Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák tudtok éjjel aludni...

Anyukák tudtok éjjel aludni (akinek kel éjjel a babája)?

Figyelt kérdés
4 hónapos a lányom. Eddig nem volt semmi gond, de úgy 2 hete, az éjszakai 2-3 óra körüli szopi után nem tudok visszaaludni. Amúgy is keveset alszom, de most kezdek kikészülni...
2011. febr. 18. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:

én sem alszom túl jól. most 7 hós.


de rájöttem, hogy az éjjeli szoptatásnál sokkal rosszabb, ha nem kel fel, és azon izgulok, hogy evett-e elget, mikor keltsem, szétrobban a mellem... nekem a legjobb az, ha éjjel 1x kelt, hogy éhes, akkor minden aggodalmam megoldódik, nyugodtabban alszom.

2011. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám 2 hós koráig, 2x szopizott éjszaka.

Aztán utána mikor elértük a 3 hónapos kort 2-3óránként felkelt enni,mit ne mondjak nem sokat alszom én sem.Nagyon sokszor van úgy , hogy nem tudok visszaaludni, vagy mire elaludnák felébred a kicsi.Napközben többször is elalszik , de csak fél órákra , nekem meg kb 20 perc kell mire eltudok aludni, tehát nem érdemes vele lepihennem.Együtt érzek veled, tisztára kivagyok segítségem nincs, hogy esetleg valaki elvigye napközben sétálni még aludnák.

Szerintem annyira ki vagyunk már merülve , hogy nem tudunk álomba zuhanni.

Én megpróbáltam most a citromfű teát egész jól megnyugtat és álmos leszek tőle,de ez is csak akkor jó ha teázás után le is tudsz feküdni.

Kitartás egy 5 és fél hós baba mamija.

2011. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én fiam 8 hós múlt, és volt időszak mikor éjjel óránként keltünk 4-5 hós körül, azóta lecsökkentettük 2re. ezzel már én is elvagyok, igaz tudnék aludni, de ha viszont nem kel időben akkor én fent vagyok és nézem mért nem kel :S :)
2011. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam, egyszer kel éjjel. Ekcémás, és olyankorra beleizzad az alvásba és viszket a feje. Pedig 19 fok van, én vacogok, a férjem meg a fiam meg még így is izzad!

Eleve visszaálltam arra, hogy 10 előtt el sem tudok aludni, de inkább 11. Kb. fél 2 körül ébred, átlagban 5 perc alatt visszaalszik, pontosabban fel se ébred igazán, mert már a vakarózás hangjára ugrom, pedig nem is egy szobában alszunk :-)3 körül van, mire visszaalszok, aztán 6-kor kel. Olyankor az apja "szolgálatba" áll (éjjel is átvenné, de olyankor anyaszag kell a gyereknek) én meg alszok 7-ig, míg menni kell dolgozni a férjemnek.

Én a hétvégén pótolom, mert olyankor nagyidömping van, és a mamával egy szobában alszanak. Felébredek olyankor is, mert nem mindig tud nélkülem visszaaludni, de érdekes módon olyankor rögtön visszaalszok.

2011. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már kb. 3 éve alig alszom, amikor a nagyobbikkal (2,5 éves) voltam terhes óránként jártam pisilni, sajnos koraszülött lett, éjjel is keltettem 3 óránként enni amit megszokott és közel 2 éves koráig éjjel többször is kért inni. A pici most 11 hónapos ő meg éjjel 2-3 óránként szopik, most hogy jönnek a fogai. Szerintem hozzászokik az ember szervezete a nem alváshoz, amíg még nem volt meg a pici addig én a déli alvásnál lefeküdtem vele aludni.
2011. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!