Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljátok ezt az...

Hogyan csináljátok ezt az "egész éjjel alszik" dolgot?

Figyelt kérdés
Kicsit irigykedve olvasom, mikor annyian írjátok, hogy a babáitok már átalusszák az éjszakát... Legyen szó 6 hetes babáról, vagy 2 hónaposról... De hogyan??? Mit csináltok, hogy ez így ilyen jól működik? Az én picim 8 hetes, de éjjel 3x-4x felkel szopizni, amióta csak megszületett. Van erre valami praktikátok?
2010. jan. 18. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit elfelejtettem,hogy a lányom "nagy súllyal született anyatejes volt és az első 1-2 hetet leszámítva sosem 3 óránként evett,hanem inkább négy néha 5.Lassan 15 hónapos,nekünk a fogzás nem zavart be az alvásba drasztikusan,2x kapott rá Nurofent eddig(összességében) v. bekentük az ínyét .Igaz,9 hónapos volt az elsőnél,azt mondják minél idősebb annál jobban viselik.
2010. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés a tápszerrel, sőt! Nagyobbik lányom anyatejes volt és már 1 hónaposan átaludta az éjszakát. A kisebbik viszont tápszeres és csak 4 hónaposan aludta át először az éjszakát, de azután is mindig volt kb. heti 1 nap amikor felkelt enni/inni. Sógornőm kislánya 3 éves lesz és még mindig felkel éjszaka inni. MOndjuk azt ők cseszték el, mert a délutáni alváshoz is mindig odaadták neki a cumisüveget tele teával.
2010. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan írták már, de tényleg babafüggő. Az én fiam 8 hetes, 6 hetes koráig 1x kelt éjjel olyan 4 körül, aztán egyik nap nem kelt fel, csak reggel 8-kor. Azóta (két hete) este 10-kor elalszik és reggel 8 körül kel fel. Semmit sem csináltunk, ennyi az igénye. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy mi tápszeresek vagyunk! Tudom mikor mennyit eszik és este picit többet kap. A tápszer meg ugye eleve laktatóbb is. A nagobbik fiam is ugyanígy szokott le az éjjeli evésről, egyik napról a máikra átaludta az éjzakát. Ő 2,5 hónaposan.

Egyébként azt vettem észre - főleg a baráti körömben - hogyha éjjel a baba felébred akkor rögtön megetették, holott nem feltétlenül éhes. Van, hogy a pici fiam most is felébred éjjel, de pl. azért, mert kitakarózott és fázik, vagy rá van tapadva a rácsra és kényelmetlen neki, de valaki írta, hogy az ő babáját meg kellett fordítani. Az én nagyobbik fiam néha inni kelt fel, nem volt éhes, csak pár korty vízre volt szüksége. Ezeket próbáltad már?

Sok sikert. :)

Ja és nálunk nagyon bevált, hogy van napirend! Nem kőbe vésett szabályok, csak támpontok, de sokat segített nagyon.

2010. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
jo ,hogy feltetted ezt akérdést,épp tegnap éjjel mondtam a férjemnek,hogy most én vagyok rossz anya ,vagy rosszul csinálok valamit?Már 2 fiam van egy nagy és most a 4 hos,de egyik sem aludta át az éjjelt.A nagyobbik 1,5 éves koráig szo szerint végig ordította,pedig kézen volt,utána is ha aludt is ,20-szor kelt,most a kicsi éjfélig min. fent van,utána 3 oránként eszik.
2010. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!