Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Következetes nevelés. Mit...

Következetes nevelés. Mit jelent nálatok?

Figyelt kérdés
Sokszor említitek ezt a szót,és nagyjából értem is, és törekszem is hogy így neveljem a fiam, de szeretném ha leírnátok ez nálatok hogyan, miben nyilvánul meg?
2010. jan. 8. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

A következetes nevelés nálam egy vágyállom.

Abban kellene megnyilvánulnia,hogy amit egyszer megmondok a gyereknek,az meg van mondva és punktum.Ehhez tartja magát mindkét szülő örökre,különben a gyerek rájön,hogy lehetősége van alkudozni.

Állítólag ezzel a módszerrel nagyon jól nevelt,és szófogadó gyerekeket lehet "készíteni".:)))

2010. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos a fiam.

Nálunk ez úgy van, h az elején megfogadtuk, h nem alszik az ágyunkban, van neki gyönyörű kiságya, az az övé. Soha nem tettem magunk közé, szépen alszik a saját ágyában.

Következetesek vagyunk az időbeosztásában, mindig ugyanakkor viszem sétálni, mindig ugyan akkor eszünk, alszik. Ez olyan jól megy, h pl a múltkor nem tudtam védőnőhöz vinni, csak alvásidőben, és végig azt mondogatta, h tete, édes volt, hazajöttünk, és ment is aludni.

Következetesen nem szabad neki dolgokat, szekrényből kipakolni stb, ha mégis megteszi, addig nem mehet sehová, míg vissza nem pakolt. Ezt kb egy évesen kezdtük. Már elég csúnyán nézni rá, nagyot sóhajt, és pakol ezerrel, amit persze mikor nem látja, újra kell pakolnom:)

Nem eszünk, csak etetőszékben, nincs nasi és szaladgálás közben.

Amivel csődöt mondtam az az ivás, nem akartam neki szörpöket, édes vacakokat adni, teázni sem teáztattam, de már nem issza meg a vizet, Jana bébi vizet ivott kb 8 hónapos koráig. Aztán barátnőmnél kapott szörpit, mamáéknál cukros teát, lényeg az, h már nem issza meg a vizet.

Talán ennyi, liberálisak vagyunk, de vannak dolgok amikből nem engedtünk, az ő érdekében is, de a sajátunkéban is.

2010. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen jól elmagyarázta a második válaszóló,én is így csinálom.Ami nem az nem és kész a párom és az én részemről is.Nevelésben ha egyetért a két szülő akkor nem lehet nagy probléma.
2010. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!