Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cukor fogja vagy lazítja a...

A cukor fogja vagy lazítja a székletet a babánál (meg mindenkinél)?

Figyelt kérdés
Kialakult egy kisebb konfliktus ezzel a kérdéssel kapcsolatban egy másik kérdésnél, gondoltam majd itt igazságot lehet tenni.. :) (később megírom az álláspontomat, de előbb a tiétekre vagyok kíváncsi! Nehogy befolyásoljak bárkit is..)
2010. jan. 13. 19:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A gyümölcscukor szerintem nem, sima cukrot meg édesítőszert úgy tudom nem szabad adni a babáknak, ezért gőzöm sincs, de ha szavazni kell, én NEM-et mondok :)
2010. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Jó nagy mennyiségben olyan fosást produkálsz a sok cukortól, hogy öröm nézni :D
2010. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen? Én azt hittem nincs hatással az emésztésre. Első voltam.
2010. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosunk erősen cukrozott kamillateát ajánlott székrekedésre. 3 napig kapta esténként, de nem javult semmit. Hogy fogta-e azt nem tudom, mert nekünk minden változatlan maradt, de hogy nem hajtotta az tuti.

Viszont a Laevolac-ban is cukor van, az pedig jó volt.

2010. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
Adj neki ricinusolajat, ha szorulása van :D
2010. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

Az én babámnak 3 napja van hasmenéses,vírusos betegsége.Az orvos azt mondta,hogy diétázni kell,leírom miből állt.


24 órán keresztül nem kaphatott enni,csak ezt: egy liter vízben megfőzni egy evőkanál rizst,míg el nem fől a fele lé,majd leszűrni.Minden dl-be egy kockacukor.

Teának csak fekete tea,abba is minden dl-be egy kockacukor.


A kislányomnak ment a hasa,szóval ha ez hígítana a székletet,nem mondta volna az orvos,hogy ezt igya.


5 hós kislány anyukája

2010. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
...ja és kinézett nekünk a kórház,szóval azért is kellett a cukor,hogy mindenképp megigya a folyadékot.
2010. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
..na megírod?Én már nagyon kíváncsi vagyok!
2010. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nos véleményem szerint SZORULÁST okoz a cukor! Levezetem józan "paraszti ésszel" miért.. A cukor ugyebár rettentő sok energiát tartalmaz.(ezért is hízlal) Szénhidrát tartalmú akárcsak a kenyér, ami szintén nem a diétás kaják közé tartozik! Miért kenünk margarint a kenyérre?? Hogy könnyebben emésszük. Kisgyerekeknek miért mondják az öregek, hogy "ne egyél annyi édességet _összeragad a val.gad_"..A saját tapasztalatom is ezt igazolja, 7évvel ezelőtt kollégista voltam /csoki,cola,csoki,cola/ 1évig szorulásos voltam...Köszi mindenkinek! Üdv: Mrs D.
2010. jan. 13. 20:10
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen!Ezért mondta az orvos,hogy hasmenésre cukor!Szegénykém...minden pelusba csak úgy fojt,mint akinek beöntést adtak.

Azért köszi a megerősítést!

2010. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!