Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyaság sokkal nehezebb...

Az anyaság sokkal nehezebb mint amire számítottam, más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Már 5 hónapos a babám, de még mindig nem élvezem felhőtlenül az anyaságot :( Imádom őt és nagyon örülök neki, de egyszerűen kikészít, hogy mennyit sír, nyűgösködik, van hogy egy percre nem lehet letenni. Az éjszakák is kimerítőek, és nagyon nehezem bírom már a kialvatlanságot. Persze tudtam én hogy egy baba rengeteg fáradtsággal jár, és hogy sokat sír, de hogy ennyit? Erre őszintén, nem voltam felkészülve. Irigylem azokat az anyukákat, akik élvezik a babázás minden percét, és sokszor bűntudatom van, hogy itt van az én gyönyörű babám, akit mindennél jobban akartam, de sokszor türelmetlen vagyok vele, csak "túlélem a napokat" nem tudom úgy kiélvezni ezt az időszakot, ahogyan azt elképzeltem....

Más is érez ilyet?


2010. jan. 7. 09:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Köszi a kérdést, már én is fel akartam ugyanezt tenni, csak még nem tudtam normálisan megfogalmazni. Megtetted helyettem is! :o))

Elolvastam az eddigi válaszokat: háát... nem éppen önbizalomnövelők... Nem hiszem el, hogy másnak a babája nem nyűgösködik, nem sír, és olyankor nem ideges egyik anyuka sem.

Nekem még csak 7 hetes a bébim, úgyhogy most vagyunk a hasfájós korszakban, de ugyanez van nálam is, amit írtál.

Nem érzem úgy, hogy élvezem a babázás minden örömét, és ettől kicsit lelkiismeretfurdsalásom van.

Csak akkor élvezem, amikor béke, nyugalom, mosolygás van... Ritka. Remélem idővel tényleg jobb lesz.

Minket az bosszant, hogy sokszort tényleg nem tudjuk lecsillapítani a babót, annyira nyűglődik, és akkor órákat kell altatni, felváltva a párommal, mire végre hajlandó.


Erre nem készít fel senki a terhesség alatt, mert mindenki csak áradozik, hogy ilyen jó a babája, meg olyan jó.

Kitartást neked is, biztos vagyok benne, hogy megéri a fáradozás, idegeskedés, mert Ő csak a mienk, és nem cserélnénk el senkivel, nem? :o)

2010. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen megértelek, olyan, mintha én írtam volna ezeket a sorokat pár hónapja. Az én kisfiam 8,5 hónapos és nekem is nagyon nehéz volt kb. fél éves koráig, sokszor csak sírni tudtam, nagyon ki voltam idegileg. Aztán fél éves korában hirtelen sokkal jobb lett, elkezdett egyedül játszani, volt, hogy egy órán át a kis kezeit nézegette, meg a játékait fogdosta. Olyan volt, mint egy kisangyal:) Ez kb. két hónapig tartott, mostanában már mindig állni akar, meg kúszni-mászni, de már szerencsére nem nyűglődik, csak ha éppen kibújni készül egy újabb fogacska. De azt kell, hogy mondjam, hogy már sokkal-sokkal jobb minden nap, mint az elején. Szóval fel a fejjel! Emlékszem én is a babám 4 hónapos kora körül tettem fel itt egy hasonló kérdést, és hasonló választ kaptam egy anyukától, amit most én írtam neked. Hát akkor nem mertem elhinni, hogy ez így lesz:)


Üdv

2010. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy én is ki vagyok azon akadva, hogy mindenki, azt hangoztatja, hogy milyen álom a babázás stb. Hát bevallom őszintén én mostanában kezdtem el élvezni a dolgot, előtte úgy éreztem magam, mint egy robot. Én is mindig csak rózsaszín történeteket hallottam, aztán jött a kőkemény valóság, kb. három hónapig jó ha napi három órát aludtam a gyerekem állandóan üvöltött a hasfájástól, pedig alig mertem már akár egy almát is megenni, mert mindentől fájt a hasa. Szóval sokkal nehezebb volt, mint amire valaha is gondoltam, de most hogy már 8,5 hónapos és ennyi pozitív dolog ér minket, kezdem elfelejteni a rossz napokat és örülök minden mosolynak, vagy nyugodt, átaludt éjszakának.


