretném már tovább szoptatni, mert szeretnék menni szorakozni(inni),meg innék néha kv-t is már. De hát még napi 2x min. didizik, egyébként már nagyon ügyesen eszik. Mi elég korán kezdtük a hozzá táplálást mert kevés volt a tejcsi alapból. 8hónapos a fiókám de hát a didi az kell még :)
2010. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az is lehet ok, hogy 6 hónapos korára ürül ki például a szerevetének a vaskészlete, amit csak anyatejjel nem lehet pótolni.
2010. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik író kommentjéhez. Aki inni akar,és a szórakozáson jár az esze,az ugyan minek szül???
2010. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
take it easy
2010. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

1 éves koráig fő táplálék az anytej?!!! ezt a baromságot:


már értem. ezért vannak olyanok, akik még 2-3 évesen is szoptatnak.

ezt azok találták ki, akik lusták főzni a babának és az etetéssel kínlódni. hát, nyilván egyszerűbb a baba szájába tömni a mellet :)))))))))

2010. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
igazad van.
2010. jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!