Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit tudtok aludni anyukák?...

Mennyit tudtok aludni anyukák? Mennyi idős a babátok?

Figyelt kérdés

Nekem 9 hónapos és hát nem túl sokat :)

Hogyan lazultok el? Hogyan kapcsolódtok ki, illetve kinek mi jelenti a feltöltődést a baba mellett, hogy ne legyetek feszültek, ha fáradtak is vagytok?


2010. jan. 11. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos a kisfiam. Hetente legalább egyszer megajándékoz egy egész éjszakás alvással.De ez a minimum. Volt, hogy négyszer egymás után átaludta az éjszakát. Nem mondom, hogy nem esett jól.Ha felkel éjjel egyszer szokott, de már evés közben visszacsucsul legtöbbször.

Mikor nagyon nyügis akkor úgy lazítom el magam, hogy kimegyek egy kicsit a teraszra egy csésze kávéval vagy teával és nem gondolok semmire vagy éppen arra gondolok, mikor jókedvű kis tünemény.

2010. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lányom 10hónapos múlt, 21-22között fekszünk le, lányun 20:30körül, reggel mi kelünk 6kor, a lányunk rá fél-1órára. Már 10-11hetes kora óta nem kel éjjel, néha fog vagy mozgásfejlődés miatt volt gond éjjel, de csak pár napig. Én sokszor fekszem be egy kád forróvízbe, illóolajat párologtatok, egy deci vörösbort elnyalogatok közben, teszek be valami lazító zenét és áztatom magam. Aztán havonta fodrász és kéthavonta kozmetikus ha van rá keret... Néha a párom elviszi sétálni, ez havonta talán 2x van mert melózik, akkor csak ülök a fotelban,olvasok, megnézem a kedvenc filmem stb...
2010. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egy 3 éves és egy 1 éves. Az utóbbi 1 évben 4x aludtuk végig az éjjelt, nagyon keveset alszik. Ezt úgy pótolom, hogy napközben én is lefekszem vele aludni.

Feltöltődés, ha itthon van a férjem, akkor sütök, ez az egy kikapcsolódásom van. Illetve ha hétvégén elutazunk a szülőkhöz vidékre, ilyenkor nem kell főznöm, de ha hazaérkezünk, minden rám szakad.

A férjem sokat segít, de neki dolgozni is kell!

Feszültség már nincsen, volt egy depressziós 2 hónapom, azon túlestem, azóta könnyebben feldolgozom a dolgokat. Sok feszültségoldó zöld tea, néha egy séta, vásárlás, etse egy pohár bor. Pár év, és könnyebb lesz!

2010. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem most 5 hónapos a fiam, és 3-4 hónapos kora között szinte az összes éjszakát átaludta.kb 3-4 hete kezdte, hogy egy éjjel többször is felkel, ilyenkor szopizik és alszik tovább.én az állandó fáradtságomat úgy oldom meg, hogy nappal legalább az egyik alvásakor én is lefekszem.
2010. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 hós a lányom,többnyire átaludja az éjszakát,és már fél 7-kor alszik:Így van időm aludni.

Ha mégis fáradt vagyok,apa be szokott segíteni,akár egy egész délutánt is "átvesz".Ilyenkor szoktam fodrászhoz menni,kicsinek bevásárolni ezt-azt.

2010. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 hos a fiam és 4 honapja nem aludtam,illetve nem sokat.éjfél korul elalszik ,ugy,hogy már 10kor altatom,de tobbszor felkel ,majd éjfél után 2,5-3 oránként eszik.Már ott tartok,hogy annyira fáradt vagyok,hogy még az elalvás is nehezen megy.Napkozben nem alszik sokat,csak ha kiviszem sétálni,de még bírom,hogy meddig???

Ma probálok,tápszert neki adni,hátha tovább bírja,mint a szopival.

2010. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos, én este 10-fél 11-től reggel 7-fél 8-ig alszom (reggel ő ébreszt). 3-4 hónapos koráig még délután is aludtam 1-2 órát vele együtt. Aztán leszoktattam magamat a délutániról, inkább netezek/olvasok helyette :)

Életemben nem aludtam ennyit, mint mióta anya vagyok.

2010. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2010. jan. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!