Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Aki sok édességet és...

Anyukák! Aki sok édességet és szénhidrátot evett a terhessége alatt, annak nagy babája született?

Figyelt kérdés
Van összefüggés az étkezés és a baba születési súlya között? Mert én mindig is édesszájú voltam, most is minden nap kell valami édességet egyek. És nagyon szeretem a tészta ételeket meg a kenyeret, péksüteményeket is. Nem szeretném, ha emiatt túl nagy súllyal születne a babám.
2010. jan. 12. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs közötte összefüggés. Én a terhességem alatt közel 40kg-t híztam én is sok édességet és olyat ettem, ittam, amit nem kimondottan ajánlanak. A baba végül 3,5kg-val született.
2010. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs, de ezt nehéz lenne megmondani, mert a tudósok sem tudják. :o)

Én két gyereket szültem. Mindkettővel zabáltam az édességet, és egyáltalán mindent. Az első nagyon pici súllyal született, a második meg majdnem 4 kilóval, pedig vele épphogy visszavettem a szénhidrátokat, mert a cukorterhelésem elég magas lett (nem a diétás érték, de nem sokkal az alatt)...

Én magam meg nem nagyon híztam.

2010. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem van összefüggés. 37. hétre született a lányom 3670grammal és 49 centivel. Azt mondták, ha 40 hétig kihúztuk volna jóval 4 kiló fölött lett volna a drágám. Pufi baba volt. Én rengeteg édességet ettem, csokit, kekszeket, ha visszagondolok is elkap az émelygés mennyi mindent ettem össze. Fel is ugrott 30 kiló. :( Azóta szerencsére 22 lement és a lányom is kiformásodott. :) 7,5 hós
2010. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én is rácáfolok, csak kicsit másképp :)

Én egyáltalán nem ehettem semmi édességet, mert magas volt a cukrom. 3600g 54 cm-rel született a babám a 37. héten.

2010. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
42. hétre 3200g 52 centi. és volt jópárszor, hogy lecsúszott egy tábla milka, igen. a babán nem látszott, rajtam viszont igen :))
2010. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

200 grammos CH diétán voltam az utolsó 3 hóbapban és a lányom mégis 3950 grammal és 56 centivel születte a lányom. Én viszont csak 12 kg ot híztam, szülés után visszamentem a kezdősúlyomra.

Ez genetika, a fiam 10 éve 4,4 kilóval és 57 centivel született. (akkor nem volt terhességi cukorbetegségem)

2010. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azzal van összefüggésben, hogy te mennyit eszel, hanem hogy milyen a cukorterhelés eredményed.

Nekem a dokim és a dietetikusom (terhességi cukrom volt) azt mondta, hogy a kezeletlen terhességi cukortól (is) születnek a nagy babák. Szóval ha neked nincsi lyen, edd nyugodtan, de aztán ne tedd fel a kérdést, hogy: "hogy lehet fogyókúrázni szoptatás alatt?" :o)))

(nem rosszindulatból)


Egyébként én is zabáltam az édességet szó szerint a 26. hétig, amikor kiderült a cukrom. Onnantól kezdve ch diéta, de akkor sem bírtam ki, mindig becsúszott azért egy túrórudi, egy krémtúró, ilyen lájtosabbak, szóval nem csoki meg fagyi meg ilyenek. A babóm súlya 3380 g lett a 39. héten. Azóta is megint "zabálom" az édességeket :o))

2010. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg édességet ettem,napi 3 tábla csoki volt a minimum+sütik+cukrok+stb reggeli ebéd és vacsi között folyamatosan ettem a finomságokat sőt még vacsi után is tömtem magamba és sokszor éjszaka is felébredtem és csokizgattam.A tésztát imádom a levest is "főzelékként" ettem,eszem. 14kg híztam összesen,39 hét 4. napon szültem, 3350g 54 cm lett a babám.
2010. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit ettem mint egy ló, ebédre több tál tésztát akár, és naponta rengeteg édességet is, problémamentes terhességem volt, a babámat 10 nappal túlhordtam és 3300g-al született, úgyhogy szerintem nincs összefüggés, adottság kérdése.
2010. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egész terhességem alatt kakós csigát,tésztákat,csokit,fagyit ettem, a lányom 3500gr-al született. Szerintem semmi összefüggés nincs.
2010. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!