Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még oylan anyuka, akinek...

Van még oylan anyuka, akinek elmúlt már 1 éves a babája, és még sosem aludt át éjszakát?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kislányom, és még mindig felkel többször cicizni. Együtt alsznuk, mióta megszületett. A dolog azért alakult így, mert egyrészt éretlen idegrendszerrel született, 1 hétig intenzíven volt, sárgaság és vércukor problémák miatt, és gondok voltak a szoptatással is. Az elején is sokszor ébredt, nyugtalanul aludt, én már nem bírtam a sok éjszakázást, ráadásul nappal is agyon sírós volt sokáig. A védőnő javasolta, hogy aludjunk együtt, majd 3 hós korától úgyis könnyebb lesz, megnyugszik az alvása, nappal is jobb lesz. Hát nem lett. Semmi segítségem nem volt, azóta sincs, az egész háztartást én csinálom az elejétől. Mióta jönnek a fogai és elkezdődött a mozgásfejlődése, kb. 6 hós korától nagyon rossz a helyzet, addig legalább cici után visszaaludt, de azóta sokszor van, hogy csak fireg-forog, visszaaludna, de mire visszaaludna megint felébred stb. Amúgy nagyon anyás (állandóan együtt vagyunk, a nap 24 órájában), próbáltuk, hogy amikor felébredt lefekvés után, a férjem ment be hozzá, de nagyon kétségbe esett, és cska én tudtam megnyugtatni. Ez mind rendben is lenne, csak hát én is emberből vagyok, és mára iszonyúan kimerültem. Valami ötlet, bíztatás, jótanács?
2010. jan. 18. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondd meg neki hogy nincs cici és kész.Adjál neki egykis vizet ha felébred ,simogasd meg és fektesd visza.Lehet hogy két napig sirni fog,de utána eszébe sem jut többet.Ismerősöm kisfia még 2,5 évesen is egy éjszaka voan h 10* kel fel szopni,az anyuka meg oylan mint egy zombi,de aztmondja nem akarja hogy sirjon a gyerek.Persze senki nem szeretné,de ez az ő érdeke is,hogy normálisan tudjon aludni.
2010. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A barátnőmé érett idegrendszerrel 8 hónaposan minden éjjel többször ébred.

Ha a tied nem volt éret, adj még neki még egy évet szerintem!

ennyit tudok írni.Egy-két délutánra rá kéne bízni valakire, s neked pihenni, hogy bírd még!

2010. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én helyzetem hasonló, bár az én babámmal nem volt semmi gond a születése körül. Ő most 16 hónapos (28-án lesz 17) és néhány napja tartunk ott, hogy este 10-től hajnali 5-ig alszik, olyankor kap pár korty tejcsit (még szopik) és alszik újra 8-9-ig. Szerintem nálatok is lassacskán jobb lesz a helyzet. Egyébként nem jönnek a pici fogai? Attól is nyugtalanabb lehet az alvása... Nálunk nem ez volt a gond, mert észre se vettük a fogzást, de tudom, hogy vannak homeós szerek, amik be szoktak sokaknak válni: Viburcol, Chamomilla Ch 12..Esetleg ezeket próbáld ki!
2010. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Csak biztatást tudok, vedd szívesen.

Sajnos a miénk is felébred még, pedig kétéves.

Együtt alszunk, mert így tényleg könnyebb, vissza ájulunk.

Esetleg próbáld kicsit később fektetni este. (ne legyen a szobájában tv.)

Nappal kéne neked is aludni egyet, ha ő alszik.

Erre nem láttam utalást, alszik nappal?

Igen, anyát akarják, mindig.

A nagynál úgy figyeltem meg, majd 3 éves kora előtt valamikor kezdődik a rendeződés.

Úgyhogy kitartás. Háztartás ráér, fontos, hogy pihenj, amikor csak lehet.

2010. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszi a gyors válaszokat.

homeót már próbáltuk, de semmi. tv nincs nála, ami azt illeti, nálunk siincs, úgyse néztük soha, úgyhogy kiköttettük. nappal változó, eddig kb. 1 hónappal ezelőttig napi 2x másfelet aludt átlagban, mostanában át kezd állni a napi 1-re, általában dél küröl alszik 2 órát. (mint most is) :)

a fogai jönnek tényleg, és őszintén megmondva abban bízom, ha kijöttek, és kicsit nagyobb lesz, akkor talán jobb lesz.....

2010. jan. 18. 13:47
 6/12 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem írni, hogy én hagynám ám a háztartást, de a férjem tisztaságmániás, vannak ebből feszültségek, hogy finoman mondjam.
2010. jan. 18. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szereti a rendet, tisztaságot, ő is besegíthet..neki se esik le az aranygyűrű...
2010. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

13 hónapos a kislányom, teljesen egészséges, épp nem jön a foga, 4 hónapja nem szopizik - és még nem aludt át egy éjszakát sem...:(

Várom a csodát, hogy majd idővel...

2010. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam és még mi is ébredünk általában kétszer egy éjjel szopizni. Idővel tényleg könnyebb lesz, bár amikor 5-8-szor volt riasztás éjjelente, én sem hittem el. Volt, hogy én is inkább a szobájában lévő ágyra feküdtem vele, amíg vissza nem aludt, mert már hulla voltam, és úgy tudott csak megnyugodni, ha a két kis kezével közrefogta az arcomat.
2010. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!

egy kis bíztatás:)

Nem vagy egyedül. fiam 19 hós, csodaszámba mennek az átaludt éjjelek. Ha véletlenül átalussza akkor is 5kor kelünk! Várjuk a csodát sok más kialvatlan szülővel együtt:)

2010. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!