Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a babája korán átaludt...

Akiknek a babája korán átaludta az éjszakát, mennyire volt ez tartós?

Figyelt kérdés

A lányom 11 hetes, pár napja nem kel fel éjszaka. Amikor ismerősöknek említem, akkor megkapom, hogy "Majd kinövi!, Lesz ez még így se!, Majd elmúlik!" mondatokat.


Akinek a babája ennyi idősen átaludta az éjszakát, annál hogyan alakult a későbbiekben?


2011. máj. 12. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2 hónapos kora óta átalussza és még mindig, most 21 hónapos!
2011. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nálunk bejött a "majd elmúlik..." :(


6 hetes korától csak 5-kor felt, 12 hetes koráttól 9-9-ig aludt!Napra pontosan 6 hós koráig aznap kezdtük a hozzátápit is!Addig csak szopis baba volt!



Utána eleinte este nme bírtam elaltatni, majd általában 10-16* kelt éjjelente és 14 hós korában aludt újra végig egy éjjelt, de most 17 hósan látszik tartósnak, mert már egy hete jól alszik éjjel!Bár kint van 2 hónapja 16 foga...nálunk ez nagyon sokat dobott az alváson!


Amúgy a nyáron is aludt át tavaly 8 hósan 5 éjjelt akkor amikor nyaralni voltunk :) Kis kedves!



Én úgy vélem ne parázz attól hogy majd elmúlik vagy sem!Örülj minden végigaludt éjjelnek! :)

De a szeparációs szorongás a nagy mozgások kora és a fogzás, sok babának megzavarja az alvási szokásait!Nálunk így volt, de ez nme törvényszerű! :)


Jó pihenést :)

2011. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nekem is 3 hós kora óta és most 21 hós. engem is ijesztgettek, de szerencsénk volt.
2011. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, én még nem tudom később mi lesz, mert még csak 7 hónapos a lányom (de eddig még mindig végigaludta az éjszakát), viszont nekem is egyfolytában azt mondják, hogy na de majd később...imádom, hogy előre stresszelnek. :)

Mindegy is mi lesz, ha alszik alszik, ha pedig nem fog, akkor ez van, majd azt fogom elfogadni, de már próbálok nem is figyelni az "én előre tudom, hogy később neked is rossz lesz" beszólásokra. :)

2011. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk szakaszos.Először 8 hetesen(meg is lepődtem alaposan),néhány hétig,azután 2 hónapig nem,majd újra.Teljesen kiszámíthatatlan,nem tudom megfejteni az okát.
2011. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó mondta még én sem tudom, hogy később mi lesz. Babám 6 hónapos és két hetes kora óta átalussza az éjszakát. Igaz nálunk még nem levárás, hogy 8-9kor aludjon mert a párom későn ér haza de 11kor mindig alszik. Néha egy kicsit előbb is.

Reggel fél 7 kor kell.

2011. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 hetes koratol egesz 13 honapos koraig meg tudtam szamolni a ket kezemen, hogy hanyszor ebredt fel ejszaka. Nagyon jo alvo baba a kisfiam. Ha feleberdt akkor mindig azert mert picit nathas volt es eldugult az orra, parszor melege lehetett mert le volt izzadva...

Igy nezett ki nallunk kb.

9 hetesen este 22 oratol reggel 7-ig aludt

12-20 hetesen este 21 oratol reggel 7-7:30-ig aludt

6-7 honapos kora korul este 20-tol reggel 7:30-ig aludt

9 honapos kora utan este 20-tol reggel 8-8:30-ig aludt

Ezutan a reggeli alvasa valtozott csak ami kitolodott reggel 9-re.

Aztan elerkezett a 13 honapos kor es jottek a hatso fogai. Hat olyan ejszakaink voltak, hogy szo szerint 40 percenkent orditott a gyerek. Nagyon fajt neki, nagyon megviselte, ugy tudtam aludni, hogy olbe vettem, atoleltem es a hintaszekbe aludtunk mindketten. Ez tartott egy hetig, attorte a fog az inyet es utanna minden visszaallt a regi kerekvagasba. Aztan jott ismet par ilyan ejszaka, hogy alig aludtunk mert jott a masik felen is a foga. Most 15 honapos es mar 2 hete nyugi van de meg hatra van par foga ami meg fogja viselni. Lehet ezert mondtak, hogy "majd elmulik". A kisfiamat az elso fogai nem viseltek meg attol sosem ebredt de hatul a nagyobb rago vagy orlo fogak nagyon megkinoztak szegenyt.

2011. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már most átalussza az éjszakát, akkor tuti, hogy eleget eszik nappal, szóval ha éjjel felkelne, bizti nem éhes!

Szóval, szerintem ha felkel, megszoptatod, akkor megszokja, és visszaszokik.De ha csak megnyugtatod, esetleg megitatod, ha szomjas, akkor nem kell aggódni, nem fog "visszaszokni"

Amúgy nekem 7 hós a fiam,4 hónapos korában szoktattam le az éjjeli evésről, azóta szépen alszik.Remélem így is marad:)

De ha felkelne, tuti nem szoptatnám meg, vagyis csak ha már nagyon nincs jobb ötletem.

2011. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam még nem volt 6 hetes, mikor totál átaludta először az éjszakát, és ez azóta sem változott (másfél éves elmúlt). Nagyon ritka, hogy ébred valamiért (pl. fogzás vagy éppen melege van, esetleg fázik).
2011. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az en lanyom kb 3 honapos kora ota (kivetel nelkul) ataludta az ejszakat. (2 es fel eves mar, sosem kel fel ejjel, max pisilni ha este sokat ivott)
2011. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!