Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Étkezések...

Hozzátáplálás? Étkezések kiváltása? Mennyi idő? Táp előtt vagy utána?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiammal elkezdtük a hozzátáplálást, oda jutottunk kb egy hét alatt hogy de-t 60-70 ml alma-krumpli pépet csinálok neki, de nem fogadja el a tápszer előtt, ezért azzal kezdjük az evést, és ha félig megette akkor már tudom neki adni a pépet is, de sajnos utána megeszi a többi tápot is. az adagja 160-170 ml tápszer szokott lenni ilyenkor, és ez most is megvan és plusz a pép. Nem sok ez egy kicsit, hogy fogom így kiváltani az étkezést. Próbáltam több pépet adni de ennyi után fintorog.
2011. ápr. 12. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor kóstoltass vele mikor nem farkas éhes :) Tehát ha tudod, hogy pl 10-kor kapja a tízórait, akkor előtte fél órával kóstoltass. Egyébként nem sok amit eszik. Adjál neki annyit amennyit kér.
2011. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdemes kipróbálni egyszer egy üveges bébiételt (alma-krumpli az Univertől), kiváncsi vagyok azt megeszi-e. Nálunk egyszer próbáltam, szereti, azóta az enyémet is:)
2011. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Türelem kell hozzá, még kicsi a babás, de majd rászokik arra, hogy előbb eszi a zöldséget-gyümit majd utána a tápszert (ha kér még). Ez a hozzátáplálás egy türelemjáték. :)

Idővel szépen kialakul majd, sürgetni nem lehet és felesleges is. Kislányommal 4 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, szépen lassan, na de utána mikor "rákapott a dolog ízére" rohamléptekben fejlődtünk és most már nagyon sok mindent eszik. Most 6 hónapos.

2011. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

babás = babád :)

Bocsika, elírtam.

2011. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és mennyi idő alatt lehet kiváltani egy evést? Ha alma krumplival kezdtem akkor mikor lehet mást is, ha ezt már eszi egy pár napja, de még nem váltja ki a tápot, attól elkezdhetek mást is kóstoltatni?
2011. ápr. 13. 07:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy elkezdhetsz mást is adni. Én úgy csináltam, hogy 2 napig evett egy fajtát. Üveges kajával kezdtük. De Te is főzhetsz neki. Először kb 3 kanálnyit evett belőle+tápszer. Mindent megkóstoltattam vele. Tízóraira gyümit, ebédre főzeléket. De 1 nap csak 1 újat kapjon. Tehát mondjuk evett már pl barackot, almát, banánt stb. Ezektől ha nincs baja, akkor ebédre kapja a zöldségeket. Nem baj ha még a tízórai sincs kiváltva. Ebédre is kóstoltass meg mindent vele. Egy idő után egyre többet fog enni a kajából és kevesebb tápszer kell. Nekünk így nézett ki mikor már mindent kóstolt, de még nem volt kiváltva semmi :

Reggeli: tápszer

Tízórai: fél üveg gyümi+tápszer

Ebéd: fél üveg főzelék+tápszer

Uzsonna, vacsi tápszer.

Max 2 hét alatt ki tudod váltani a tízórait. Utána az ebédet. De nem kell kapkodni.

Kislányom most 6 hós és a tízórai+ebéd van kiváltva.

2011. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja! Első voltam :)
2011. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm kedves, utolsó - első :)

Ma megkostóltattam vele a sütőtököt, de anyukám tanácsára nem csak pár kanállal, hát a fele üveget benyakalta, (anyu szerint attól nem lesz baja, hát remélem, szerinte a gyümölcsökkel kell jobban vigyázni, meg persze majd a borsóval és társaival)

2011. ápr. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!