Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cukor fogja vagy lazítja a...

A cukor fogja vagy lazítja a székletet a babánál (meg mindenkinél)?

Figyelt kérdés
Kialakult egy kisebb konfliktus ezzel a kérdéssel kapcsolatban egy másik kérdésnél, gondoltam majd itt igazságot lehet tenni.. :) (később megírom az álláspontomat, de előbb a tiétekre vagyok kíváncsi! Nehogy befolyásoljak bárkit is..)
2010. jan. 13. 19:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A laevolac 100% tejcukor- állati eredetű. A (sima)cukor növényi eredetű. Ez a különbség a kettő közt. A laevolac nálunk használt a 4,5hónapos babámnak! A vírusos beteg kislánynak sem véletlen ez a koktél! Azt hiszem engem támaszt alá. Köszönöm mégegyszer! Üdv.
2010. jan. 13. 20:18
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem is a cukros kamillateát ajánlották székrekedésre, hát reggelre volt is kaki a pelusban. Amúgy -szerintem- ha fogna akkor a kórházban nem adnák az újszülötteknek, mert a magzatszurok nem távozna.


Az igazság -szerintem- annyi hogy a cukor a kamillateát édesíti, így a baba megissza, a diétánál és a kórházban azért kell(het) mert azért energiaforrás és ennyi azért kell a babáknak.

2010. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

19:46-nak uzennem, hogy a babaja azert kapott egy kockacukrot a rizsebe, hogy ne essen le a vercukorszintje a dietaztatastol, maga a rizs a hasfogo.

A cukros tea pedig szinte arra szolgal, hogy tartsa a vercukorszintet. Egyebkent a cukros teat hashajtonak adjak. A cukor valoban szekletlazito.

2010. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azert voltal szorulasos, kedves kerdezo, mert valoszinuleg sok csokit ettel, es ugyebar a kakao, az szekrekedest okoz. Az "osszeragad a val.gad" pedig azt kell erteni, hogy a annyi edesseget eszel, hogy mar a szekleted is csak edessegbol all....(ezt ugye nem ertetted szo szerint?)
2010. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A heveny periódusban a cukrot, a nagy mennyiségű cukorral készített ételeket kerülni kell, mesterséges édesítőszerekkel – szacharinnal – lehet helyettesíteni (ha nem áll fenn cukorérzékenység!).


[link]


Ezt itt találtam.

Na remek...pont mire megnyugodtam volna...:-(


Babás anyuka

2010. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

[link]


innen másoltam:

A bélmozgásokat elősegítő élelmiszerek:


*


fekete kenyér, rostos kenyerek, teljes kiőrlésű, finomítatlan gabonákból készült kenyerek

*


nyers zöldségek és gyümölcsök, aszalt gyümölcsök (főleg a szilva és a fehérszőlő)

*


valódi müzlik (nem az ízesített csokispelyhek és társaik!),

*


hajdina, nyers vagy előcsíráztatott magvak, árpa, zab

*


fermentálással savanyított ételek

*


ásványvíz, valódi gyümölcslevek (szilva, sárgabarack, grépfruit), must, sör

*


savanyított tejtermékek: aludttej, natúrjoghurt, kaukázusi kefir

*


csírák, algák és egyéb magas enzimtartalmú élő ételek


A bélmozgásokat gátló termékek:


*


erős fekete tea, kakaó, vörösbor

*


fehér kenyér, zsemle, kifli és minden finomított lisztből készült pékáru

*


"tapadós" ételek: finomra őrölt, ill. hántolt gabonafélék, különösen a búzadara és a felfújtak stb.

*


félkész és instant élelmiszerek

*


cukor, sütemények, piskóták


/mindenki döntse el maga! A véleményem miatt pedig nem kell lekezelő választ adni...én sem tettem ezt senkivel!!/

2010. jan. 13. 21:14
 17/21 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak sajnos eleg gyakran van hasmenese, ilyenkor mindig szol az orvos, hogy a cukrosat, edeset keruljuk.
2010. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Na ez ám a nagy kérdés!

Azért szerintem aranyos vagy kedves kérdező,és én bízom benne,hogy neked van igazad! :-D


Babás anyuka

2010. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva nálunk a cukor segített a szoruláson. Se a laevolac, se semmi nem vált be, adtam neki sima szilvát - semmi, ezért a doki azt mondta, adjak cukrosat. Kapott 2 nap egymás után, 3. napra lett kaki, azóta is van.
2010. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
21.37-es vagyok, ja de az igaz, hogy pl. a csoki annyira gyurmásítja a székletet, hogy nem is lehet kinyomni - bocsi:)
2010. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!