Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljátok ezt az...

Hogyan csináljátok ezt az "egész éjjel alszik" dolgot?

Figyelt kérdés
Kicsit irigykedve olvasom, mikor annyian írjátok, hogy a babáitok már átalusszák az éjszakát... Legyen szó 6 hetes babáról, vagy 2 hónaposról... De hogyan??? Mit csináltok, hogy ez így ilyen jól működik? Az én picim 8 hetes, de éjjel 3x-4x felkel szopizni, amióta csak megszületett. Van erre valami praktikátok?
2010. jan. 18. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szia, szerintem babafüggő, enyém egy éves, és még mindig kel.... max. azt az aludj jól gyermekem módszert lehet alkalmazni, ha akarja valaki, de azt is csak 6 hós kortól.
2010. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont most írtam hasonló helyzetben lévő Anyukának!

Erre nincs magyarázat, mi az égvilágon mindent kipróbáltunk, és ezt 19 hónapja próbálgatjuk:)

Ha meg véletlenül alszik, fogalmam sincs mitől?!

Én csak csodálkozom az éjjel alvókon:)

2010. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez tényleg baba függő az én lányom 4 hónapos kortól aludja át az éjszakát,most 6 hónapos,de azért néha még most is előfordul,hogy egyszer-egyszer felkel.
2010. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is babafüggő. Az enyém 6 hetes korától 10 hónapos koráig átaludta az éjszakát. Azóta egyszer felébred hajnal fele, csak köztünk alszik vissza. 13 hónapos, egyébként 10 hónapig szopizott.
2010. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

hát én úgy csinálom, hogy este 7-8 közt megetetem, berakom a kiságyba, befordul, elalszik, reggel meg 9-10 között hallom, ahogy csiripel :) most már lassan 10 hónapos, 6 hetes kora óta alussza át az éjszakát.

ŐSZINTÉN: hidd el, semmit nem tettem érte. ilyen, és kész.

2010. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8 hetes szopis baba nem fog még egész éjjel aludni. Kicsi gyomrába nem fér annyi tej, hogy egész éjjel kibirja. Ez ugye logikus, ne is várd még el tőle! Én ugy látom, hogy a tápis babák jobban bírják éjjel, mint a tejesek. Anyatejes ujszülött gyakrabban is eszik, mint tápis " kollégái". Minél többet fog enni összmennyiségként nappal, annál kobb lesz a telitettségérzete éjjel és nem fog felkelni enni ilyen gyakran, vagy egyáltalán nem. Aztán jön a fogzás és kezdődhetnek ujra az éjjeli ébredések.
2010. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14:13-as vagyok. cáfolnám, az enyém fél éves koráig anyatejes volt. üdv!
2010. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tényleg babafüggő.

Az enyém két hetes korában örvendeztetett mg az éjszaka átalvásával, azóta volt talán pár kilengése, de az esetek többségében alszik éjszaka. Ő is anyatejes volt. Mi sem csináltunk SEMMIT, szeret aludni, olyan, mint az apja:)

17 hónapos kis srác anyuja:)

2010. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is cáfolom a tápszeres összefüggést! Lányom ugyan hat hetes korától átalussza az éjszakát, de nem tettem érte semmit. nem az én vagy a lányom érdeme- az tény, hogy akkor még szopott ugyan, de kapott tápszert is. Sógornőm egyidős gyereke nagyon sokszor kelt éjszaka aki anyatejes volt.megpróbálták tápszerrel pótolni, hátha az a baj.Ugyanúgy kelt éjjel akkor is ha egész nap jóllakott mint a duda. Úgyhogy szerintem sincs összefüggés. Egyébként lányom is csak nyolc hós koráig bírta reggelig, azóta többször kel inni és visszaaludni is csak köztünk. Nyolc hósan elaludni is csak szorosan mellettem..úgyhogy eddig tartott a jólét.
2010. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Abszolút babafüggő.A lányom kb.6 hetes korától kezdve(amikor beállítottuk a mindkettőnknek megfelelő napirendet,onnantól fogva 1x kelt,ami nem is zavart igazán,pláne,hogy a reggel 6 órai szopi után még visszaaludtunk(ki-ki a saját helyén)vagy 3 órát.6hét és kb.3 hónapos kora között ,hajnalban 1x hasra kellett fordítani és aludt még 1.5-2 órát.4 hónapos kora körül,amikor elkezdtünk kóstolni(4.5 hónaposan kiváltott egy étkezést)akkor tolódott a hajnali(3-f4) etetés.Aztán egyre közelebb aludta magát a reggel 6 órás kajához.Ahogy rémlik,5 hónap körül már este 10-6.-ig aludt.

Én nyüszögésre,pityergésre nem vettem ki,meg akkor sem amikor még túl korai volt a kajához,akkor jött az előbb leírt hasrafordításos módszer,ami nálunk bevált.

2010. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!