Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál hogy van ez? Csak az...

Másnál hogy van ez? Csak az én babáim nem alusszák át az éjszakát, és még esznek is?

Figyelt kérdés
Babás ismerőseim mind azt mesélik, hogy az ő babáik este 8-től reggel 7-8-ig alszanak, néha kell csak felkelni cumit beadni. Hát nálunk meg úgy van, hogy 7-8 körül alvás, 22-kor még etetés (különben nagyon nem bírnák, már próbáltam) és mikor hogy kelnek hajnalban. VAn mikor már 3-kor, de van, hogy csak 5-6 körül. Aztán még alszanak jobb esetben 7-ig. Mit csinálok rosszul?
2010. jan. 10. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem írtad hány hónapos a babád, az pedig nem mindegy :)

nekem 5 hós és ugyanez van, szerintem ha 5-6ig kibírják este 10-től kaja nélkül az tökéletes!

2010. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, semmit nem csinálsz rosszul. Minden baba más. Nem írtad mennyi idősek!?

Az én lányaim 9hónaposak.

Esznek este 8körül. Néha felkelnek 11körül is, de ez ritka. Éjszaka azonban 3-4körül ismét kelnek enni és kénytelen vagyok megetetni őket, különben nem alszanak el. Próbáltam nem etetni őket, de akko napokig csak kínlódás volt, erre pedig se nekik se nekem nem volt szüksége. Egyszer úgyis leszoknak róla. Vannak babák akik már pár hetes koruk óta átalusszák az éjszakát, ők szerencsések.

Mi sajnos így jártunk, de nyugtasson a tudat, hogy nem vagy egyedül ezzel a kis "problémával". Sokan járan ugyanebben a cipőben :)

2010. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi! 6,5 hónaposak. És az a fura, hogy az egyik átaludta majdnem -csak 6-kor kelt- 3 hónapos korától kb. 5 hónapos koráig, azóta meg szinte ő kel a legkorábban 3-4 körül. Bár nála a fogára gondolok, hogy emiatt.
2010. jan. 10. 21:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez babatermészet-függő szerintem. Úgyhogy nem csinálsz semmit rosszul, ne aggódj. Kisfiam kb 3 hétig evett 2x éjjel (éjfél körül, 3-4 körül), és fixen 7 körül ébredt. Utána ez módosult, és a fél 9-es etetés után már nem szopott, csak 3 körül hajnalban, és ekkor én rászoktam arra, hogy megszoptattam fürdés előtt 8 körül, utána fürdött, utána pedig megint megszoptattam a másik mellemből. Igy aludt 6-ig, és erre rá is állt kb 5 hetes korától. De ő nem aludt el a cicin, nem igényelte, nem volt soha olyan bújós siros sem például, szóval valahogy elrendezte magában, hogy ok most éjjel van, alszunk. Szóval szerintem ezen ne aggódj, ne is erőltesd, majd kialakul.
2010. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát megnyugtatni azért nem fog, de jó tudni, hogy nem csak egyedül szenvedek. :) De van vagy 10 ismerősöm, akiknek ilyen pici babái vannak, és abból legalább 8nak átaludja. Azért gondoltam, valami nem jó.
2010. jan. 10. 21:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok. szerintem ha már átaludta az éjszakát (6-ig) akkor már ne térj vissza az éjszakai etetésre, inkább nappal adj többet, de az is lehet, hogy nem is az éhség kelti fel, hanem tényleg fog lesz...

nálunk is ugyanez volt, de én 5 előtt nem etetek ha felkel. tegnap pl 4-kor felébredt és a férjem nyomásának engedve nem kelltem fel hozzá (már tökre kiborított a sok éjszakázás) és képzeld 5 perc alatt visszaaludt. a guta megüt, hogyha ezt 3 hónappal ezelőtt megcsinálom, nincs 3 hónapnyi átalvatlan éjszakánk...

2010. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ja amúgy én is ezt hallom mindenkitől, hogy x hetes (nem hónapos!) koruk óta átalusszák az éjszakát.... nagyon irigylem őket! pedig én azt hittem ez a ritkább, de az én ismerőseim közül is csak az én fiam ilyen éjjeli bagoly....:(
2010. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, az orvosunk is ezt javasolta, hogy ne etessem meg őket. Na, de hát mit tegyek, ha felkel és nem kap enni, akkor sír és felsírja a másik kettőt. (ikrek) Attól meg még jobban kikészülnék, örülök, ha eszik és visszaalszik, nemhogy még három síró babát nyugtatgassak. Azért megpróbálkoztam vele, itattam velük vizet, hát attól még jobban sírtak. Próbáltam csak simán visszaringatni, az se jött be, mert ahogy letettem újra rázendített. Az ágyban meg nem hagyhatom, mert ugye egy szobában vannak.

Na, de akkor látom, nem csak az enyémek ilyenek, kivárom türelemmel, hátha egy pár hónap múlva már alszanak éjszaka.

Igen, nekem is sokan úgy mondják, hogy x hetes koruktól. Ráadásul van nővérem és bátyám is, mindkettőjüknek két-két fia van, ők is már legkésőbb 3 hónapos koruktól alszanak.

Pedig milyen jól esne egy pár nyugodt óra éjszaka. Gondolom nektek is! :)

2010. jan. 10. 21:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Enyém sem alussza át, tegnapelőőt volt 10 hónapos.

Éjjel 2-3 szor kel és eszik is.

Szerintem nemsokára kel:-))

2010. jan. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

előző

-4 hónaposn volt 2 hét amikor átaludta

- ha éjjel utaztunk máér többször kocsival, átaludta-

-nem jöttek be az egyéb praktikák (tej a fagyóból, sinlac, pép)

Múlt héten az esti cici után adtam neki üvegből anyatejet egy kis sinlaccal. Először nem is kellett neki, majd vártam egy kicsit és nagy nehezen kiitta az üveget (kb 80 ml volt), szóval hiába tömtem meg szegényt, ugyanúgy felkelt a "megszokott időben"

Pár hete volt 2 éjszaka, amikor nem kelt fel, de az csak valami véletlen lehetett

2010. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!