Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyaság sokkal nehezebb...

Az anyaság sokkal nehezebb mint amire számítottam, más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Már 5 hónapos a babám, de még mindig nem élvezem felhőtlenül az anyaságot :( Imádom őt és nagyon örülök neki, de egyszerűen kikészít, hogy mennyit sír, nyűgösködik, van hogy egy percre nem lehet letenni. Az éjszakák is kimerítőek, és nagyon nehezem bírom már a kialvatlanságot. Persze tudtam én hogy egy baba rengeteg fáradtsággal jár, és hogy sokat sír, de hogy ennyit? Erre őszintén, nem voltam felkészülve. Irigylem azokat az anyukákat, akik élvezik a babázás minden percét, és sokszor bűntudatom van, hogy itt van az én gyönyörű babám, akit mindennél jobban akartam, de sokszor türelmetlen vagyok vele, csak "túlélem a napokat" nem tudom úgy kiélvezni ezt az időszakot, ahogyan azt elképzeltem....

Más is érez ilyet?


2010. jan. 7. 09:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Egyszerűen csak ki vagy merülve.Így érthető,ha nem élvezed annyira.De miért is nyűgösködik egész nap az a gyerek?

Az én babám nagyon jó kislány,én tényleg csak babázok,de rengeteg játékot,törődést igényel,azóta más dolgok igencsak háttérbe szorultak.

2010. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, végül leültettem apát, és közöltem vele, hogy muszáj úgy intézni a dolgokat, hogy minden héten legyen egy kis időm magamra is. Ezért hétvégente valamelyik nap megszoptatom a kicsit, aztán két-három órára eltűnök, bevásárolok otthonra, és egy kicsit kikapcsolódom. Rengeteget segít, fel tudok töltődni, és újult erővel tudok játszani a kistündéremmel. Ha kimarad valami miatt ez a kis kimenő, akkor néhány napig még a gyerek is nyűgös - érzi rajtam a fáradtságot. Valószínű a te kicsikéd is érzi a kimerültségedet, azért nyűgös ő is, ezért úgy gondolom neked is szükséged lenne egy kis időre, amit magadra fordítasz. És nincs a közelben barátnő, vagy legalább egy ismerős, aki szintén babázik? Ha kéthetente átmennétek oda babástól, az is sokat segítene! De mindenképp fordíts hetente legalább másfél órát magadra, különben folyamatosan nyűglődni fogtok mind a ketten. Kitartás, és jó babázást, meglátod, javulni fog a helyzet!
2010. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
hát ez jó kérdés.. ha tudnám megoldanám :) 3 hós koráig a hasára fogtuk, most arra hogy jön a foga. Én is rengeteget bohóckodok neki, játszunk, de sokszor akkor is nyafog, csak az a jó ha sétálok vele, azt nem unja. Ha nem tetszik neki valami, akkor egyből üvölt, nem is sír, inkább sikít, iszonyat hangja van (két hetes volt mikor először berekedt a sírástól, gondolhatod milyen tüdeje van) szóval ő nem az a fajta baba aki mosolyogva a kezét nézegetve ébred fel reggel és szépen eljátszik a takaróján :) mindengy, nem is panaszkodni akarok, mert nem cserléném Őt el a világ legjobb babájára sem, csak egyszerűen jól esett kiírni magamból, és kiváncsi vagyok más is érez-e hasonlót..
2010. jan. 7. 10:07
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a kor, amiben a babád most van, nálunk is ilyen nyűgös volt. Nálunk ezt az okozta, hogy már igénye volt a mozgásra, de nem ment neki. Egyszerűen nem akart feküdni. 5 hónaposan még nem fordult meg a fiam, viszont fekve nagyon uncsi volt a világ és így állandóan cipeltette magát. Ez változni fog majd meglátod, mihelyt beindul a rohamos mozgásfejlődés. Nálunk tényleg az volt, mert 5,5 hósan megfordult hátról hasra és utána egyfolytában a haladással próbálkozott mindenáron. Így 6,5 hós korára megtanult mászni, egy héttel később felült, egy hónappal utána pedig felállt. Na onnantól nem én voltam az érdekes, hanem élvezte az új dolgokat és állandóan tett-vett. Míg nem 12 hós korában elindult és azóta még kevesebb közös programot és főleg cipelést igényel. Azóta már csak az számít neki, hogy lássa a közelben vagyok és néha bevon a játékba, hoz egy autót vagy képeskönyvet vagy bármi mást. Szóval türelem. Szerintem a te babád is emiatt lehet nyűgös, hogy nem megy neki. Az én fiam amúgy is hihetetlen akaratos baba, ha valami nem sikerül neki, nagyon dühbe jön. Viszont addig próbálja, amíg nem megy és előbb-utóbb sikerülni is szokott neki. Kívánom, hogy rendeződjenek a dolgaitok! :-)
2010. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom 9 honapos,sokkal nehezebbnek tartom mint picinek.

Mar kuszik,maszik,felall,mindenbe bele kapaszkodik,elesik,mindent megrag ammit talal,sokkal jobban oda kell figyeljek.

Sajnos mostmar tud hisztizni is,hiaba vagyok almos este 8-kor ha a gyermek nem hajlando aludni csak este tizkor.

Egyre nehezebb a pelenkazas,öltöztetes,mert forgolodik közben.

Eljltt a szeparacios szorongasos idö,ami azt jelenti hogy a wc-re se mehetek el nelkple,mert neki all sirni...

