Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babámat mikor...

4 hónapos babámat mikor fürdessem?

Figyelt kérdés
Illetve pontosan az érdekelne, kinek milyen a napirendje (hánykor eszik és fürdik)?! Az én lányom napi 5-ször eszik, az esti 6 órás szopi (csak anyatejes egyébként)után játék, majd elalszik. Régebben felébredt 3/4 9-kor, utána irány a fürdés, majd az utolsó szopi. Pár hete viszont úgy kell felkelteni, mert ha nem, akkor éjjel 1-kor ébred...egyébként átalussza az éjszakát. Szóval infokat gyűjtenék, kinél hogy működik. Köszi
2008. aug. 3. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi sajna tápszeresek vagyunk, de a napirendünk a következő. Reggel 6 óra kaja, utána alvás. Köv. kaja 10-kor, majd délig játék, déltől újra elalszik. 14-kor kaja majd játék fél hatig de van hogy ez kimarad mert alszik. Fél hatkor fürdés, és 18-kor kaja. És mivel nagyon meleg van ezért este nyolc után visszük sétálni, az utólsó kaja 22 vagy 23 órakor van, ez attól függ, hogy elalszik e mert ha igen akkor 23-ig nem keltjük fel, és akkor eszik utóljára. Ezután reggelig alszik nem is kel föl. De az én kislányom még csak 13. hetes. Azért remélem tudtam segíteni. És még annyit, hogy a védőnőnk azt mondta hogy a fürdéssel lehet variálni, annak nem kell mindíg ugyan abban az időpontban lennie feltétlenül, de a kajának és játéknak igen. Üdv. T.
2008. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4 honaposan a kicsit elég 2-3 naponta megfürdetni!nem kell sokszor mert szäraz börü lesz,a mäsik pedig ö még nem koszolodik ugy...kisfiam most 9 hos,neki mär pär honapja a napirendje a következö:


reggel 9 fele felkel-kajcsi-(ö mär ihat kkaot ugye vagy kis kenyér belét is ehet vagy tejbegrizt (fél viz fél tejjel stb),atän fenntvan 2-3 orät,majd lepihen utäna felébred aztän ebéd...utäna jätszik egész délutàn,majd 5 fele lefekszik kb 30 percre:D,vagy max 1 orära utäna amikor felkel kap gyümölcsöt egy kis babajoghurttal,aztän este 8 utän fürdés aztän kajcsi utäna még ältaläban kb 10-15 percet màszik és hulla fàradtan megy csicsizni.éjjel felkel még néha 2 fele meg 5.de tényleg nagyon fontos hogy 4 honapos kor körül,mégha reménytelennek is lätszik,hisz lehet nehéz hozzzäszzoktatnod öt a rendzerhez de elkell kezdened hogy szokja.persze az én kisfiam is egy nagy huligàn nappal:),de kezdi megtanulni a rendszert...most épp ott tartunk hogy ne kelljen fel éjjel inni babateàT..hanem hogy birja ki reggelig és ätaludja az éjszakäkat...most mindig grizt eszik estere,az jo megteliti éS éjjelente elkezdtem adni neki a cumit amikor felkel 2 fele vagy 5 .utobbi idöban egyre jobban haladunk:)sok sikert!!!!!!!pusz

2008. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is 4 hónaposak vagyunk és mi az elejétől fogva 7 óra körül fürdünk.Azért írom, hogy körül,mert nem szabad ragaszkodni egy bizonyos időponthoz,mert azt szokja meg a baba és, ha valami közbejön,neki akkor is kell a fürcsi abban az időben és,ha eltolódik akkor nyügi lesz.Én a mindennapos fürdetés híve vagyok, főleg most ezekben a nagy melegekben.Gondolj bele!Egy ekkor baba már tud izzadni,hiába mosunk kezet,valamennyi szennyeződés mégis tapar a kis pőrére a kezünkről, ahogy megfogjuk.Már nyúl és megfog dolgokat,a szájába veszi,nyálazza, minden szösz ráragad a kis kezére,tehát van mit lemosni egy ekkora babáról.Valamint te is jobb érzéssel fekszel le aludni, ha letusoltál,mert felfrissülsz.A babáknál ez ugyan így működik.Felfrissül a kis bőre, a kis teste, így jobban érzi magát, könnyebben fog elaludni.Szóval a baba napiciklusába este iktasd be a fürcsit,ne túl korán és ne túl későn.Fürcsi után legyen szopizás,majd, ha elálmosodott az alvás.Pár hét alatt a baba megtanulja, hogy fürcsi után hami és utána alvás.Sok szerencsét és jó babázást!
2008. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy néz ki, hogy reggel 7-kor kajcsi majd fél 9-9-ig elszendereg egy kicsit aztán 10-kor megint kajcsi és utána alszik egy nagyobbat kb. 11-14-ig. Fél 3-kor megint kajcsi majd fél 4 és 5 között kimegyünk a levegőre. Fél 6-kor megint kajcsi utána játék és este fél 9 körül fürcsi, 9-kor vacsi aztán alvás reggelig.
2008. aug. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!