Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 hónapos, és még csak most kezdett el fordulgatni. De nem nagyon viszi túlzásba. Még mindig megijed ha úgy ébred fel. Próbáltam, hogy a cumisuveget raktam elé, hogy forogjon, de csak mint a büdösbogár fent az összes végtagja és orditott. Semmi forgás. Forgatgatni szoktam elég sűrűn. Ha hason van akkor is csak az egyik oldalra hajlandó elforogni. Valakinek lenne tanács mit lehetne még tenni? Egyáltalán már tényleg kéne rég forognia?
2010. jan. 7. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én nem szeretnélek elkeseríteni, én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. az én babám 4 hónaposan hátról hasra, rá 3 napra hasról hátra mindkét irányban forgott. pedig ő tényleg egy átlagbaba. szerintem beszélned kellene egy gyógytornásszal.

ennyi idősen az enyém felült meg mászott már... és szerintem a legtöbb baba is ilyen, legalábbis a környezetemben...

kúszik legalább? mert ha semmit nem csinál még, szerintem az bajt jelez.

védőnő, doki mit mondott?

2010. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én egy gyógytornásztól azt hallottam, hogy ha egy plédre rárakod a babát és azzal együtt forgatod, tehát felemeled a sarkait és úgy, akkor ráérez a mozgásra. Addig emeld csak meg a plédet amíg nem erőlködik hogy megforduljon.. Ezt mindkét irányba.


Nekem most 6 hós a kisfiam és az 5. hónapban kezdtem el ezt a plédes -forgatásos módszert. Ugyanis ő sem akart forogni. Lehet lusta volt, nem tudom. Most is csak az egyik irányba fordul el magától


Vannak olyan babák is viszont akik egyáltalán nem forognak, hanem egyszer csak elkezdenek kúszni-mászni.


Ha gondolok vidd el egy Dévényi-féle gyógytornászhoz és ott rögtön megmondják ha gond van.


üdv.

6 hós baba anyukája.

2010. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az en lanyom 7.honap vegen fordult mindkettö iranyba.

Mindössze 9 honaposan kezdett el kuszni,9 es fel honaposan maszni,es felülni magatol,illetve 10 honaposan felallt.

Nincs egy foga sem.

Szerintem nehany nap es a tied is produkal valamit.Ha nagyon aggodsz a vedönöddel beszeld meg.

En nem aggodtam,nem eröltettem,minden jött magatol.

2010. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hason fekve emelgeti a popoját, mintha mászna. A doki elküldött ortopédiára. Viszon szépen ül, bár nem magatól ül még fel, kis segitség még kell.


A plédes megoldást kifogom próbálni köszönöm.

2010. jan. 7. 12:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem 7,5 hós a kislányom,és mászik,kúszik,feltérdel,egyszer már felállt,de egy dolgot nem hajlandó.

Mégpedig hasról a hátára fordulni. El.vileg tudja csinálni,mert már megcsinálta akkro amikro még ez volt neki a szenzáció,kb 5 hós korában. De miután már élvezte a hason létet és mászni is elkezdett,azóta nem akar a hátára fordulni. Ami érthető is lenne,hiszen ki akar a hátára feküdni,mikor mászni olyan jó.


Csak egy baj van,hogy ha éjjel hason alszik és már nem jó neki, akkro sem fordul vissza,gondolom elfelejtette.

Szeriontetek erre is jó a pokrócos módszer?

Mert akkro lehet hogy megpróbálom,bár elképzelni sem tudom hogy bírom rá hogy a pléden maradjon...

2010. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen ilyen esetekről én hallottam már, hogy bizonyos dolgokat kihagyott a gyerek és felcserélődtek a tevékenységei. Lehet nekünk is kimarad a forgás?? Engem az aggaszt hogy más baba már simán ennyi idősen csinálják.
2010. jan. 7. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is kérdezz rá a dokira, és inkább járj utána! Lehet, hogy kell egy kis torna, hogy rendesen beinduljon. Vannak lustább babák is, és előfordul, hogy kimarad egy-egy mozgás, de azért én megnézetném, biztos ami biztos. A fiam 6 hónaposan már nem maradt meg a takarón. Ő először forgással "közlekedett". Forgott mint a grillcsirke és a lábával kanyarította magát irányba, de nálunk is van olyan baba a családban aki később kezdte a forgást!
2010. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm. Azt hiszem kérek időpontot a dokihoz, megnézetem biztos ami biztos.
2010. jan. 7. 13:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál a mászás teljesen kimaradt, nem tudta felnyomni magát a kezeivel. De 10 hónaposan már megtette az első lépéseket. Most 6 éves és semmi baja.
2010. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Próbáltad tornáztatni? Nekem a védőnőm mondta annak idején, hogy fektessem rá egy babatakaróra hanyatt és emeljem fel az egyik kezét a feje mellé és óvatosan a takarót két kézzel megfogva a takaró segítségével gördítsem át a hasára, majd onnan vissza úgy, hogy a kis kezét amin átgördül azt a teste mellé kell hajtani. Remélem érthetően írtam le. Ezt naponta többször is érdemes megcsinálni. Ja és nekünk is legalább 2 hét telt el az első átfordulás után, hogy újra próbálkozott. Tornáztasd! Megéri!
2010. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!