Bizony nekem is nehez,de minden delutan berakom a babakocsiba,es megyek vele setalni,addig is nyugi van,nezelödik van hogy bealszik,addig en vasarlok,megveszem a kedvenc csokimat:)

Arrol nem is beszelek,milyen nagy rumlit tud vagni egy ilyin pici gyerek,pont tegnap elpakoltam az összes jatekot,csak kettö maradt kinnt,mert minden merre csak jatekokba botlotta...

Termeszetesen ettöl függetlenül en is imadom.

Amit ajanlani tudok a setalason kivül,hogy ülj le vele tapsolj neki,mondokazzatok,azt nagyon elvezni tudja.

Vagy egyszerüen tedd le a földre egy üres flakonnal,müanyag kanallal,azzal jobban elszorakozik,mint barmelyik draga csilli -villi jatekkal...

Majd ha elkezdenek szaladni mar könnyebb lesz,otthon alaksaban is,meg ha jön a jo idö,berakok a taskaba hideg üditöt magamnak,ragcsalnivalot,kiviszem a jatszoterre,sokkal jobban fogom magam erezni.a hideg idö is betesz ,hidd el az is rajatszik a hangulatodr,

Rakj be egy cd-t,allj neki porszivozni a kicsi is elvezni fogja:)

2010. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen fáradt vagy, és később is jönnek remek időszakok.

A rettenetes 2 éves, a dackorszak.

Ezeket mind túl kell élni. Aztán a kamaszkor. Meg ami még előttünk van. Kis gyerek kis gond...és a többi

Mostanra: próbálj nappal is aludni, ha a baba is alszik. A háztartás ráér.

2010. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Saját magad nehezíted meg a dolgodat.Nem kell egy babát állandóan felvenni.Két evés között legyen az ágyában,Nem baj,ha nyűgös vagy sír.Ha nem veszed fel,akkor néhány nap alatt megszokja a rendet.A nap valamelyik szakaszát ( legjobb délután) nevezd ki az együttjátszásra.Így megtanul önállóan játszani.Éjjel pedig egy 5 hós babát már nem kellene etetni.Ha sír,akkor adj neki teát,nyugtasd meg símigatással,de ne vedd ki az ágyából.

Neki is kellene,hogy éjjel nyugodtan tudjon aludni,és a gyomrának is kellene a pihenés.3 gyerek anyukájának a tapsztalatai.

2010. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

1. vagyok

Szóval hangos baba :-D

Hidd el,túljutsz ezen az időszakon.Én 3 hónapos korában voltam kimerülve,azt mondtam nem bírom,pedig nekem segít nagyon sokat a párom,és mint írtam nem nyűgös a baba,csak egyszerűen még nem pihentük ám ki igazán a szülést sem.

2010. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így érzem/éreztem magam Én is, mint Te, időnként. Egyetértek azon hozzászólókkal, hogy rengeteget segít, ha időnként "kiszabadulsz". Nekem legalábbis segített. Kislányom is sokáig sírós, nyűgösködős volt, pedig nem volt hasfájós, a fogai is simán jöttek. Őt sem nagyon lehetett letenni. De Én csináltam hülyén, mert folyton kézben volt, azt gondoltam, az a rossz, ha nem veszem fel. Aztán egyrészt, ahogy nőtt, elmúlt a dolog Nála (úgy 6 hónapos kora körül), másrészt, erőt vettem magamon, és nem kapkodtam fel, hagytam, hogy feltalálja magát egyedül is. Eleinte nem ment könnyen, de ráérzett a kisasszony, hogy milyen tuti felfedezni a környezetét, és azóta meg fordult a kocka, Én mászkálok utána, hogy megszeretgessem, és néha édesem annyira elfoglalt tud lenni (most 11 hónapos), hogy szimplán leráz (annnaa aggyáá = Anya hagyjál). :-)) Kimerült vagy, ráadásul dolgozik a lelkiismereted ezerrel, de ez nem baj. Mozdulj ki, menj el kozmetikushoz, vagy sétálni, vagy bárhova, csak kicsit el otthonról, nem olyan pici már az a baba, elvan biztos Apával is egy rövid ideig. Barátnőzz kicsit, vagy ilyesmi, ezek a magadnak szervezett kis kiruccanások elfeledtetik a fáradtságot is. Mindenesetre, olyan nem hiszem, hogy lesz, hogy minden nap jó, és simán megy, Nálunk is vannak a mai napig olyan napok, hogy csak "túlélem" őket, ahogy Te is írod, de már ritkán. És azok az anyukák, akik azt állítják, hogy élvezik a babázás minden percét mindig, ÁLSZENT HAZUGOK! :-)
2010. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! máris jobb egy kicsit :)) nálunk is az lehet most a gond,hogy mászni akar, de nem megy neki, és már mindent un, amit meg tud csinálni. Nincs más, kitartok :) A 3 gyerekes anyukával teljesen egyet értek, és nem is kapkodom fel állandóan, de akkor meg kikészít idegileg az üvöltése, nem tudom figyelmen kívül hagyni... már rég nem etetem éjjel, de mégis felkel, mindennel próbálkoztam, hogy leszoktassam róla, csak vizet adtam, aztán már csak cumit, aztán már csak simogattam, már csak az maradt, hogy egyszerűen be sem megyek hozzá... most el sem tudom képzelni hogy valaha fogok még egy jót aludni...:)))
2010. jan. 7. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!