Üdv

2010. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
10.27-nek is köszi szépen! ez legalább bíztató :) a babám már megint teli tüdőből ordít, megpróbálom kibírni és hagyni, hátha rájön, hogyha mozog és nem csak visít, akkor eléri a játékát.... 10.33 teljesen megértelek, én az első pár hétben totál ki voltam készülve... két óránál többet nem tudtam aludni egyhuzamban, még a szülést (ami 24 órát tartott) sem tudtam kipihenni, a kórházban töltött 5 iszonyatos napról nem is beszélve, a csodálotos kötelező rooming-in-nek köszönhetően, jó ha fél órát aludtam egy éjszaka, úgy mentem haza mint egy zombi... de azért annál most sokkal jobb a helyzet, csakhogy valami bíztatót is mondjak! :)
2010. jan. 7. 10:55
 15/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszi! jó tudni, hogy más is érzett hasonlót, mert már azon gondolkodtam, biztosan én csinálok valamit nagyon rosszul... köszi még egyszer mindenkinek :)
2010. jan. 7. 13:22
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nemsokára könnyebb lesz!

Legalábbis nekem mindig könnyebb volt már 1 éves koruk körül!

Az én legkisebbem most lesz 1 éves, s sokkal könnyebb vele. Igaz most is kel cicizni éjszaka, de nappal egész jól eljátszik, jön-megy a lakásban.

Fáradtnak én is fáradt vagyok, mivel Ő a negyedik gyerekem, s a nagyok is kérnek még törődést, pedig ők már tényleg nagyok. 18 és 11 ves ikreim vannak.

Meg hát nem vagyok 20 éves, az ikreket is sokkal könnyebben bírtam ezelőtt 10 évvel!

Kitartás, lassan túl vagy a nehezén, lesznek még nehéz korszakok, de szerintem egy fél éves korig a legnehezebb!

2010. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
4 gyerek, az nem semmi... ráadásul ikrekkel, ezek után amin eddig túl vagyok, azt mondom le a kalappal mindenki előtt aki ikreket nevel! Én abba most tuti belebolondulnék :))
2010. jan. 7. 16:41
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia,

Mintha önmagamat hallottam volna anno..Nekem 16 hónapos a fiam és az első hónapokban majdnem megőrültem. Mindenhol csak az ömlengést olvastam mi pedig rettenetesen szenvedtünk. Császáros voltam, aztán a kicsim 4 hónapos koárig reggeltől-estig üvöltött úgy fájt a hasa, egyfolytában feszített aztán összehúzta magát. Csak hintában tudott aludni, én a szőnyegen feküdtem éjjelente, ogy tudjam közben lökni. Aztán jöttek a fogai -a mai napig is- és hihetetlen , hogy hogyan tudott/tud/ sírni. Amióta nagyobb a fogfájás sem olyan mint kiskorban. Már a kórházban összefutottak a hangjára, ő nem az a kis nyögdécselős baba volt, üvöltött ...már csak mosolygok rajta, mert sokkal könnyebb lett amikor ült. 5 ónaposan kőrbe bástyáztam, mert magától nem tudott még ülni, de ha nem ültettem akkor unatkozott. _Nem szeretett feküdni, hozzáteszem nagyon erős baba 4,5 kg-mal született. Mindig egyre könnyebb..amikor már mászott vagy ment a korosztályában mindenki panaszkodott, hogy jaja de nehéz egy ekkora gyerekkel én meg hátradőlve konstatáltam, hogy ezek nem is tudják mi a nehéz. Végre azt tudja csinálni amit akar és boldog. Van hiszti de ez nem ugyanaz mint amikor egy icipici baba reggeltől estig üvölt, izzadtam közbe már m ár nem tudtam a dologgal mit kezdeni. Szóval ne add fel, egyre könnyebb lesz. Hozzáteszem nagy kérdés a kistestvér, ha ugyanolyan lesz mint a nagyobb akkor lehet, hogy falnak megyek :O) Hidd el, olyan büszke leszel rá a játszótéren hisz ő lesz a legmagabiztosabb kiskölök ez szinte tuti. Már rájöttem. Akinek csak feküdt a babája és nézegette a kezét, az nagyobb korában is picit furcsa számomra, mert nem olyan eleven és életrevaló mint amit én tapasztalok nap mint nap.

2010. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! nagyon köszönöm a bíztatást, igen az én fiam is pont ilyen, amilyennek leírtad a magadét :) ismerősömnek van hasonló korú kisangyal kislánya, hát ég és föld a két baba..:) én is abban bízom, hogyha megtanul már mozogni, akkor nem lesz már ilyen pipa attól hogy csak feküdni tud, és lefoglalja magát :) Sok sikert a kistesóhoz nektek :))
2010. jan. 11. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!