Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek 16 hós babája még nem aludta át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Én már feladtam a harcot kislányommal! :( Hiába minden! Egész éjjel cicizik,vagyis csak rágcsálja. A helyén sem alszik csak mellettem. Ki vagyok bukva teljesen! :( Van hogy 20 peret nem alszik egyfolytában. Eddig a max alvásideje egyhuzamban 2 óra. :(
2011. ápr. 19. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,csak sajnos 30 hós már.Kitartás,van egy huga is,ő 3 hós korától átaludja.
2011. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Huh, nagyon sok kitartás lehet Benned! Viszont szerintem nem normális, hogy még mindig ennyit cicizik éjszaka, mert azért kel csak fel, hogy érezze a közelséged. Barátnőm lány volt ilyen. Ő úgy tudta leszoktatni, hogy nem adta oda neki a mellét éjszaka. Fektetés is nagyjából egy időben volt minden este. Ha felkelt a lánya akkor elringatta, felvette, megnyugtatta, simogatta. viszont ők nem egy ágyban aldutak. Első éjszaka azt mesélte, hogy 2 órát altatta vissza, és ugyanúgy felkelt megint 3 ór amúlva, akkor megint elaltatta, és így tovább reggelig. Ezt 3 napig eljátszotta a kislány, és 4. nap már nem kelt fel. viszont baromi kitartás kellett. Mindennap úgy hívott fel a barátnőm, hogy feladja, de mondtam neki, hogy egy hétig legalább csinálja, és ha nem használ akkor tényleg nincs mit tenni. Nem kellett az egy sem...

Nálunk nem volt ilyen gond, mert a lányom magától átaludta az éjszakát, viszont nálunk napközben nem akart aludni, én napközbeni alvásnál altattam így és nekem bejött, hogy nem cicin aludt el. Kellett viszont vagy 2 hét nekünk. Most leteszem és alszik. Szóval kitartást a váltotatáshoz!!!

2011. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is mellettem aludt másfél éves koráig, éjjel gyakran cicizett, bár amíg mellettem lehetett, aludt is azért. Igaz, éjjel 2-3 óránként mindig szopizott. Engem nem nagyon zavart, hiszen szinte fel sem ébredtem rá, kiszolgálta magát és kész.

Amikor a tesója pocakba került, akkor sokkal kevesebb is lett a tejem, meg időnként kifejezetten fájt a szoptatás, így rászoktattam a cumisüvegre. Azóta éjjel tejet iszik cumisüvegből, ja és a saját ágyában alszik, amikor vettünk neki leesésgátlós ágyat, maga kéredzkedett bele, azóta ott alszik. Már az öccse is 8 hónapos, a lányom két és fél éves, de többet kel éjjel, mint a kicsi. Egyszerűen ilyen, éhes éjjel és kész, akárhogy megvacsoráztatom. Azért tudom, hogy éhes, mert még mielőtt felébredne, hallom, hogy korog a gyomra. :-: Nem csinálok ebből gondot, be van neki készítve a cumisüveg, ha felébred, a kezébe nyomom, megissza és visszaalszik.

Gondolom, előbb-utóbb csak leszokik magától, addig meg jó így. Annyira megszoktam, hogy éjjel többször ébredek, hogy már fel se tűnik. :-)

2011. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amíg szopizik szerintem fel is fog kelni.Kislányom 2éves koráig szopizott.Többször ébredt.Ha jött a foga,volt,hogy óránként.2évesen leszoktattam,azóta átaludja az éjszakát.
2011. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát igen! Próbáltam én is nyugtatni, visszaaltatni, visszaaludt és nem tudtam letenni mert felkelt ujra és ordított, aztán meginnt és meginnt.... és a max amit alszik az ölemben így kb 10 perc. Aztán ujra ordítás! Ja és addig sír amígnem hány. És megint sír! ja és nem fogadja el a cumisüveget sem semmiféle poharat éjszaka. Ugyhogy már nekem befellegzett. :S Én ilyen gyermeket még nem láttam! De ha összeszedem magam még lehet,hogy egyszer meginnt megróbálom! :)
2011. ápr. 19. 13:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk (sajnos)ugyanez a helyzet. 17 hós. Abban reménykedem, hogy ha kijönnek a fogai talán jobb lesz. Nekem sem fogadott el soha semmit, se cumi, se cumisüveg. Van, hogy 2-3 szor ébred, van, hogy 12szer. Jó lenne már aludni. Mondjuk olyan igazán még nem próbáltam meg leszoktatni, mert ahhoz is erőt kell gyűjteni, hogy több éjszaka kitartó tudjak lenni.
2011. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19 hónapos. (Talán 1x átaludta múlt nyáron). Én annak örülök, hogy most előfordult a héten, hogy 11-fél 12 felé megébredt és utána csak 5-6 óra felé. Tehát így is 2x be kellett hozzá menni, de volt kb.6óra egyben, amikor aludhattam. Hipp-hipp, hurrá!!!! (A mostani éjszaka persze borzalom volt)
2011. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Legalább az megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül. :) Körülöttünk minden baba jól alszik csak az enyém nem,azt hittem, hogy rossz anya vagyok. Egy kicsit most megnyugodtam. Kitartást nektek is! :)
2011. ápr. 19. 16:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Az miatt ne aggodjotok,hogy nem fogadja el a cumis üveget semmit.Kislányomat mikor 2évesen leszoktattam,alig ivott más folyadékot a szopin kivül.Ezért is tartottam a leszoktatástól.2nap nem kellett és nagyon sokat ivott és hamar meg is szokta.Csőrősből és sima pohárból.Ja és jobb evő is lett.
2011. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16:21-es vagyok: Szerintem sok szülő csak szépíti a dolgot, az ő gyreke miyen jólé alszik. Persze sok jól alvó gyerek van, de hihetetlennek tűnik, hogy ott a környéketeken a te gyermeked kivételével mindegyik ilyen lenne, nem? :)
2011. ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!