Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 hónapos, és még csak most kezdett el fordulgatni. De nem nagyon viszi túlzásba. Még mindig megijed ha úgy ébred fel. Próbáltam, hogy a cumisuveget raktam elé, hogy forogjon, de csak mint a büdösbogár fent az összes végtagja és orditott. Semmi forgás. Forgatgatni szoktam elég sűrűn. Ha hason van akkor is csak az egyik oldalra hajlandó elforogni. Valakinek lenne tanács mit lehetne még tenni? Egyáltalán már tényleg kéne rég forognia?
2010. jan. 7. 12:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha kimarad valamelyik mozgásfázis, mert a jövőben vezethet akár tanulási problémákhoz is. Szerintem is keress fel egy Dévényes gyógytornászt, vagy vidd el fejlődésneurológiára.
2010. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg ne izgulj :) Fiam most töltötte be a 7. hónapot és kb. 1-2 hete fordult át először a hátáról, hasra. De csak oda, vissza nem. .) Egészséges baba, kicsit nagy a súlya és lusta, ez minden :) Hasonlóan a Tiedhez, nem szeret hason lenni, amikor átperdül. :) Nekem azt mondták, ne izguljak, nem marad örökre így, előbb utúbb ráérez :)
2010. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

egy ismerős baba ugyanígy csak 7 hónapos korában fordult át. 11 hónapos korában elvitték gyógytornászhoz, mert se nem kúszott, se nem mászott, se nem ült, stb. Kiderült, hogy hipotón baba.

Ma már 18 hónapos és önállóan megy, de gyógytornász (dévényes) nélkül mindez nem sikerült volna.

Amit írsz, az már megkésett mozgásfejlődésnek számít, vidd el gyógytornászhoz/neurológushoz, hogy megnyugodhass. A szakemberek sokat tudnak segíteni, de otthon a várakozással csak telik az idő!

2010. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kiprobaltam a pokrocos modszert :)

10 kormevel harcolt hogy nehogy atforduljon :))) nagyon aranyos volt.

2010. jan. 7. 16:08
 15/15 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 hónapos múlt mikor átfordult. előtte még nem is próbálkozott sőt tiltakozott az ellen hogy forgassam. a kúszás teljesen kimaradt 9hónaposan kezdett mászni, 1évesen már egyedül ment.most14hónapos és csak kapkodom a fejem úgy rohangál.
2010. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!